Gwiazdy

Gwiazdy, które zaprosiły pod swój dach rodziny z Ukrainy. "Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Joanna Jabłczyńska, Zygmunt Chajzer, Maciej Stuhr

Setki tysięcy Ukraińców uciekają z kraju ogarniętego wojną. Polki i Polacy wyciągają w ich stronę pomocną dłoń, proponując schronienie w swoich domach. Do akcji włączyły się znane osoby ze świata mediów i kultury. Zobacz, które gwiazdy przyjęły uchodźców w domu.

Wojna w Ukrainie

Trwa wojna w Ukrainie. Część obywatelek i obywateli tego kraju szuka bezpiecznego miejsca na terenie Polski. Polacy ochoczo angażują się w pomoc. Jedni szykują paczki z darami czy oddają krew, a drudzy ruszają na granicę, by zapewnić transport osobom uciekającym przed inwazją rosyjską. Wielu naszych rodaków zaprasza też w swe skromne progi i zapewnia schronienie Ukrainkom i Ukraińcom. Oto lista gwiazd, które udostępniły swoje lokale.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Znane osoby, które zaprosiły rodziny z Ukrainy

Joanna Jabłczyńska

Aktorka doskonale znana fanom serialu "Na Wspólnej" aktywnie pomaga Ukrainkom i Ukraińcom. Przygotowuje paczki, a także udostępniła swoje mieszkanie jednej z rodzin.

- Załatwimy ich naszą solidarnością. Mieszkanie wysprzątane na błysk. Czekam na moją ukraińską rodzinę. Wzrusza mnie nasza jedność i mobilizacja. Gest Kozakiewicza od nas wszystkich niech leci do Putina. Ogromne podziękowania dla Was wszystkich - napisała Joanna Jabłczyńska pod postem na Instagramie i pokazała gest Kozakiewicza.

Zygmunt Chajzer

Filip Chajzer i Zygmunt Chajzer pomagają obywatelom Ukrainy. Prowadzący Dzień Dobry TVN m.in. współorganizował zbiórkę rzeczy dla potrzebujących oraz pojechał na granicę. Natomiast jego tato przyjął pod swój dach rodzinę z Ukrainy. Przetransportowanie uchodźczyń trwało bardzo długo.

- Moi Goście z Ukrainy. Po trwającej ponad dobę podróży z dziećmi na rękach wreszcie w Warszawie. Bezpiecznie i spokojnie. Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze.WITAJCIE W POLSCE! -zaznaczył dziennikarz.

Zobacz wideo: Głos gwiazd ws. Ukrainy

Głos gwiazd ws. Ukrainy
Głos gwiazd ws. Ukrainy Źródło: Dzień Dobry TVN

Maciej Stuhr

Aktor po raz kolejny zaprasza uchodźczynie i uchodźców do swojego domu. Na facebookowym profilu zamieścił komunikat.

- Jestem zbudowany postawą Polaków, którzy tak licznie i mocno włączyli się w pomoc uchodźcom. Dziękuję Wam wszystkim! Zawsze wierzyłem, że jest w nas ta siła. Mój dom ponownie otwarty. Dla tych, którzy uciekają przed piekłem wojny. Niech żyje wolna Ukraina! PUTIN! It’s time to PUT OUT - przekazał.

Marcin Bosak

Aktor wraz z bliskimi również zaoferował lokum. Ponadto na bieżąco udostępnia na swoim profilu na Facebooku informacje dotyczące pomocy.

- Razem z moją siostrą jej mężem i moimi synami organizujemy dom tymczasowy dla rodziny z Ukrainy - napisał. - Jesteśmy w stanie przyjąć 3-osobową rodzinę. Oceniliśmy, że w tyle osób się pomieścimy. Będziemy potrzebować materacy lub łóżek polowych. Będą pewnie potrzebne śpiwory i jakieś podstawowe przybory higieniczne - wyliczał.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego:  Bartosz Krupa, Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości