Brytyjski premier w niedzielnym wywiadzie wyznał, że podczas jego pobytu w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem, były tworzone plany awaryjne na wypadek jego śmierci. 55-letni Boris Johnson wrócił do swoich służbowych obowiązków w poniedziałek, miesiąc po tym, jak zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem.
Wojtek Machnik najpierw pokonał maraton wokół łóżka. Teraz do listy swoich wyczynów może z pewnością dopisać pobity rekord świata w biegu wokół pętli. Wyzwaniu temu towarzyszył szczytny cel charytatywny.
Koronawirus w Polsce. Czy lekarze, lekarki i ratownicy pogotowia ratunkowego są odpowiednio zabezpieczeni przed zakażeniem? Z całej Polski napływają doniesienia, że medycy nie mają odpowiedniej ilości masek, kombinezonów i środków ochrony osobistej. Reporterzy Uwagi! TVN dotarli do pracownicy pogotowia ratunkowego, która opowiedziała, jak wygląda sytuacja w jednym z wrocławskich szpitali.
Wszystko zaczęło się w Chinach, w Wuhan, potem epicentrum pandemii stały się Włochy. Następnie okazało się, że najwięcej zakażonych jest w Stanach Zjednoczonych. A jak sytuacja wygląda za naszą wschodnią granicą? Postanowiliśmy sprawdzić, jak z koronawirusem radzi sobie Ukraina.
Wystarczy nagrać 16 wersów do wybranego bitu, aby dołączyć do Hot16Challenge i promować zbiórkę pieniędzy na rzecz polskiej służby zdrowia w czasie walki z pandemią. Tak zrobili m.in. Taco Hemingway i Norbi. Ten pierwszy do swoich 16 wersów dołączył także przelew na kwotę 100 tysięcy złotych.
Przyroda bywa nieprzejednana, ale nie dla wszystkich. Jeśli podchodzi się do niej z elegancją, gracją, kulturą i szacunkiem, można doświadczyć czegoś naprawdę zachwycającego. Tak jak robi to przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Jak żyć w obecnych czasach bez komputera? Możemy śmiało powiedzieć, że to niemożliwe. A nawet jeśli możliwe, to na pewno nie dla dzieci, które potrzebują sprzętu, aby uczestniczyć w zdalnym nauczaniu. Co jednak z tymi, które nie mają takiej możliwości? Pan Paweł z Gdańska postanowił im pomóc.
Piotr Pająk mieszka na wyspie Pukhet. Na co dzień trenuje tam Muay Thai, czyli tajski boks. Teraz pomaga miejscowej ludności, która - po wyjeździe turystów - zmaga się z ogromnym kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Razem z grupą zaprzyjaźnionych Polaków wydaje tysiąc posiłków dziennie.
Wybory prezydenckie 2020 mają się odbyć w sposób korespondencyjny. Co to oznacza? Czy będziemy kwitować odbiór karty do głosowania, czy trafi ona do skrzynki pocztowej i komu trzeba ją oddać? Sprawę próbowali wyjaśnić: Filip Chajzer, Andrzej Stankiewicz oraz prawnicy - Krzysztof Izdebski i Maciej Kawecki.
Blisko 100-letni pan Stanisław Bigos pokonał koronawirusa i z każdą chwilą czuje się coraz lepiej. Jakiś czas temu wrócił do domu opieki, gdzie przebywa na co dzień i znów cieszy się rozmowami z innymi mieszkańcami ośrodka. - To niewątpliwie zahartowany, silny organizm - powiedział o stuletnim pacjencie lekarz.
Elektryczne Gitary powracają! Zespół znany przez wszystkie pokolenia - zarówno te starsze, jak i młodsze - z Kubą Sienkiewiczem na czele, 30 kwietnia wyda album "2020". W Dzień Dobry TVN lider grupy zdradził, jak brzmiała pierwotna nazwa płyty i czemu śpiewają na niej o Brexicie.
Joanna Szeler na początku marca wyruszyła w podróż na północ. Zabrała ze sobą dwie suczki rasy husky, sanie i namiot. Jak wygląda kwarantanna w przypadku tej podróżniczki? Koniecznie obejrzyjcie materiał z wyjazdu, który dla nas zrealizowała.
Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno również na Oscarach 2021. Chociaż gala zaplanowana jest dopiero na przyszły rok, to Amerykańska Akademia Filmowa już podjęła decyzję o tymczasowej zmianie zasad przyznawania nagród.
Maj do tej pory był tradycyjnym okresem komunijnym. Zmieniła to jednak panująca pandemia. Uroczystości zostały przesunięte na inny termin, a przygotowania odbywają się przez Internet. Czy sprawi to, że dzieci i ich rodzice inaczej podejdą do tego wydarzenia? O tym rozmawialiśmy z księdzem Kamilem Wyszyńskim.
Tegoroczna majówka, ze względu na pandemię, będzie wyglądała zupełnie inaczej niż dotychczas. Gdzie można pojechać, aby skorzystać ze słonecznych dni? Co możemy robić, a co jest zabronione? Wątpliwości rozwiali radca prawny Przemysław Ligęzowski i podróżnik Łukasz Supergan.
Konieczność zostania w domu wymusza na nas stosowanie wielu nowych rozwiązań, na które nie decydowaliśmy się wcześniej. Niektórzy na własne potrzeby zostają fryzjerami, kosmetyczkami, piekarzami czy odnajdują w sobie talent do majsterkowania. Czego jeszcze można nauczyć się podczas kwarantanny?
Przed nami wielkie święto fanów kina. "We are One" to globalne wydarzenie filmowe. W jego ramach będzie można obejrzeć filmy, które miały zostać zaprezentowane podczas najbardziej prestiżowych festiwali w branży. Dzięki temu, każdy poczuje się jak publiczność w Cannes, Wenecji, Toronto czy Sundance. I to zupełnie za darmo.
Południowo-zachodnia część Stanów Zjednoczonych, gdzie znajduje się terytorium plemienia Navajo, otrzymała od koronawirusa najmocniejszy cios. W przeliczeniu na mieszkańców, jest drugim największym ogniskiem epidemii, po Nowym Jorku i New Jersey.
Duże osiągnięcie wirusologa i biotechnologa z Gdańska. Dr Łukasz Rąbalski uzyskał pełną sekwencję genetyczną koronawirusa SARS-CoV-2 wyizolowanego bezpośrednio od polskiego pacjenta. Uzyskane dane pozwolą naukowcom z całego świata brać Polskę pod uwagę w swoich badaniach związanych z epidemią COVID-19. Jak się to przełoży na prace nad szczepionką?
Ćwiczy z trenerem online, ogląda seriale i na odległość nagrywa filmiki z Kabaretem Hrabi. Joanna Kołaczkowska w trakcie domowej izolacji nie próżnuje. Jak się czuje, gdy ma przymusowy czas wolny od występów na scenie? O to pytała ją Kinga Burzyńska.
Niektórzy planują już majówkowego grilla w przydomowych ogródkach, a inni - chcą po prostu odpocząć. Czy pogoda podczas weekendu majowego będzie sprzyjała spacerom i przebywaniu na świeżym powietrzu?
Cały czas nie brakuje osób chętnych do pomagania innym. Gdańska restauracja wystartowała z akcją, dzięki które pracownicy służby medycznej i potrzebujące dzieci mogą dostać ciepły posiłek. Na czym polega ich inicjatywa i jak każdy z nas może ją wesprzeć?
Właściciele włoskiego hotelu w górskim kurorcie Cortina d'Ampezzo pozwali Ministerstwo Zdrowia Chin za straty poniesione z powodu epidemii koronawirusa. Oskarżają je o to, że z opóźnieniem zawiadomiło Światową Organizację Zdrowia o wirusie. Czy polscy przedsiębiorcy mogą starać się o odszkodowanie za utracone dochody? Kogo mogą pozwać? Co mogą wywalczyć? Na ten temat rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną.
Pentagon oficjalnie przyznał, że trzy krótkie filmy pokazujące "niezidentyfikowane zjawiska lotnicze" są autentyczne. Wideo zostały pokazane po raz pierwszy między grudniem 2017 r. a marcem 2018 r. przez firmę, której współzałożycielem jest były członek zespołu Blink-182, Tom DeLonge.
Od połowy marca 2020 r. ze względu na pandemię dzieci muszą obowiązkowo brać udział w lekcjach przez internet. Niestety nauczyciele zauważają, że z niektórymi uczniami (oraz jego rodzicami) brak jest jakiegokolwiek kontaktu. Jakie mogą być tego przyczyny i co można w związku z tym zrobić?
Każdy egzamin jest związany z ogromnym stresem uczniów i studentów. Okazuje się, że teraz stresują się także wykładowcy. Mowa o obronach prac licencjackich i magisterskich, które odbywają się w związku z pandemią odbywają się przez Internet. Jak to wygląda? Czy wszystko przebiega sprawnie? O tym porozmawialiśmy ze świeżo upieczoną panią magister Agnieszką Rerek oraz dziekanem warszawskiej Wyższej Szkoły Bankowej, dr. Maciejem Kaweckim.
"Głowa do góry", "musimy sobie pomagać", "damy radę" - to tylko trzy z wielu haseł pojawiających się na muralach i plakatach. Akcja wzajemnego wspierania się przyszła z Włoch, a każde miasto wymyśla własne sposoby na dodawanie otuchy.
Wielkie imprezy w Chicago nikogo nie dziwią, jednak nie w czasach epidemii koronawirusa. Do Internetu trafiło własnie nagranie z weekendowej domówki. Zgromadziła ona tysiąc osób, które złamały obowiązujące w czasie pandemii prawo. Co na to policja?
Marta Soszyńska pracuje w Genewie dla Światowej Organizacji Zdrowia w dziale komunikacji. Na co dzień przygotowuje oficjalne przekazy WHO. Nam wyjaśniła, dlaczego w dobie pandemii, gdy potrzebujemy rzetelnych informacji o chorobie, w sieci zalewani jesteśmy fake newsami.
Niestety koronawirus dotarł także do Syrii, w której na skutek działań wojennych zburzone są szpitale i przychodnie, a wiele osób straciło dach nad głową. Z uwagi na te warunki Covid-19 może się bezkarnie rozprzestrzeniać, a kraj wydaje się zupełnie nieprzygotowany na walkę z pandemią. O szczegóły dotyczące sytuacji w Syrii zapytaliśmy przedstawicielkę Polskiej Misji Medycznej.