Kolejne znany osoby dołączają do #hot16challenge2. W ich gronie znalazła się także Anja Rubik. Modelka swoje 16 wersów poświęciła problemom, z którymi zmaga się obecnie cały świat. Kto pomagał Anji w nagraniu?
Organizacja non profit "W imieniu" opublikowała prośbę, aby z powodu zagrożenia koronawirusem, zwrócić uwagę na sytuację starszych sąsiadów. Na apel odpowiedziało bardzo wielu młodych ludzi. - W takim czasie powinniśmy szczególnie troszczyć się o osoby z naszego otoczenia. Oprócz tego, że pomagamy, to dajemy im poczucie, że nie są same - powiedziała Ala.
Ze względu na obecną sytuację koronawirus jest na ustach wszystkich ludzi. Spanikowani poszukują informacji na jego temat w internecie. Które z nich są prawdą, a które mitem? Na te pytania odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert profilaktyki zakażeń.
W ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki restauracje, bary i kawiarnie od poniedziałku po przerwie otwierają się na klientów. Obowiązywać w nich będą jednak specjalne zasady bezpieczeństwa. O czym muszą pamiętać właściciele lokali? Co czeka gości?
Badacze od dawna zastanawiają się, kim jest kobieta idealna. Okazuje się, że na podstawie wypowiedzi mężczyzn oraz dokładnych badań można stwierdzić, jaka powinna być idealna kobieta. Wśród najważniejszych cech wymienia się atrakcyjny wygląd fizyczny i inteligencję.
Wątpliwości na temat pandemii nadal nie ubywa. Codziennie pojawiają się nowe pytania związane z koronawirusem. Aby ułatwić dotarcie do informacji, razem z naszymi ekspertami na bieżąco odpowiadamy na najbardziej nurtujące widzów pytania. Można je zadawać w zakładce "Koronawirus".
W Nowym Jorku coraz więcej dzieci zapada na niedawno ujawnioną chorobę powiązaną z koronawirusem. Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków, a pięcioletni chłopczyk zmarł. Chodzi o pediatryczny wieloukładowy zespół zapalny. Jakie są jego objawy, przyczyny i metody leczenia?
Zamknięte niebo - to jeden z efektów pandemii koronawirusa. Zakaz lotów dotyczy rejsów pasażerskich i czarterowych. Piloci wykonują loty techniczne, a służby dokonują przeglądów, żeby maszyny były sprawne i w gotowości. Lotniska przygotowują się do obsługi w nowym reżimie sanitarnym. Jakie zmiany czekają pasażerów? Jak kryzys wpłynie na ceny biletów?
Koronawirus wstrzymał działania gospodarki na całym świecie, aby skutki takiego przestoju nie okazały się zbyt wielkie, kolejne kraje decydują się na stopniowe znoszenie obostrzeń. Jak to wygląda w Hiszpanii i Holandii? O tym opowiadały mieszkające tam Polki - Justyna Tomańska i Marta Sidorowicz.
Ukochane mieszkanie 91-letniej babci, Zosi Knajdek ze Złotowa, spłonęło w pożarze. Starsza pani marzy o tym, aby wrócić do niego. Każda pomoc jest na wagę złota.
Jednym z elementów znoszenia obostrzeń było otwarcie żłobków i przedszkoli. Nie oznacza to jednak całkowitego powrotu do normalności dla dzieci, ponieważ placówki muszą przestrzegać odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Jak ich pracownicy odnajdują się w nowej sytuacji?
Czas pandemii to niezwykle trudny dla wszystkich okres, jednak w najcięższej sytuacji znaleźli się ci, którzy wymagają stałej opieki. Są na szczęście osoby, które niosą pomoc potrzebującym. Należą do nich Martyna, Kamil, Iza i Michał, wolontariusze, którzy poświęcają swój czas i energię na opiekowanie się niepełnosprawnymi chłopcami w Broniszewicach.
Pracownicy służby zdrowia znajdują się teraz w naprawdę ciężkim położeniu. Przeciążenie pracą czy ryzyko zarażenia się koronawirusem to dla nich codzienność. O swojej pracy w obecnym czasie opowiedziała Kalina Kowalik, która jako pielęgniarka opiekuje się pacjentami w ramach hospicjów domowych. Z jakimi trudnościami się spotyka?
Na początku marca w Bydgoszczy na świat przyszły czworaczki. Ich rodzice Anna i Remigiusz Kocowie przez miesiąc byli rozdzieleni z maluszkami, które trafiły do inkubatorów. Od końca kwietnia cała rodzina jest już na szczęście w komplecie i odnajduje się w nowej codzienności.
"Down the road. Zespół w trasie" to program, w którym Przemysław Kossakowski wraz z szóstką osób z zespołem Downa wyruszył w podróż dookoła Europy. Dzięki niemu uczestnicy mogli zmierzyć się z wieloma trudnościami i przekraczać własne granice. Finał programu odbędzie się 10 maja 2020 o godzinie 20:00 na kanale TTV.
Obecna sytuacja sprawiła, że bardziej niż kiedyś dostrzegamy pracę lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Często jednak zapominamy o innych pracowniczkach i pracownikach medycznych, których działalność w szpitalu jest również ważna. Salowe, bo o nich mowa, opowiedziały w Dzień Dobry TVN o swojej codzienności w dobie pandemii.
Franciszek Lorenc, Sonia Rudolf czy Gaja Suchocka – kto zostanie kolejnym najlepszym młodym szefem kuchni w Polsce? Wszystko będzie jasne wieczorem. Przed ostatnim, decydującym odcinkiem programu z trojgiem finalistów i ich rodzicami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN. Finał MasterChef Junior 5 odbędzie się 10 maja o godz. 20:00.
Skomplikowany system i procedury zabezpieczeń. Tak wygląda praca w strefie dezynfekcji karetek warszawskiego pogotowia ratunkowego. Jest to miejsce, w którym prowadzone są działania istotne w czasie pandemii koronawirusa. O szczegółach opowiedzieli nam koordynator strefy Wojciech Piechowski oraz ratownik medyczny Ariel Szczotok.
W tym momencie na morzach i oceanach znajduje się ponad milion marynarzy. Wśród nich jest kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Czy pandemia wpłynęła w znaczący sposób na ich pracę? Jak wygląda łączność z rodziną w kraju? Obejrzyjcie relację prosto ze środka oceanu.
Ostatnie tygodnie są szczególnie trudne dla rodziny Królikowskich. Pod koniec lutego dobiegła do nas smutna informacja o śmierci Pawła Królikowskiego, a niedługo po tym wybuchła pandemia koronawirusa. Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski w Dzień Dobry TVN opowiedzieli, jak radzą sobie w tym czasie.
W polskim show-biznesie trwa prawdziwe baby boom. Katarzyna Glinka i Jarosław Bieniecki doczekali się dziecka. Świeżo upieczeni rodzice pokazali w mediach społecznościowych zdjęcia z maleństwem i zdradzili jego imię.
Bez lockdownu i z zaleceniami zamiast zakazów. Szwecja w czasie pandemii podąża zupełnie inną drogą niż większość państw europejskich. Jak wygląda liberalny model walki z koronawirusem? O tym opowiadał w naszym programie mieszkający w Szwecji reportażysta i pisarz Maciej Zaremba Bielawski.
Alex choruje na SMA. Jest pierwszym bohaterem rekordowej zbiórki na ponad 9 mln zł na terapię genową. Zanim rozszalał się na dobre koronawirus, chłopiec i jego rodzice wylecieli do Stanów Zjednoczonych, gdzie - jako pierwszemu polskiemu dziecku - 13 lutego podano ten lek. Jak teraz czuje się chłopczyk? Czy widać postępy? O tym rozmawialiśmy z jego mamą, Magdaleną Jutrzenką.
Polskie siostry działające w jednym ze szpitali w Neapolu codziennie spotykają się z ciężkimi przypadkami osób, które trafiają do placówki. Gdy wybuchła pandemia koronawirusa, ich praca nabrała szczególnego znaczenia. O codzienności sióstr opowiedziała jedna z nich w rozmowie z Katarzyną Olubińską-Godlewską.
Kiedy wiele osób podczas pandemii zostało w domach, pracownicy handlu nie mogli odejść od swoich stanowisk. Jak organizowali swoją pracę? Jak wyglądały ich relacje z klientami? O tym opowiadali nam Zofia Burczyk, współwłaścicielka wiejskiego sklepu i Kamil Stemler, pracownik marketu budowlanego.
Praca zdalna podczas pandemii zaczyna przynosić konsekwencje. W czasie, który dla milionów ludzi oznacza działalność i naukę przez komputer, może dojść do masowego zjawiska pogorszenia się wzroku - alarmują włoscy okuliści. Lekarze podsumowali ponad dwa miesiące kwarantanny i oddelegowania wielu osób do zajęć online. Jednym z rezultatów jest zaostrzenie astenopii. Jakie są jej objawy?
Nasza Miss Polonia nawet w dobie pandemii udziela się społecznie. Karolina Bielawska, która ten zaszczytny tytuł zdobyła w 2019 roku, przyłączyła się do akcji "Korona z głowy", zapoczątkowanej przez organizatorów konkursu piękności. To już druga odsłona inicjatywy, która ma celu dostarczanie najpotrzebniejszych produktów do domów dziecka i ośrodków wsparcia.
Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała na swojej stronie zalecenia dotyczące bezpiecznego powrotu do pracy. Zgodnie z nimi trzeba będzie przestrzegać specjalnego reżimu sanitarnego.
Zakażona koronawirusem 31-letnia kobieta urodziła dziecko w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. W związku z pogorszeniem jej stanu po porodzie, lekarze podjęli decyzję o zastosowaniu terapii polegającej na podawaniu osocza ozdrowieńca.
Eva Minge wykorzystała ostatnio swój instagram, aby poruszyć ważny temat. Projektantka umieściła wpis na temat kosmetycznego podziemia, które szerzy się w Polsce od czasu rozpoczęcia izolacji. Gabinety kosmetyczne i salony fryzjerskie zostały zamknięte, a co za tym idzie usługi zaczęto wykonywać... we własnych domach lub w domach klientów.