W czasach, gdy niektórzy stracili nadzieję na szybki powrót do normalności, ksiądz we Wronowach postanowił ich wesprzeć. Na ogrodzeniu przed kościołem wywiesił banner z fragmentem piosenki zespołu Tilt. O swoim pomyśle opowiedział Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.
Prymas Polski abp Wojciech Polak odniósł się najnowszego filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. W swoim oświadczeniu stanowczo i krytycznie odniósł się do zaniechań Kościoła w sprawie wykorzystywania seksualnego przez księdza. Zwrócił się też do Stolicy Apostolskiej z prośbą o wszczęcie postepowania.
Brytyjscy naukowcy rozpoczną testy mające sprawdzić, czy psy są w stanie węchem wykryć osoby zakażone koronawirusem, jeszcze zanim zaczną one wykazywać symptomy choroby. Rząd Borisa Johnsona przekazał na badania 500 tys. funtów.
Osoby podejrzewane o zakażenie koronawirusem są "naznaczone". Dowodzi tego historia pana Karola, który - nie chcąc narażać swojej ciężarnej żony - spędził kwarantannę na działce. Po tym, jak władze ogródków oznaczyły taśmą jego posesję oraz ostrzegły przed nim innych działkowiczów, panu Karolowi wybito okna i podziurawiono opony w aucie. Na szczęście znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy pomogli mu przetrwać ten czas.
Podczas pandemii najbardziej dotkliwy dla bardzo dużej liczby okazał się brak możliwości pójścia do fryzjera. Niektórzy domowymi sposobami próbowali okiełznać włosy, inni korzystali z usług tworzącego się podziemia, co zbadał Filip Chajzer. O fryzjerskim fenomenie porozmawialiśmy tez w studiu programu.
Maseczki ochronne są obowiązkowym elementem naszej codzienności. Mimo to wiele osób świadomie rezygnuje z ich noszenia w miejscach publicznych, tłumacząc się na różne sposoby. O tym, że nie jest to dobry pomysł, opowiedział prof. Krzysztof Filipiak, kardiolog i internista.
Mimo zakażenia koronawirusem, doktor Łukasz Goździewicz i jego żona do samego końca nie chcieli odejść od łóżek osiemdziesięciu schorowanych pacjentów. Jednak pewnego dnia mężczyzna na tyle źle się poczuł, że zgodził się na przewiezienie do szpitala, gdzie przez wiele dni trwała batalia o jego życie. Jak obecnie czuje się małżeństwo? Jak wspominają dni, kiedy walczyli o zdrowie swoich podopiecznych?
Właśnie ukazał się drugi film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele. „Zabawa w chowanego” porusza tematy, o których nie udało się wspomnieć w poprzedniej części. Twórcy opowiedzieli nam o pracy nad filmem.
Camilla i Isabella Wnek mieszkają w New Jersey od urodzenia. Studiują dziennikarstwo i… uwielbiają Dzień Dobry TVN. Ze względu na różnicę czasu nie mogą z programem zaczynać dnia, więc oglądają go wieczorem, czerpiąc mnóstwo pozytywnej energii w tych niecodziennych czasach.
W województwie mazowieckim jest jedno miejsce, gdzie do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Powiat żuromiński, bo o nim mowa, jest strefą wolną od COVID-19, a jego mieszkańcy dzielnie stosują się do wszystkich zasad. Odwiedziliśmy ich z kamerą Dzień Dobry TVN.
W każdy poniedziałek i piątek Ania Jastrzębska, Bartek Matyszewski, Marcin Widomski i Michał Chełstowski opatrują rany i edukują osoby w kryzysie bezdomności. Ich pomoc jest niezwykle ważna, zwłaszcza teraz, kiedy sytuacja potrzebujących jest szczególnie trudna. Dowiedz się, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się bezdomni w czasie pandemii i jak, możesz im pomóc.
Dzięki akcji „Zupa na Plantach” bezdomni w Krakowie mieli możliwość zjeść ciepły posiłek. Teraz, gdy trwa pandemia koronawirusa, także mogą liczyć na pomoc wolontariuszy, od których dostają paczki. O szlachetnym geście opowiedział w Dzień Dobry TVN organizator akcji Piotrek Żyłka.
Kolejne znany osoby dołączają do #hot16challenge2. W ich gronie znalazła się także Anja Rubik. Modelka swoje 16 wersów poświęciła problemom, z którymi zmaga się obecnie cały świat. Kto pomagał Anji w nagraniu?
Organizacja non profit "W imieniu" opublikowała prośbę, aby z powodu zagrożenia koronawirusem, zwrócić uwagę na sytuację starszych sąsiadów. Na apel odpowiedziało bardzo wielu młodych ludzi. - W takim czasie powinniśmy szczególnie troszczyć się o osoby z naszego otoczenia. Oprócz tego, że pomagamy, to dajemy im poczucie, że nie są same - powiedziała Ala.
Ze względu na obecną sytuację koronawirus jest na ustach wszystkich ludzi. Spanikowani poszukują informacji na jego temat w internecie. Które z nich są prawdą, a które mitem? Na te pytania odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert profilaktyki zakażeń.
W ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki restauracje, bary i kawiarnie od poniedziałku po przerwie otwierają się na klientów. Obowiązywać w nich będą jednak specjalne zasady bezpieczeństwa. O czym muszą pamiętać właściciele lokali? Co czeka gości?
Badacze od dawna zastanawiają się, kim jest kobieta idealna. Okazuje się, że na podstawie wypowiedzi mężczyzn oraz dokładnych badań można stwierdzić, jaka powinna być idealna kobieta. Wśród najważniejszych cech wymienia się atrakcyjny wygląd fizyczny i inteligencję.
Wątpliwości na temat pandemii nadal nie ubywa. Codziennie pojawiają się nowe pytania związane z koronawirusem. Aby ułatwić dotarcie do informacji, razem z naszymi ekspertami na bieżąco odpowiadamy na najbardziej nurtujące widzów pytania. Można je zadawać w zakładce "Koronawirus".
W Nowym Jorku coraz więcej dzieci zapada na niedawno ujawnioną chorobę powiązaną z koronawirusem. Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków, a pięcioletni chłopczyk zmarł. Chodzi o pediatryczny wieloukładowy zespół zapalny. Jakie są jego objawy, przyczyny i metody leczenia?
Zamknięte niebo - to jeden z efektów pandemii koronawirusa. Zakaz lotów dotyczy rejsów pasażerskich i czarterowych. Piloci wykonują loty techniczne, a służby dokonują przeglądów, żeby maszyny były sprawne i w gotowości. Lotniska przygotowują się do obsługi w nowym reżimie sanitarnym. Jakie zmiany czekają pasażerów? Jak kryzys wpłynie na ceny biletów?
Koronawirus wstrzymał działania gospodarki na całym świecie, aby skutki takiego przestoju nie okazały się zbyt wielkie, kolejne kraje decydują się na stopniowe znoszenie obostrzeń. Jak to wygląda w Hiszpanii i Holandii? O tym opowiadały mieszkające tam Polki - Justyna Tomańska i Marta Sidorowicz.
Ukochane mieszkanie 91-letniej babci, Zosi Knajdek ze Złotowa, spłonęło w pożarze. Starsza pani marzy o tym, aby wrócić do niego. Każda pomoc jest na wagę złota.
Jednym z elementów znoszenia obostrzeń było otwarcie żłobków i przedszkoli. Nie oznacza to jednak całkowitego powrotu do normalności dla dzieci, ponieważ placówki muszą przestrzegać odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Jak ich pracownicy odnajdują się w nowej sytuacji?
Czas pandemii to niezwykle trudny dla wszystkich okres, jednak w najcięższej sytuacji znaleźli się ci, którzy wymagają stałej opieki. Są na szczęście osoby, które niosą pomoc potrzebującym. Należą do nich Martyna, Kamil, Iza i Michał, wolontariusze, którzy poświęcają swój czas i energię na opiekowanie się niepełnosprawnymi chłopcami w Broniszewicach.
Pracownicy służby zdrowia znajdują się teraz w naprawdę ciężkim położeniu. Przeciążenie pracą czy ryzyko zarażenia się koronawirusem to dla nich codzienność. O swojej pracy w obecnym czasie opowiedziała Kalina Kowalik, która jako pielęgniarka opiekuje się pacjentami w ramach hospicjów domowych. Z jakimi trudnościami się spotyka?
Na początku marca w Bydgoszczy na świat przyszły czworaczki. Ich rodzice Anna i Remigiusz Kocowie przez miesiąc byli rozdzieleni z maluszkami, które trafiły do inkubatorów. Od końca kwietnia cała rodzina jest już na szczęście w komplecie i odnajduje się w nowej codzienności.
"Down the road. Zespół w trasie" to program, w którym Przemysław Kossakowski wraz z szóstką osób z zespołem Downa wyruszył w podróż dookoła Europy. Dzięki niemu uczestnicy mogli zmierzyć się z wieloma trudnościami i przekraczać własne granice. Finał programu odbędzie się 10 maja 2020 o godzinie 20:00 na kanale TTV.
Obecna sytuacja sprawiła, że bardziej niż kiedyś dostrzegamy pracę lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Często jednak zapominamy o innych pracowniczkach i pracownikach medycznych, których działalność w szpitalu jest również ważna. Salowe, bo o nich mowa, opowiedziały w Dzień Dobry TVN o swojej codzienności w dobie pandemii.
Franciszek Lorenc, Sonia Rudolf czy Gaja Suchocka – kto zostanie kolejnym najlepszym młodym szefem kuchni w Polsce? Wszystko będzie jasne wieczorem. Przed ostatnim, decydującym odcinkiem programu z trojgiem finalistów i ich rodzicami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN. Finał MasterChef Junior 5 odbędzie się 10 maja o godz. 20:00.
Skomplikowany system i procedury zabezpieczeń. Tak wygląda praca w strefie dezynfekcji karetek warszawskiego pogotowia ratunkowego. Jest to miejsce, w którym prowadzone są działania istotne w czasie pandemii koronawirusa. O szczegółach opowiedzieli nam koordynator strefy Wojciech Piechowski oraz ratownik medyczny Ariel Szczotok.