Proboszcz zatrzymany po proteście w sprawie aborcji. Ksiądz miał grozić bronią

ksiądz
GettyImages / tunart
Księdzu z Czernikowa (Kujawsko-Pomorskie) nie odpowiadał protest, który przechodził w pobliżu parafii. Miał przy sobie broń, którą groził policjantom. 53-letni Piotr S. najprawdopodobniej w czwartek usłyszy zarzuty. Jaka kara grozi duchownemu?

Czernikowo: proboszcz groził bronią

Przez Czernikowo (Kujawsko-Pomorskie) w środę wieczorem przechodził protest dotyczący orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Miało w nim uczestniczyć ok. 300 osób. Zgromadzenie było zabezpieczane przez funkcjonariuszy.

W pewnym momencie policjanci zauważyli na ogrodzonym terenie mężczyznę, który wykrzykiwał różne słowa i trzymał przedmiot przypominający broń

- opowiada mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji.

Jak się okazało, było to 53-letni ksiądz Piotr S, proboszcz miejscowej parafii. Duchowny miał m.in. kierować broń w kierunku funkcjonariuszy.

Proboszcz z Czernikowa zatrzymany

W domu proboszcza zabezpieczono 5 jednostek broni myśliwskiej oraz wiatrówkę. W czwartek najprawdopodobniej usłyszy zarzuty.

Mężczyzna został zatrzymany. Prowadzimy postępowanie w kierunku gróźb karalnych w stosunku do funkcjonariuszy. Za ten czyn grozi do dwóch lat więzienia

- podkreśliła rzecznik prasowa.

Komendant będzie występował także do wydziału postępowań administracyjnych o zweryfikowanie pozwolenia na broń. Ksiądz takie posiada, gdyż jest myśliwym.

Według rzeczniczki kujawsko-pomorskiej komendy, nikt z uczestników protestu do tej pory nie złożył zawiadomienia w tej sprawie. Działanie duchownego nie doprowadziło do zatrzymania przemarszu. Policja nie ma też informacji, żeby doszło do innego incydentu pomiędzy księdzem a uczestnikami manifestacji.

Jednak z doniesień portalu ddtorun.pl wynika, że duchowny miał powiedzieć: "Powystrzelałbym je wszystkie".

"Kobiety są na tyle mądre, że powinny mieć prawo wyboru". Cały kraj demonstruje przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Trudna decyzja o aborcji. "Przeszliśmy przez piekło"

Maciej Zakościelny i inni mężczyźni komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego. "Murem za kobietami"

Kinga Duda przerywa milczenie w sprawie aborcji. Córka prezydenta wydała oświadczenie

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, gazeta.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?