broń

  Kula zraniła ją w przedramię oraz brzuch.

  Jaka kara grozi mężczyźnie?

  "Czy mamusia i tatuś przyjdą?"

  "Dziś już nie są takie, jak 75 lat temu" - wyjaśniał w naszym studio Marcin Sawicki.

  W USA doszło do kolejnej strzelaniny. Tym razem napastnik otworzył ogień do gości zgromadzonych na przyjęciu w Charleston w stanie Wirginia Zachodnia. Na szczęście obecna na uroczystości kobieta wykazała się niezwykłą odwagą i unieszkodliwiła mężczyznę.

  Kartuska policja odebrała zgłoszenie, że ktoś użył na placu zabaw broni pneumatycznej. Ranne zostało dziecko. Podejrzanym o pociągnięcie za spust jest 14-letni chłopiec. Świadek zdarzenia opisał, co wydarzyło się na miejscu.

  Aktor wyciągnął rewolwer spod płaszcza, a chwilę później na ziemi leżała raniona w klatkę piersiową Halyna Hutchins.

  Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Minach i Działań Zapobiegających Minom został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku. Od tego czasu, co roku święto obchodzone jest 4 kwietnia. Dlaczego jest ważne? Co trzeba wiedzieć o minach?

  Uznawana jest za broń masowego rażenia.

  Władze Ukrainy zachęcają walczących, aby korzystali również z tej broni.

  Alec Baldwin udzielił pierwszego wywiadu po tragedii na planie "Rust". Do sieci już trafił jego fragment. "Nie pociągnąłem za spust" - powiedział aktor w rozmowie z dziennikarzem ze stacji telewizyjnej ABC.

  "Jestem w kontakcie z jej mężem"

  Policjanci z Mierzynia (Zachodniopomorskie) dostali zgłoszenie, że ktoś strzela do dzieci, które bawiły na placu zawab przy jednym z przedszkoli. Funkcjonariusze odnaleźli sprawę. Mężczyzna w rozmowie z TVN24 przyznał, że strzelał z wiatrówki, ale wcale nie celował do dzieci.

  Shamaya Lynn, 21-letnia mieszkanka Florydy zginęła podczas służbowego spotkania na Zoomie. Kobieta została postrzelona w głowę. Pocisk - najprawdopodobniej - przypadkowo wystrzeliło jej własne dziecko.

  Natalia Kochańska to jedna z najlepiej strzelających Polek. Kobieta wraz z dwiema innymi zawodniczkami stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata, które odbywały się w New Dehli. Jakie cechy musi mieć dobry strzelec? O tym zawodniczka mówiła w Dzień Dobry TVN.

  Księdzu z Czernikowa (Kujawsko-Pomorskie) nie odpowiadał protest, który przechodził w pobliżu parafii. Miał przy sobie broń, którą groził policjantom. 53-letni Piotr S. najprawdopodobniej w czwartek usłyszy zarzuty. Jaka kara grozi duchownemu?

  Na początku tego roku ruszył program Ministerstwa Obrony Narodowej "Strzelnica w każdym powiecie". Czy wybudowanie tak wielu strzelnic i udostępnianie ich uczniom to dobry pomysł? Zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: byłego żołnierza GROM-u płk Krzysztofa Przepiórkę i psycholog dziecięcą Monikę Perkowską.

  W wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w szkole średniej na Florydzie zginęło 17 osób. Sprawcą tej masakry był 19-letni Nicolas Cruz. Tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć, na których widać, jak dzieci strzelają z broni na strzelnicy. Czy w Polsce korzystanie ze strzelnicy przez osoby poniżej 18. roku życia jest legalne? Czy można wyczuć, kiedy dzieciak o zwichrowanej osobowości sięgnie po broń i zabije kogoś? O zagrożeniach związanych z dostępem dzieci do broni mówili w Dzień Dobry TVN: prof. Piotr Girdwoyń z Katedry Kryminalistyki UW i psycholog Justyna Korzeniewska.

  W Polsce trwa dyskusja na temat szerszego dostępu do broni. A co o tym sądzi gość Dzień Dobry TVN dr Mariusz Sokołowski z Katedry Nauki o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Warszawskiego? Czym może skutkować szerszy dostęp do broni?

  Zamachowiec, który w Las Vegas zabił 58 osób, a ranił około 500 miał w domu 40 sztuk broni. Najczęściej była ona nabyta legalnie. Z tragedią w USA zbiegła się propozycja klubu Kukiz'15 dotycząca liberalizacji dostępu do broni w naszym kraju. Co o tym pomyśle sądzą goście Dzień Dobry TVN: dziennikarz Bartek Węglarczyk i prof. Piotr Girdwoyń? Czy projekt ma szansę stać się obowiązującym prawem? Jak obecne prawo reguluje tę kwestię? Czy według statystyk łatwiejszy dostęp do broni przekłada się na wyższy współczynnik zabójstw z jej użyciem?

  Co prawda wojna skończyła się wiele lat temu, ale pozostawiła po sobie sporo niebezpiecznych "pamiątek", które muszą być zneutralizowane przez saperów. Jak wygląda praca ludzi wykonujących ten zawód? Co ich chroni podczas akcji? O tym gość Dzień Dobry TVN st. chorąży sztabowy, dowódca patrolu saperskiego Przemysław Parol. Dowiedzieliśmy się również, co zrobić, kiedy natkniemy się na niewybuch.

  Według ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, w Legnicy mogła być testowana broń elektromagnetyczna. Co to oznacza dla mieszkańców? Podobno broń jest wykorzystywana przez obce służy do niszczenia Polaków... Jak dowiedział się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer korzysta z niej także lokalna społeczność. Do czego ją wykorzystują? Zobaczcie, jak pewna starsza pani zaatakowała Filipa Chajzera!!!

  Wbrew pozorom w Polsce nie tak łatwo uzyskać zezwolenie na broń. Kto może się o nie ubiegać? Jakie należy spełnić wymogi? Jak wygląda badanie psychologiczne? Skąd wzmożone zainteresowanie bronią? Wynika ona z pasji czy raczej ludzie boją się swoje bezpieczeństwo? I czy to prawda, że każda broń przynajmniej raz do roku wybucha samoistnie? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Maciej Gurtowski, socjolog i Andrzej Leszczyński, lektor, dziennikarz.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy kaznodzieję Sama Childersa - założyciela fundacji Angels of East Africa, która zajmuje się ratowaniem dzieci w Sudanie Południowym i Ugandzie. Dla wielu osób jest kontrowersyjny, ponieważ - oprócz tego, że głosi wśród swoich podopiecznych Słowo Boże, uczy ich również, jak strzelać z broni. Są też tacy, którzy go kochają i bardzo szanują za to co robi. Powiedział nam o swojej misji. Odniósł się również do kontrowersji, jakie budzi.

  Co jakiś czas dyskusja dotycząca posiadania broni powraca. Czy dostęp do broni będzie łatwiejszy? Jakie są powody dla których chcemy trzymać broń w domu? Jakie wymogi trzeba spełnić, by ubiegać się o broń? Zapytaliśmy o to Elżbietę Sideris, psycholog, diagnozującą osoby ubiegające się o broń.

  Bibliotekarka zajęła się rodzinnym biznesem i zrezygnowała z pracy w bibliotece na rzecz broni i pracy na strzelnicy. Monika Kaczkowska-Nizińska wspólnie z siostrą Magdaleną prowadzi strzelnicę "Muszkieter". Kto przychodzi na strzelnicę - kobiety cz mężczyźni? Jakiego rodzaju emocji oczekują osoby, które przychodzą postrzelać z kałasznikowa lub pistoletu? Jaka broń jest najpopularniejsza?