Coroczna tradycja bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa zmienia formułę. Spowodowane jest to oczywiście pandemią koronawirusa i zakazem zgromadzeń publicznych. Jak będzie wyglądać impreza w tym roku? Jakie gwiazdy wezmą w niej udział?
Kiedy w Domu Pomocy Społecznej w Bochni potwierdzono koronawirusa u niektórych pracowników i zabrakło rąk do pracy, z pomocą ruszyły siostry dominikanki z Krakowa. Jakie prace wykonują? Czy mogą liczyć na wsparcie innych osób?
Światowa Organizacja Zdrowia i ONZ ostrzega, że w Afryce Covid-19 może zabić aż 3 miliony ludzi. Natomiast zdaniem ekspertów kontynent ten będzie kolejnym epicentrum koronawirusa. Czy te przewidywania są zasadne? Postanowiliśmy sprawdzić, co obecnie dzieje się w Tanzanii i Nigerii.
W nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 roku doszło do katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie. W wyniku awarii reaktora do atmosfery przedostały się duże ilości substancji radioaktywnych. Ostatnio głośno było o Czarnobylu z powodu pożarów w strefie zamkniętej. O mitach, które wokół tego narosły, rozmawialiśmy z dziennikarzem i przewodnikiem Jackiem Podemskim.
Jak przerwać łańcuch zakażeń koronawirusem? Zdaniem naukowców pomóc może zwiększanie liczby testów. Jeden z warszawskich startupów postanowił uruchomić laboratorium, które dziś wykonuje co szósty test w Polsce. Dlaczego testowanie w kierunku koronawirusa jest takie ważne? Temat zgłębili reporterzy programu Uwaga! TVN.
Ponad 40 największych operowych sław wystąpi na sobotniej gali Metropolitan Opera. W internetowym koncercie udział weźmie dwoje polskich artystów: Aleksandra Kurzak i Piotr Beczała. Śpiewacy połączą się z widzami ze swoich domów. Chcą w ten sposób pomóc nowojorskiej scenie, która w związku z pandemią straciła źródło dochodów.
Podróżnik Jędrzej Majka wraca do zdrowia po pobycie w szpitalu. Trafił tam ze względu na koronawirusa. Teraz żartuje, że stał się korona-celebrytą. Jak się czuje po wygranej walce z wirusem? Jak przebiegała choroba? O tym podróżnik opowiadał w naszym programie.
Zaraz po sobotnim „Dzień Dobry TVN”, o godz. 11:30, cała Polska zaczęła gotować. - Spędźcie to popołudnie z nami i przygotujcie się na niezapomniane doznania kulinarne - zachęcali naszych widzów Ewa Drzyzga - dziennikarka, prowadząca program "36,6" oraz Michel Moran - kucharz, juror “Masterchef” i “Masterchef Junior”.
Majówka 2020. W tym roku nie wyjedziemy za granicę, nie zorganizujemy też przyjęcia dla znajomych. To wszystko nie musi oznaczać, że tegoroczna majówka będzie zmarnowana. Zobacz, co w świetle nowych rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia można robić w długi weekend majowy.
Szczepienia. Minęło 30 dni, czyli czas, na jaki resort zdrowia wstrzymał realizację szczepień ochronnych u dzieci. Do jego powrotu przekonuje krajowy konsultant ds. epidemiologii dr hab. Iwona Paradowska-Stankiewicz. Jakie szczepienia - mimo pandemii - należy wykonywać?
Jak wyglądałby internetowy hejt, gdybyśmy przenieśli go do rzeczywistości? Czym różni się naruszenie granic fizycznych od agresji słownej w sieci? Odpowiedzi szukaliśmy w nowym klipie zespołu Frele. Wniosek? Oba te działania mogą być równie bolesne.
Wspólne gotowanie na żywo odbędzie się w sobotę 25 kwietnia od 11:30 do 13:30 na antenie TVN. Przygotuj swoją popisową potrawę, dołącz do transmisji i porozmawiaj z naszymi prowadzącymi. Wśród nich będzie szef kuchni Mateusz Gessler, który w naszym programie zachęcał widzów do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
4 urządzenia do przeprowadzania testów na koronawirusa zakupiła właśnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kontrakt opiewał na ponad 10,5 mln złotych. Tym samym wartość całej pomocy realizowanej przez WOŚP na rzecz walki z pandemią osiągnęła blisko 50 mln złotych. Do jakich miast trafi sprzęt?
Świat na wiele sposobów stara się walczyć z koronawirusem. Swoją cegiełkę dołożyli inżynierowe z Seattle. Wynaleźli bransoletkę, która powstrzymuje przed dotykaniem twarzy i roznoszeniem patogenu. Na czym polega jej działanie?
Od 16 kwietnia w Polsce mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Podczas noszenia maseczki musimy pamiętać o prawidłowym oddechu. Czy stosując to zabezpieczenie można normalnie uprawiać sport?
23. kwietnia 2018 roku Brytyjczycy świętowali przyjście na świat trzeciego dziecka książęcej pary Williama i Kate. Dziś piąty w kolejce do tronu Louis skończył dwa latka. Pełne wdzięku zdjęcia z urodzinowej zabawy opublikowała na Instagramie dumna mama. "Wygląda jak jego dziadek" - komentują internauci. Wy też widzicie to podobieństwo?
Ratownicy medyczni wykonują zawód, który ustawia ich na pierwszej linii frontu walki w koronawirusem. Jak w obecnej sytuacji radzą sobie ich rodziny? Co czują żony i dzieci medyków, którzy wyruszają do pracy?
Od kilku tygodni pandemia koronawirusa stanowi główny problem służby zdrowia. COVID-19 sieje spustoszenie na całym świecie, ale nie oznacza to, że inne choroby zniknęły. Na szpitalne oddziały ratunkowe wciąż zgłaszają się osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy lekarza. Jak obecnie wygląda praca SOR-ów?
Pandemia koronawirusa zatrzymała nas w domu, a Matka Natura może chociaż trochę odpocząć od niektórych ludzkich działalności. Słyszymy więc o delfinach, które wpłynęły do Wenecji czy Himalajach widocznych z ogromnej odległości. Co naprawdę dzieje się teraz z naszą planetą? Które doniesienia są fake newsami?
Setki kilometrów przejechanych w karetce między szpitalami, długie godziny nerwów i niepewności o własne zdrowie i życie. To spotkało 75-letnią, zarażoną koronawirusem panią Danutę, która w związku z chorobą nerek musi być regularnie dializowana.
Potrzebujesz korepetycji przed maturą? Skorzystaj z lekcji w programie „Korki.tv”. Nowy projekt edukacyjny rozpocznie się 22 kwietnia. W jego ramach od poniedziałku do piątku, na antenie telewizji Metro emitowane będą ogólnodostępne lekcje dla uczniów szkół średnich. Audycje będą emitowane przez cztery kolejne tygodnie i pomogą młodzieży w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.
Trwa dramatyczna walka o życie małego Wojtusia. Chłopczyk ma za sobą już 5 operacji serca. Przed nim ta najważniejsza, która będzie mogła odbyć się tylko dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Na ratowanie serduszka dwulatka zdecydował się światowej sławy chirurg ze Stanów Zjednoczonych. Rodzice apelują o pomoc, sprawdź, jak moźna to zrobić.
Mimo że strażacy od lat powtarzają, że wypalane traw jest szkodliwe dla ekosystemu, niektórzy rolnicy nadal nie słuchają zaleceń. A praktyka ta jest niebezpieczna nie tylko dla roślin i zwierząt, ale także ludzi. Szczególnie groźna jest w czasie panującej obecnie suszy. Czym grozi wypalanie traw? Wyjaśniał nam Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Książenicach.
Cały świat ze zniecierpliwieniem czeka na wynalezienie szczepionki na COVID-19. Aktualnie prowadzone są wielorakie badania, które mają przynieść odpowiedź na mnożące się pytania związane z koronawirusem. W programie rozmawialiśmy z Polką, która stoi na czele zespołu pracującego nad jedną ze szczepionek.
W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu koronawirusem zakaziło się już 200 osób, z czego ponad połowę chorych stanowi personel. Niestety, kilka dni temu zmarł jeden z tamtejszych fizjoterapeutów. Według danych to prawdopodobnie pierwsza ofiara COVID-19 wśród pracowników medycznych w kraju.
Obecnie wszyscy musimy korzystać z masek, gdy wychodzimy poza miejsce zamieszkania. Chronią one nasze zdrowie i zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Jak o nie dbać, aby spełniały swoje zadanie? W jaki sposób oraz jak często je dezynfekować i co zrobić z filtrem? Ten temat przybliżył nam dr Paweł Grzesiowski.
Z powodu pandemii koronawirusa szkoły musiały wprowadzić nauczanie cyfrowe. - Trzeba było zacząć myśleć inaczej niż na co dzień. Przejść z analogowego podejścia, na wirtualne, gdzie wiele rzeczy trzeba zrobić od nowa - powiedziała dyrektorek szkoły No Bell. Jak w rzeczywistości wygląda nauczanie online? I co sądzi o nim młodzież?
Od tygodni personel medyczny w całym kraju walczy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia naraża się na zachorowanie. Aż 17 proc. zarażonych stanowią pracownicy służby zdrowia. Z myślą o nich powstają wynalazki, które mają za zadanie zapewnić im maksimum bezpieczeństwa, przy wykonywaniu zabiegów ratujących życie innym. Dowiedz się, na jakie udogodnienia mogą obecnie liczyć medycy.
Obowiązujące rozporządzenie nakłada na nas obowiązek zasłaniania oczu i ust w przestrzenie publicznej. Do tego celu możemy użyć chust, szalików lub jedno- i wielorazowych maseczek. Okazuje się, że za pomocą domowego testu mamy szansę sprawdzić, czy ustrzegą nas one przed koronawirusem.
Walter Ricciardi, przedstawiciel Włoch w Światowej Organizacji Zdrowia zaapelował, by nie spieszyć się z otwieraniem kraju. Według niego, dopóki nie pojawi się szczepionka na COVID19, będą pojawiały się nowe fale epidemii.