Krzysztof Dobies nie jest już rzecznikiem prasowym Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcję tę pełnił przez 19 lat. Powodem rezygnacji mają być przyczyny osobiste.
Ta nieśmiała dziewczyna właśnie wydała swój pierwszy studyjny album. "Królowa dram" podbiła muzyczną branżę jeszcze przed premierą. Sanah, czyli Zuzannę Jurczak, nazywają "damskim Dawidem Podsiadło". Jak wokalistka radzi sobie z sukcesem? O swoich doświadczeniach opowiedziała w rozmowie z Basią Pasek.
Objawy tej choroby, a szczególnie wysoka gorączka utrzymująca się przez wiele dni, przypominają koronawirusa. Jak jednak przekonuje dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog – choroba ta nie jest nowa. Mowa o zespole Kawasakiego, którego przypadki zaobserwowano w ostatnim czasie w Nowym Jorku, UK i we Francji.
Ewa Nowicka jest pod opieką domu dziecka, w wolnych chwilach publikuje filmy na swoim kanale na YouTubie, w których mówi o tym, jak wygląda jej życie. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak wygląda codzienność mieszkańców placówki w czasie pandemii koronawirusa. Z jakimi problemami muszą się mierzyć dzieciaki i jak odnajdują się w nowej rzeczywistości?
Tegoroczni maturzyści mają do dyspozycji wyjątkowe korepetycje. Uczniowie i wszyscy chętni, mogą powtórzyć materiał przed telewizorem razem z pasjonatami nauczania. W ramach „Korki.tv” od poniedziałku do piątku, na antenie telewizji Metro emitowane będą ogólnodostępne lekcje.
Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd wytycznymi, do 24 maja 2020 roku obowiązuje ograniczenie w funkcjonowaniu szkół. W związku z pandemią, tegoroczne matury zostały przesunięte na czerwiec. Rozpoczną się 8, a zakończą 29 czerwca, bez przeprowadzenia egzaminów ustnych. Jak będą wyglądały? Czy zostały przeprowadzone zmiany w arkuszach maturalnych? Minister edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił wstępny plan rządu.
Pandemia to ciężki czas zarówno dla pracowników medycznych, jak i ich rodzin. Często dochodzi do przymusowej rozłąki i kontaktu wyłącznie przez video-kamerkę. Jak to znosi jeden z ratowników medycznych, Michał Fedrowicz? Rozmawiał z nim nasz reporter Piotr Wojtasik.
W związku z odgórnym przyzwoleniem na ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli, wiele placówek 6 maja wróciło do pracy. W programie rozmawialiśmy o tym, jak wychowawcy przygotowali się na przyjęcie maluchów i jak będą obecnie funkcjonować.
Po fali podziękowań, oklasków z balkonów i chwytających za serce murali pojawiło się nowe zjawisko: hejt na medyków, na osoby, które są na pierwszej linii frontu i pomagają – powiedziała dziś w Dzień Dobry TVN Paulina Krupińska. Przykładów mowy nienawiści wobec lekarzy wciąż przybywa. Skąd ta niechęć i czy można jej zapobiec?
Każdy kraj w obliczu pandemii radzi sobie najlepiej jak może. Wielka Brytania również. Na Wyspach wprowadzono kilka naprawdę unikalnych zasad. Premier, Boris Johnson, sam przeszedł koronawirusa i jak twierdzi: "zaglądał śmierci w oczy". Specjalnie z Londynu z najświeższymi wiadomości na temat zdrowia premiera i ogólnej sytuacji w kraju opowiedziała Anna Senkara.
Wokół nas możemy znaleźć wielu ludzi o ogromnym sercu. Ireneusz Dybziński z Zamościa jest informatykiem, który postanowił naprawiać stare komputery, a następnie rozdawać je potrzebującym, biednym dzieciom. O swojej akcji opowiedział Marcinowi Sawickiemu.
Pandemia zablokowała wiele biznesów. Zakłady usługowe, kluby sportowe i restauracje zostały zamknięte w połowie marca. Część przedsiębiorców próbuje przenieść działalność do Internetu. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Na pandemii bardzo dużo traci gastronomia. Nawet najbardziej znane i lubiane lokale stoją u progu bankructwa.
Wielbiciele talentu Stanisława Moniuszki powinni przygotować się na moc wrażeń. W związku z rocznicą urodzin wybitnego kompozytora Opera Narodowa w Warszawie zorganizowała serię wydarzeń mających upamiętnić wielkiego twórcę.
Szpital MSWiA w Warszawie to największa w Polsce klinika, która zajmuje się leczeniem pacjentów z COVID-19. Kamera Uwagi! zarejestrowała ciężką pracę, którą wykonują tamtejsi lekarze i pielęgniarki. Zobacz, jak wygląda ich dzień.
Magdalena Orłoś nie widzi od 12 lat. Straciła wzrok w wyniku komplikacji po przeszczepie szpiku. Nie przeszkadza jej to jednak w realizacji kuchennej pasji i dzieleniu się nią z innymi. W sieci możemy znaleźć realizowany przez nią cykl „Gotowanie w ciemno”. O swojej kulinarno-internetowej działalności opowiedziała Robertowi Stockingerowi.
W ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki otwarte zostały hotele i wszystkie sklepy w galeriach handlowych. Oczywiście, muszą one działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Co to oznacza dla ich właścicieli? Jak powinni się zachowywać klienci?
Major Henryk Jerzy Filipski, ps. "Jeremi" - weteran Powstania Warszawskiego niedawno skończył 100 lat. O napisanie kilku słów do jubilata w tym trudnym dla wszystkich czasie poprosiła jego córka. Reakcja ludzi przerosła jej najśmielsze oczekiwania. Jak wyglądały setne urodziny majora Filipskiego - sprawdził Filip Chajzer.
W związku z łagodzeniem obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa, od poniedziałku otwarte zostały wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach. W wyższych partiach gór warunki są jednak trudne, leży śnieg i obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Władze proszą turystów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, by zminimalizować ryzyko zakażenia COVID 19. Jak trzeba się zachowywać podczas górskich wędrówek?
Brytyjski premier w niedzielnym wywiadzie wyznał, że podczas jego pobytu w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem, były tworzone plany awaryjne na wypadek jego śmierci. 55-letni Boris Johnson wrócił do swoich służbowych obowiązków w poniedziałek, miesiąc po tym, jak zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem.
Wojtek Machnik najpierw pokonał maraton wokół łóżka. Teraz do listy swoich wyczynów może z pewnością dopisać pobity rekord świata w biegu wokół pętli. Wyzwaniu temu towarzyszył szczytny cel charytatywny.
Koronawirus w Polsce. Czy lekarze, lekarki i ratownicy pogotowia ratunkowego są odpowiednio zabezpieczeni przed zakażeniem? Z całej Polski napływają doniesienia, że medycy nie mają odpowiedniej ilości masek, kombinezonów i środków ochrony osobistej. Reporterzy Uwagi! TVN dotarli do pracownicy pogotowia ratunkowego, która opowiedziała, jak wygląda sytuacja w jednym z wrocławskich szpitali.
Wszystko zaczęło się w Chinach, w Wuhan, potem epicentrum pandemii stały się Włochy. Następnie okazało się, że najwięcej zakażonych jest w Stanach Zjednoczonych. A jak sytuacja wygląda za naszą wschodnią granicą? Postanowiliśmy sprawdzić, jak z koronawirusem radzi sobie Ukraina.
Wystarczy nagrać 16 wersów do wybranego bitu, aby dołączyć do Hot16Challenge i promować zbiórkę pieniędzy na rzecz polskiej służby zdrowia w czasie walki z pandemią. Tak zrobili m.in. Taco Hemingway i Norbi. Ten pierwszy do swoich 16 wersów dołączył także przelew na kwotę 100 tysięcy złotych.
Przyroda bywa nieprzejednana, ale nie dla wszystkich. Jeśli podchodzi się do niej z elegancją, gracją, kulturą i szacunkiem, można doświadczyć czegoś naprawdę zachwycającego. Tak jak robi to przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Jak żyć w obecnych czasach bez komputera? Możemy śmiało powiedzieć, że to niemożliwe. A nawet jeśli możliwe, to na pewno nie dla dzieci, które potrzebują sprzętu, aby uczestniczyć w zdalnym nauczaniu. Co jednak z tymi, które nie mają takiej możliwości? Pan Paweł z Gdańska postanowił im pomóc.
Piotr Pająk mieszka na wyspie Pukhet. Na co dzień trenuje tam Muay Thai, czyli tajski boks. Teraz pomaga miejscowej ludności, która - po wyjeździe turystów - zmaga się z ogromnym kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Razem z grupą zaprzyjaźnionych Polaków wydaje tysiąc posiłków dziennie.
Wybory prezydenckie 2020 mają się odbyć w sposób korespondencyjny. Co to oznacza? Czy będziemy kwitować odbiór karty do głosowania, czy trafi ona do skrzynki pocztowej i komu trzeba ją oddać? Sprawę próbowali wyjaśnić: Filip Chajzer, Andrzej Stankiewicz oraz prawnicy - Krzysztof Izdebski i Maciej Kawecki.
Blisko 100-letni pan Stanisław Bigos pokonał koronawirusa i z każdą chwilą czuje się coraz lepiej. Jakiś czas temu wrócił do domu opieki, gdzie przebywa na co dzień i znów cieszy się rozmowami z innymi mieszkańcami ośrodka. - To niewątpliwie zahartowany, silny organizm - powiedział o stuletnim pacjencie lekarz.
Elektryczne Gitary powracają! Zespół znany przez wszystkie pokolenia - zarówno te starsze, jak i młodsze - z Kubą Sienkiewiczem na czele, 30 kwietnia wyda album "2020". W Dzień Dobry TVN lider grupy zdradził, jak brzmiała pierwotna nazwa płyty i czemu śpiewają na niej o Brexicie.
Joanna Szeler na początku marca wyruszyła w podróż na północ. Zabrała ze sobą dwie suczki rasy husky, sanie i namiot. Jak wygląda kwarantanna w przypadku tej podróżniczki? Koniecznie obejrzyjcie materiał z wyjazdu, który dla nas zrealizowała.