Wiele instytucji świadczących pomoc bezdomnym zamknęło się w czasie pandemii. Wspólnota Sant’Egidio działa jednak prężnie cały czas, niosąc pomoc tym najbardziej potrzebującym. Wolontariusze mówią wprost – „podopieczni to nasi przyjaciele”. Nie wyobrażają więc sobie pozostawić ich bez pomocy w tym trudnym czasie.
Od 6 czerwca amatorzy pływania ponownie mogą cieszyć się z możliwości korzystania z basenów. Nadal jednak ze względów bezpieczeństwa są zobowiązani do przestrzegania odpowiednich zasad.
W sobotę, 6 czerwca resort zdrowia poinformował o 576 nowych zakażeniach i o śmierci kolejnych 16 osób. To jeden z najwyższych wyników od początku epidemii w Polsce. Wśród wszystkich krajów Europy znaleźliśmy się na 5 miejscu pod względem ilości odnotowanych zakażeń w ciągu doby.
Masowe protesty ogarnęły USA po tym, jak policjant doprowadził do śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. Demonstracje trwają od kilkunastu dni i rozlały się już daleko poza Stany Zjednoczone. O sytuacji za oceanem rozmawialiśmy z Marcinem Wroną, amerykańskim korespondentem TVN oraz pochodzącym z USA wokalistą Nickiem Sincklerem.
Diana mierzy 105 cm. Jej niski wzrost spowodowany jest chorobą genetyczną, która objawia się między innymi bardzo wykręconymi nogami. Po 27 latach walki z ogromnym bólem, pojawiła się dla dziewczyny szansa, ponieważ została zakwalifikowana do operacji, którą ma wykonać dr Paley, amerykański guru od wszystkich trudnych ortopedycznych przypadków. Aby jednak do niej doszło, Diana musi zebrać milion złotych.
"W jaki sposób zakończysz kwarantannę? Grubsza, rozwiedziona, w ciąży, wszystkie odpowiedzi są prawidłowe". Taka humorystyczna ankieta krążyła w marcu Internecie. Czy okazała się prawdziwa? Jak zmienił nas czas izolacji? Czy czeka nas baby boom? Sprawdzał to Michał Nobis.
Profesor Szymon Malinowski jest fizykiem atmosfery, który od lat bada zmiany klimatu. Swoją wiedzą i obserwacjami dzieli się z każdym, kto chce go słuchać. Niedawno wystąpił w filmie dokumentalnym „Można panikować” w reżyserii Jonathana L. Ramseya. W programie opowiedział o tym, jak zmienił się otaczający nas świat i jaka przyszłość może go czekać.
Od 6 czerwca, w ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, swoją działalność mogą wznowić m.in. siłownie, baseny i kluby fitness. Jakie zasady będą obowiązywały w tych punktach?
Po kilkunastu tygodniach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, od soboty 6 czerwca pływalnie i sauny będą mogły ponownie funkcjonować. Jednak wiele z nich zostanie otwartych w późniejszym terminie. Obiekty muszą się bowiem przygotowywać zgodnie z nowymi, zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa. Na co się musimy przygotować przed wybraniem na basen?
W warszawskiej Desie Unicum trwa przedaukcyjna wystawa dzieł najwybitniejszych polskich artystów. Wśród nich znalazły się dwie prace Jacka Malczewskiego „Wiosna” i „Ad Astra” oraz odnaleziony po 100 latach „Upał” Wacława Szymanowskiego. Historię tych niezwykłych obrazów opowiadał Juliusz Windorbski, prezes domu aukcyjnego.
Lea Michele, jak wiele innych gwiazd, w swoich mediach społecznościowych wyraziła solidarność z ruchem Black Live Matters. To jednak nie umknęło uwadze osób współpracujących z nią na planie „Glee”. Kilka z nich przypomniało aktorce o sytuacjach, w których przejawiała dyskryminację i rasizm.
Tegoroczny maj należał do wyjątkowo chłodnych. Niektórzy obawiają się, że może to być zapowiedź wakacyjnych temperatur. Co o tym sądzą synoptycy? W naszym programie rozmawialiśmy o tym, jakie będzie lato 2020 i kiedy najlepiej wybrać się na urlop.
Wykluczeni, samotni i bardzo często z zaburzeniami osobowości - młodych bezdomnych oficjalnie jest 800. Organizacje pozarządowe twierdzą jednAK, że jest ich znacznie więcej. Historie Ani i Patryka, bohaterów reportażu Uwagi! TVN różnią się, ale łączy je jedno - w brutalny sposób pokazują niewydolność systemu.
Dla wielu przyszłych mam wybór prywatnej kliniki wydaje się być najbezpieczniejszą opcją. Ale czy na pewno? Historia Pani Malwiny nie tylko jest dowodem na to, że opieka w prywatnych placówek wcale nie jest lepsza, ale także sprawia, że włos dosłownie jeży się na głowie.
Ponad 8 milionów ton plastiku co roku ląduje w oceanach, ponad 90 proc. ptaków morskich ma w swoich żołądkach jego kawałki. Co gorsza, szacuje się, że do 2050 roku w wodach tego surowca będzie więcej niż ryb! Rozwiązanie tego problemu znalazł zespół prof. Alaina Marty'ego.
Widzowie od początku typowali ich na faworytów eksperymentu i mocno trzymali za nich kciuki. Nie mylili się! Rok po ślubie nadal są razem, mieszkają w Krakowie, a podczas rozmowy LIVE na naszym Instagramie zdradzili, jak teraz wygląda ich życie i jak udało im się zbudować szczęśliwy związek.
Minęło 67 lat od koronacji Elżbiety II. W czasie tego niezwykle długiego panowania królowa współpracowała z 14 premierami, w tym czasie doczekaliśmy się 13 prezydentów USA i 7 papieży, z Franciszkiem włącznie. Ma ośmioro wnucząt i ośmioro prawnucząt. Te, jak i wiele innych liczb i ciekawostek, przedstawiła widzom Dzień Dobry TVN Ania Senkara, prosto spod Pałacu Buckingham.
Obecnie trwają dalsze prace nad projektem tarczy 4.0, który wprowadzić ma w prawie pracy zmiany dotyczące m.in. zaległego urlop czy pracy zdalnej. Co wynika z nich dla pracodawców i pracowników?
Podczas rozpoczynającego się 31 maja Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się premiera dokumentu ,,xABo: Ksiądz Boniecki”, który bierze udział w konkursie. Tegoroczna, 60. edycja festiwalu jest szczególna - jubileuszowa i w wersji online. O filmie, którego bohaterem jest ksiądz Adam Boniecki opowiadała reżyserka Aleksandra Potoczek.
W związku z koronawirusem wielu z nas zmieniło tryb pracy – pracowaliśmy zdalnie. Znaleźli się też tacy, których sytuacja zobowiązała do zmiany branży. Nie sposób także zapomnieć o tych, którzy do swoich codziennych obowiązków dołożyli nowe, działając w imię dobra ogółu. Tak było w przypadku lekarza, Konstantego Szułdrzyńskiego, który w czasie pandemii nie tylko dbał o zdrowie swoich pacjentów, ale także został reporterem.
Ministerstwo Edukacji Narodowej podało do wiadomości wytyczne względem wszelkich wyjazdów kolonijnych i obozowych dla dzieci. Ma to zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. O tym, na co muszą zwrócić uwagę organizatorzy takich wyjazdów porozmawialiśmy w naszym programie.
Według informacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów część przedsiębiorstw usługowych wprowadziło tzw. opłatę covidową. Co to takiego? Czy są one legalne?
Z okazji Dnia Dziecka w Jaśle postanowiono ustanowić rekord Polski na największego lizaka. Pojechaliśmy tam z kamerą, aby przyjrzeć się, jak wygląda produkcja tak gigantycznego frykasa.
W poniedziałek 1 czerwca 2020 r., po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, wracamy do krajowego ruchu lotniczego. Podróż jednak ma wyglądać inaczej, niż wcześniej. Wszystko będzie się odbywać z zachowaniem nowych zasad bezpieczeństwa. Na co muszą się przygotować pasażerowie?
Doktor Wojciech Reiss jest anestezjologiem pracującym w nowojorskim szpitalu Mount Sinai i od momentu wybuchu pandemii każdego dnia ma styczność z pacjentami, którzy z powodu Covid-19 znaleźli się w stanie krytycznym. W rozmowie z Kingą Rusin opowiedział o sytuacji, jaka obecnie panuje w mieście. Czy jego zdaniem rozluźnianie obostrzeń na tym etapie to dobry pomysł?
Rozpoczęła się wspólna misja NASA i prywatnej firmy SpaceX. Emocje sięgają zenitu, jako że jest to pierwszy lot załogowy na międzynarodową stację kosmiczną z terytorium Stanów Zjednoczonych od prawie 10 lat. Szczegóły na temat atmosfery panującej w NASA zdradził nam Artur Chmielewski, dyrektor misji międzyplanetarnych w NASA/JPL.
Jak wynika z badań, około 80 proc. osób zarażonych koronawirusem, chorobę przechodzi bezobjawowo, a co za tym idzie wciąż nie wiadomo ile realnie jest zakażeń. Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, które mają to sprawdzić.
Od 2006 roku 30 maja świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji poznaliśmy rodzinę Łysakowskich, która w ciągu 16 lat stworzyło rodzinny dom dziecka dla około 50 dzieci. W ich gronie znajdowała się Wioletta Palińska, z którą mieliśmy okazję porozmawiać.
W środę planowano wysłanie w kosmos statku Dragon, wykonanego przez firmę znanego miliardera Elona Muska - SpaceX. Niestety w powodu niesprzyjających warunków pogodowych start został w ostatniej chwili odwołany. Następny planowany jest w sobotę (30 maja 2020 r.) o godzinie 21:22 czasu polskiego. Czy jest szansa, że zostanie zrealizowany?
Od soboty w Polsce nie trzeba mieć maseczek na ulicy, pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu. Tymczasem okazuje się, że ich noszenie w domu aż o 80 proc. obniża ryzyko zakażenia. Liczby pochodzące z Chin sugerują bowiem, że do większości zakażeń jednego człowieka przez drugiego dochodzi w rodzinach.