"Zabawa w chowanego" - drugi dokument braci Sekielskich miał premierę 16 maja 2020 roku. Film o nadużyciach w Kościele, o których opowiedziały same ofiary księży-pedofili od tamtej pory wyświetlono 5,5 miliona razy. W czwartek, 21 maja 2020 roku, o 21:35 obraz zostanie zaprezentowany na antenie TVN.
Oscary to jedno z najważniejszych wydarzeń w przemyśle filmowym. 93. ceremonia wręczenia nagród planowana jest na luty 2021 roku, jednak ze względu na trwającą pandemię Amerykańska Akademia Filmowa rozważa zmianę daty na późniejszą.
Palacze, którzy do tej pory wybierali papierosy mentolowe nie będą zadowoleni. 20 maja 2020 roku znikną one z półek w całej Europie. Zakaz dotyczy zarówno wyrobów aromatyzowanych, tytoniu do palenia, jak i tzw. „klikanych” papierosów, z wydzielającą mentol kapsułką w środku. Po „mentole” sięgała dotychczas 1/3 wszystkich palaczy w Polsce.
Sytuacje kryzysowe są często zaczynem kreatywnych i nieszablonowych rozwiązań. Dowodzi tego polski start-up LESS, który zorganizował akcję wspierającą szpitale walczące z pandemią. W inicjatywę zaangażowała się m.in. Georgina Rodriguez, partnerka Cristiano Ronaldo. Dziś w programie rozmawialiśmy o misji LESS oraz inicjatywie #lessappforhospitals. Na czym ona polega?
Bruksizm jest problemem, który dotyka wielu osób. Jego przykrym skutkiem mogą być uszkodzone zęby. Polscy i izraelscy naukowcy odkryli, że za nocnym zgrzytaniem mogą stać geny. Jak rozpoznać bruksizm? Czy doczekamy się leku? O tym mówił uczestniczący w badaniach prof. Mieszko Więckiewicz.
W ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki ponownie otwarto salony kosmetyczne. Udając się na wizytę musimy jednak pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Na własnej skórze sprawdziła to nasza reporterka Agata Zjawińska.
Kwarantanna zatrzymała społeczeństwo w domach. Spożytkujmy ten czas w jak najlepszy sposób. Jak dbać o środowisko podczas kwarantanny? W Dniu Dobrych Uczynków poznajcie kilka sposobów na ekologiczne życie w czterech ścianach. Uprawa roślin i segregacja śmieci to tylko niektóre z nich.
Prywatna rozmowa księdza Luigiego Marii Epicoco z papieżem Franciszkiem stała się inspiracją do powstania książki pt. „Święty Jan Paweł Wielki”. Wywiad-rzeka z biskupem Rzymu w całości poświęcono postaci Jana Pawła II. W Dzień Dobry TVN ks. Epicoco opowiedział o pracy nad książką i spuściźnie Karola Wojtyły.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w Polsce, w Krasiejowie znajduje się jedno z największych cmentarzysk dinozaurów w Europie. Pojechaliśmy tam, aby się dowiedzieć, jakie są najnowsze odkrycia naukowe dotyczące prehistorycznych stworzeń.
Włochy są gotowe na przyjęcie turystów od 3 czerwca - zapewnił szef włoskiej dyplomacji Luigi Di Maio. Sytuacja związana z koronawirusem w tym kraju przez wiele tygodni była najbardziej napięta w Europie. Nic więc dziwnego, że rząd w Rzymie wprowadził tam najbardziej surowe restrykcje. Teraz władze luzują obostrzenia.
Zwykle o tej porze roku Cannes było w blasku fleszy. Koronawirus zmienił jednak plany organizatorów słynnego festiwalu. W tym roku miasto na Lazurowym Wybrzeżu jest puste, nie ma gwiazd kina we wspaniałych kreacjach ani blichtru na Bulwarze Croisette. Zrób sobie prywatny festiwal - zachęca Ania Wendzikowska i poleca filmy, które wygrały poprzednie edycje tej imprezy.
Ludzkość wypowiedziała wojnę naturze, a ta gwałtownie odpowiedziała - mówił Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres. Słowa te padły jeszcze przed pandemią koronawirusa, ale okazują się prorocze. O tym, jak zmiany klimatu wpływają na pojawianie się chorób, rozmawialiśmy z Kamilem Wyszkowskim, ekspertem ONZ.
100 lat temu, 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, przyszły arcybiskup metropolita krakowski i papież Jan Paweł II. Był nie tylko kapłanem i teologiem, ale także poetą i filozofem.
W Polsce najwięcej zakażeń koronawirusem odnotowuje się w województwie śląskim. Przeprowadzane testy przesiewowe wykazują, że chorują tam całe górnicze rodziny. Oto historia jednej z nich. W Dzień Dobry TVN połączyliśmy się również z dziennikarką Elizą Dolecką, która doskonale zna sytuację górników. Co sprzyja zakażeniom koronawirusem w ich środowisku?
Jak się okazuje, pandemia ma też swoje dobre strony - Polacy zdecydowanie rzadziej sięgają po papierosy. Gdy w naszym kraju pojawiły się pierwsze przypadki koronawirusa, czyli w pierwszym tygodniu marca, sprzedaż spadła o 5 proc. Prawdziwe załamanie dla producentów przyszło w kwietniu, kiedy popyt zmniejszył się aż o 30 proc. Skąd ten spadek?
Dobra wiadomość dla naszych włosów. Salony fryzjerskie - po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa - znowu przyjmują klientów. Warunkiem jest jednak zdalne umawianie wizyt, a w zakładach zachowany musi być dystans między stanowiskami. Jak wygląda wizyta u fryzjera w nowym reżimie sanitarnym sprawdzał pierwszy klient, nasz reporter Piotr Wojtasik.
Janina Ochojska, europosłanka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, wraca do zdrowia po rocznej i wyczerpującej walce z nowotworem piersi. W Dzień Dobry TVN zdradziła, co pomogło jej w pokonaniu choroby.
Grażyna Krawczyk była pierwszą polską pielęgniarką, która zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. Do drastycznego załamania jej stanu zdrowia doszło w trakcie transportu do warszawskiego szpitala zakaźnego. - Po pogrzebie rozpłakałem się, nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Teraz tylko na zdjęcia mogę popatrzeć - powiedział ze smutkiem mąż kobiety.
W czasach, gdy niektórzy stracili nadzieję na szybki powrót do normalności, ksiądz we Wronowach postanowił ich wesprzeć. Na ogrodzeniu przed kościołem wywiesił banner z fragmentem piosenki zespołu Tilt. O swoim pomyśle opowiedział Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.
Prymas Polski abp Wojciech Polak odniósł się najnowszego filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. W swoim oświadczeniu stanowczo i krytycznie odniósł się do zaniechań Kościoła w sprawie wykorzystywania seksualnego przez księdza. Zwrócił się też do Stolicy Apostolskiej z prośbą o wszczęcie postepowania.
Brytyjscy naukowcy rozpoczną testy mające sprawdzić, czy psy są w stanie węchem wykryć osoby zakażone koronawirusem, jeszcze zanim zaczną one wykazywać symptomy choroby. Rząd Borisa Johnsona przekazał na badania 500 tys. funtów.
Osoby podejrzewane o zakażenie koronawirusem są "naznaczone". Dowodzi tego historia pana Karola, który - nie chcąc narażać swojej ciężarnej żony - spędził kwarantannę na działce. Po tym, jak władze ogródków oznaczyły taśmą jego posesję oraz ostrzegły przed nim innych działkowiczów, panu Karolowi wybito okna i podziurawiono opony w aucie. Na szczęście znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy pomogli mu przetrwać ten czas.
Podczas pandemii najbardziej dotkliwy dla bardzo dużej liczby okazał się brak możliwości pójścia do fryzjera. Niektórzy domowymi sposobami próbowali okiełznać włosy, inni korzystali z usług tworzącego się podziemia, co zbadał Filip Chajzer. O fryzjerskim fenomenie porozmawialiśmy tez w studiu programu.
Maseczki ochronne są obowiązkowym elementem naszej codzienności. Mimo to wiele osób świadomie rezygnuje z ich noszenia w miejscach publicznych, tłumacząc się na różne sposoby. O tym, że nie jest to dobry pomysł, opowiedział prof. Krzysztof Filipiak, kardiolog i internista.
Mimo zakażenia koronawirusem, doktor Łukasz Goździewicz i jego żona do samego końca nie chcieli odejść od łóżek osiemdziesięciu schorowanych pacjentów. Jednak pewnego dnia mężczyzna na tyle źle się poczuł, że zgodził się na przewiezienie do szpitala, gdzie przez wiele dni trwała batalia o jego życie. Jak obecnie czuje się małżeństwo? Jak wspominają dni, kiedy walczyli o zdrowie swoich podopiecznych?
Właśnie ukazał się drugi film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele. „Zabawa w chowanego” porusza tematy, o których nie udało się wspomnieć w poprzedniej części. Twórcy opowiedzieli nam o pracy nad filmem.
Camilla i Isabella Wnek mieszkają w New Jersey od urodzenia. Studiują dziennikarstwo i… uwielbiają Dzień Dobry TVN. Ze względu na różnicę czasu nie mogą z programem zaczynać dnia, więc oglądają go wieczorem, czerpiąc mnóstwo pozytywnej energii w tych niecodziennych czasach.
W województwie mazowieckim jest jedno miejsce, gdzie do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Powiat żuromiński, bo o nim mowa, jest strefą wolną od COVID-19, a jego mieszkańcy dzielnie stosują się do wszystkich zasad. Odwiedziliśmy ich z kamerą Dzień Dobry TVN.
W każdy poniedziałek i piątek Ania Jastrzębska, Bartek Matyszewski, Marcin Widomski i Michał Chełstowski opatrują rany i edukują osoby w kryzysie bezdomności. Ich pomoc jest niezwykle ważna, zwłaszcza teraz, kiedy sytuacja potrzebujących jest szczególnie trudna. Dowiedz się, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się bezdomni w czasie pandemii i jak, możesz im pomóc.
Dzięki akcji „Zupa na Plantach” bezdomni w Krakowie mieli możliwość zjeść ciepły posiłek. Teraz, gdy trwa pandemia koronawirusa, także mogą liczyć na pomoc wolontariuszy, od których dostają paczki. O szlachetnym geście opowiedział w Dzień Dobry TVN organizator akcji Piotrek Żyłka.