Podczas rozpoczynającego się 31 maja Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się premiera dokumentu ,,xABo: Ksiądz Boniecki”, który bierze udział w konkursie. Tegoroczna, 60. edycja festiwalu jest szczególna - jubileuszowa i w wersji online. O filmie, którego bohaterem jest ksiądz Adam Boniecki opowiadała reżyserka Aleksandra Potoczek.
W związku z koronawirusem wielu z nas zmieniło tryb pracy – pracowaliśmy zdalnie. Znaleźli się też tacy, których sytuacja zobowiązała do zmiany branży. Nie sposób także zapomnieć o tych, którzy do swoich codziennych obowiązków dołożyli nowe, działając w imię dobra ogółu. Tak było w przypadku lekarza, Konstantego Szułdrzyńskiego, który w czasie pandemii nie tylko dbał o zdrowie swoich pacjentów, ale także został reporterem.
Ministerstwo Edukacji Narodowej podało do wiadomości wytyczne względem wszelkich wyjazdów kolonijnych i obozowych dla dzieci. Ma to zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. O tym, na co muszą zwrócić uwagę organizatorzy takich wyjazdów porozmawialiśmy w naszym programie.
Według informacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów część przedsiębiorstw usługowych wprowadziło tzw. opłatę covidową. Co to takiego? Czy są one legalne?
Z okazji Dnia Dziecka w Jaśle postanowiono ustanowić rekord Polski na największego lizaka. Pojechaliśmy tam z kamerą, aby przyjrzeć się, jak wygląda produkcja tak gigantycznego frykasa.
W poniedziałek 1 czerwca 2020 r., po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, wracamy do krajowego ruchu lotniczego. Podróż jednak ma wyglądać inaczej, niż wcześniej. Wszystko będzie się odbywać z zachowaniem nowych zasad bezpieczeństwa. Na co muszą się przygotować pasażerowie?
Doktor Wojciech Reiss jest anestezjologiem pracującym w nowojorskim szpitalu Mount Sinai i od momentu wybuchu pandemii każdego dnia ma styczność z pacjentami, którzy z powodu Covid-19 znaleźli się w stanie krytycznym. W rozmowie z Kingą Rusin opowiedział o sytuacji, jaka obecnie panuje w mieście. Czy jego zdaniem rozluźnianie obostrzeń na tym etapie to dobry pomysł?
Rozpoczęła się wspólna misja NASA i prywatnej firmy SpaceX. Emocje sięgają zenitu, jako że jest to pierwszy lot załogowy na międzynarodową stację kosmiczną z terytorium Stanów Zjednoczonych od prawie 10 lat. Szczegóły na temat atmosfery panującej w NASA zdradził nam Artur Chmielewski, dyrektor misji międzyplanetarnych w NASA/JPL.
Jak wynika z badań, około 80 proc. osób zarażonych koronawirusem, chorobę przechodzi bezobjawowo, a co za tym idzie wciąż nie wiadomo ile realnie jest zakażeń. Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, które mają to sprawdzić.
Od 2006 roku 30 maja świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji poznaliśmy rodzinę Łysakowskich, która w ciągu 16 lat stworzyło rodzinny dom dziecka dla około 50 dzieci. W ich gronie znajdowała się Wioletta Palińska, z którą mieliśmy okazję porozmawiać.
W środę planowano wysłanie w kosmos statku Dragon, wykonanego przez firmę znanego miliardera Elona Muska - SpaceX. Niestety w powodu niesprzyjających warunków pogodowych start został w ostatniej chwili odwołany. Następny planowany jest w sobotę (30 maja 2020 r.) o godzinie 21:22 czasu polskiego. Czy jest szansa, że zostanie zrealizowany?
Od soboty w Polsce nie trzeba mieć maseczek na ulicy, pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu. Tymczasem okazuje się, że ich noszenie w domu aż o 80 proc. obniża ryzyko zakażenia. Liczby pochodzące z Chin sugerują bowiem, że do większości zakażeń jednego człowieka przez drugiego dochodzi w rodzinach.
Pisarz i laureat Nagrody Literackiej Nike Jerzy Pilch zmarł w swoim domu w Kielcach w wieku 68 lat.
Turyści, którzy przyjadą do nadmorskich kurortów w czasie pandemii, będą dla tamtejszych samorządów dużym wyzwaniem. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego wydał zalecenia dotyczące organizowania wypoczynku na plażach i terenach kąpielisk. Na co muszą się przygotować urlopowicze?
Nowa kolekcja polskiej marki Wishbone właśnie ujrzała światło dzienne. W promującym ją materiale pojawił się zapis głoszący, że produkty w całości zostały wykonane w naszym kraju. Internautki szybko odkryły jednak, że to nieprawda. Identyczną biżuterię możemy bowiem znaleźć na popularnej chińskiej platformie sprzedażowej. I to kilkanaście razy taniej.
Sopocki klub Zatoka Sztuki jeszcze kilka lat temu należał do najmodniejszych w Polsce i szczycił się wizytami setek znanych osób. Za sprawą „łowcy nastolatek” na zawsze pozostanie synonimem „złego smaku” i symbolem jednej z największych afer pedofilskich w Polsce. Do jej ujawnienia przyczynił się reporter programu UWAGA! TVN - Tomasz Patora.
Open'er 2020 nie odbędzie się. Tegoroczna edycja festiwalu została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak organizatorzy na całego zabrali się za planowanie przyszłorocznej imprezy. Ogłosili własnie pierwszych headlinerów. Kto zagra na Open'er 2021 w Gdyni?
Pandemia i polska służba zdrowia. Lekarze, ratownicy, pielęgniarki. Strach, złość, zmęczenie. Dlaczego nie byliśmy na to gotowi? Odpowiedzi na to pytanie szukają autorzy filmu "Brudna strefa. Koronawirus w Polsce".
W ubiegły czwartek doszło do głośnego incydentu, który spowodował przedwczesne przenosiny Sabiny i Małej - niedźwiedzic, które do tej pory mieszkały na wybiegu przy alei "Solidarności". Na teren wtargnął bowiem pijany 23-latek, który zmącił ich spokój. W związku z tym we wtorek zwierzęta przeniesiono do warszawskiego ZOO.
4. etap odmrażania gospodarki. Podczas konferencji premiera, Mateusza Morawieckiego, 27 maja poznaliśmy kolejne etapy znoszenia obostrzeń wprowadzonych ze względu na walkę z koronawirusem.
Oliwia Ciesiółka i Łukasz Kuchta z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" przywitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Chłopiec przyszedł na świat w Dniu Matki. Młoda mama zdradziła, jakie imię będzie nosił nowo narodzony chłopczyk.
W kościele w Ziębicach odkryta została kapsuła czasu pochodząca z końca XVIII wieku. Niezwykłe znalezisko komisyjnie otwarto i znaleziono w nim materiały, które mówią wiele o dawnych czasach dolnośląskiego miasta.
Od poniedziałku 25 maja uczniowie klas I-III mogą wracać do szkół. Na miejscu jednak muszą przestrzegać określonych zasad reżimu sanitarnego. Jak to się odbywa opowiedziała Agacie Zjawińskiej dyrektorka jednej z gdańskich placówek.
Brazylia jest nowym epicentrum zachorowań na koronawirusa - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia. Liczba chorych i ofiar w tym kraju lawinowo rośnie. Niestety nic nie wskazuje na to, żeby wkrótce miało się to zmienić, bo prezydent Jair Bolsonaro lekceważy zagrożenie epidemią.
Dlaczego, ich zdaniem, wzięcie udziału w wyborach to nie przywilej, a wręcz obowiązek? Dlaczego koniecznie trzeba iść na wybory i wziąć udział w święcie demokracji. W Dzień Dobry TVN: Dorota Wellman, Marcin Prokop, Anita Sokołowska, Mateusz Damięcki i Anna Cieślak.
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 12 stycznia! Chcesz pomóc dzieciom? Wylicytuj kolację z Dorotą Wellman, Marcinem Prokopem i Bartkiem Jędrzejakiem lub wizytę studiu Dzień Dobry TVN.
Niesienie uśmiechu chorym dzieciom, które zmagają się z bólem, lękiem i samotnością. Taka jest misja Fundacji „Dr Clown”. Jej wolontariusze do tej pory towarzyszyli maluchom i ich rodzicom w najtrudniejszych chwilach. Przez koronawirusa musieli zmienić taktykę – ze szpitala przenieśli się pod okna.
Oliwia i Łukasz oczekują swojego pierwszego dziecka, Wojtek i Agnieszka żyją w bardzo udanym związku, a Asia i Adam rozstali się, prawdopodobnie na zawsze. Już wiemy, jak potoczyły się losy wszystkich uczestników ostatniej edycji „Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Algorytm znów zadziałał, a nawet zaowocował dwoma udanymi relacjami.
O wizerunku młodych gwiazd polskiej sceny muzycznej dyskutuje się bardzo często. Jedni są zwolennikami ich dojrzałego wyglądu, a inni są nim wręcz oburzeni. Głos w tej sprawie zabrała również Blanka Lipińska. Co pisarka powiedziała o zwyciężczyniach Eurowizji Junior?
Nieznana choroba atakująca dzieci pojawia się w kolejnych krajach. Jej przypadki wykryto już m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Tylko w Nowym Jorku zdiagnozowano 137 zachorowań, a we Francji - 100. Tajemnicze schorzenie powoduje "ogólnoustrojowe zapalenie" i może prowadzić do śmierci. Co to jest wieloukładowy zespół zapalny? Jakie są jego objawy? O tym rozmawialiśmy z dr. Ernestem Kucharem – pediatrą, specjalistą chorób zakaźnych.