20 lat temu Mariusz Szczygieł po raz pierwszy wyjechał do Pragi. „Osobisty przewodnik po Pradze” to także dziesiąta książka w dorobku reportera. Szczygieł ma więc co świętować. Jak mówi, najnowsza książka powstała ze zdenerwowania. Co tak "wzburzyło" pisarzem?
Napływające do nas statystki są niepokojące – od 1 kwietnia utonęło już 90 osób. Często jest to efekt zbytniej brawury, nieprzestrzegania zaleceń służb czy przeceniania własnych umiejętności pływackich, o czym rozmawialiśmy z Agatą Korc. Przyjrzeliśmy się też pracy WOPR-u, który czuwa nas naszym bezpieczeństwem.
Adam ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" potwierdził pojawiające się od jakiegoś czasu plotki. Mężczyzna powitał na świecie swoje pierwsze dziecko, a zdjęciem malucha pochwalił się na Instagramie.
We wrześniu zeszłego roku prezes fundacji K.I.D.S. wraz ze śpiewakami operowymi: Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagną, zapowiadali w naszym studiu koncert charytatywny, z którego dochód miał być przeznaczony na nową siedzibę banku krwi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chwilę później zaczęły dziać się cuda. Ku zdziwieniu organizatorów zaraz po opuszczeniu naszego budynku okazało się, że bilety na wydarzenie zostały prawie wyprzedane.
Umeda był wielkim bohaterem walki o wolność Polski. Trafił do kraju w centralno-wschodniej Europie w wieku 13 lat, zachęcony przez ojca – buddyjskiego mnicha, który Polskę odwiedził w ramach misji poznawania kultury. Nakazał Yoshiho tutaj przyjechać i zamieszkać. Umeda tak zrobił – szybko pokochał nasz kraj, ponieważ bliska była mu idea wolności. Jak tę niezwykłą postać wspominają bliscy?
Daniel Kasprowicz jest młodym misjonarzem, który od lat niesie pomoc mieszkańcom Madagaskaru. Co go skłoniło do wyjazdu? Jak wygląda jego praca? O czym marzy? O tym opowiadał w naszym programie.
W Polsce wznowiony został międzynarodowy ruch lotniczy. Nasze granice z powodu pandemii koronawirusa były zamknięte od 15 marca. Po przerwie pasażerów, przewoźników oraz lotniska obowiązują nowe wytyczne, które mają zapewniać bezpieczeństwo podróży. Które linie wznowiły działalność? Kiedy zrobi to nasz narodowy przewoźnik?
9-letni Gracjan został dotkliwie pogryziony przez obcego psa na własnym podwórku. Mimo że są świadkowie wypadku i znany jest właściciel zwierzęcia - sprawa została umorzona. Chłopca czeka kilka operacji i intensywna rehabilitacja, ale nie odzyska pełni sprawności. Dlatego rodzice walczą o sprawiedliwość i odszkodowanie.
Pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Kozienicach chora na COVID-19 zmarła po transporcie do warszawskiego szpitala jednoimiennego. Kobietę, której stan nagle się pogorszył, przewożono karetką bez lekarza. Prokuratura bada, kto i dlaczego podjął taką decyzję. Czy można było uniknąć tragedii?
Gosia Ohme i Filip Chajzer zostali prowadzącymi Dzień Dobry TVN we wrześniu 2019 roku. Przez 10 miesięcy mówili Wam "dzień dobry", bawili i wspierali. Dziś zakończyli sezon i podsumowali wspólnie spędzony czas.
Zadaniami z języka polskiego rozpoczął się egzamin ósmoklasisty, będący warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Uczniów postanowił wesprzeć dobrym słowem prowadzący Dzień Dobry TVN, Marcin Prokop. Zdradził również, z czym miał problem w czasie swoich egzaminów.
Kamila Tomczewska jest położną, która kilka miesięcy temu postanowiła wykorzystać zdobyte w Polsce doświadczenie i wyjechać na misję do… Zambii. W ramach wolontariatu niesie pomoc lokalnej społeczności. W programie opowiedziała o swojej pracy i pobycie w Afryce.
Malwina Bieganowska to trenerka arteterapeutyczna i wokalna, która ma jeden cel – poprzez sztukę chce pomagać dzieciom w szpitalu. W ten sposób pobudza dziecięcą kreatywność, zachęca do rozwoju wyobraźni, a także dodaje sił do dalszej walki. W jaki sposób Malwina poprawia samopoczucie pacjentów? O szczegółach swojej pracy opowiedziała w naszym programie.
Na początku roku Joanna Brodzik poruszyła na łamach magazynu „Wysokie Obcasy Extra” bardzo ważne tematy dotyczące wstydu, odwagi i miłości do siebie. Jej wyznanie zapoczątkowało ogólnopolską dyskusję na temat samoakceptacji i jej braku. W rozmowie z Dorotą Wellman aktorka opowiedziała o tym, czego się wstydzi i jak sobie z tym radzi.
Wielu z nas każdego dnia publikuje zdjęcia w swoich mediach społecznościowych. Okres wakacji jest tym, kiedy robimy to najczęściej. Wspólne wyjazdy z przyjaciółmi czy rodziną dla wielu są szansą na pochwalenie się czymś fajnym na Facebooku czy Instagramie. Okazuje się, że udostępnienie na takich zdjęciach wizerunków osób, bez ich zgody, może nas bardzo dużo kosztować. I dotyczy to zarówno wizerunków osób należących do naszej najbliższej rodziny jak i jakichkolwiek innych.
Ponad 347 tys. uczniów zasiądzie we wtorek rano do egzaminu ósmoklasisty. W ciągu 3 dni młodzi ludzie zmierzą się z językiem polskim, matematyką i językiem obcym. Podczas egzaminu będzie obowiązywał reżim sanitarny.
Egzamin ósmoklasisty 2020 rozpocznie się we wtorek 16 czerwca. Uczniowie zaczną zmagać się wtedy z językiem polskim. W środę, 17 czerwca zmierzą się z matematyką, a dzień później z językiem obcym. Nie ma zasady, która mówi o wymaganej do zdania, minimalnej liczbie punktów. Wyniki są jednak istotne w procesie rekrutacji kandydatów do szkół ponadpodstawowych. Jak je obliczyć? Jak wygląda harmonogram przyjmowania wniosków?
Egzamin ósmoklasisty 2020 odbędzie się w innym terminie, niż planowano. Koronawirus wymusił przesunięcie terminu z kwietnia na 16 czerwca. Egzaminu nie można nie zdać, ale jego wyniki są ważne przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. O stresie z nim związanym opowiadali rodzice ósmoklasistów - aktorka Aneta Todorczuk i wokalista Szymon Wydra.
W pewne piękne, niedzielne popołudnie mieszkańcy wsi Kaniów w jednej chwili stracili dach nad głową. Wśród nich była rodzina Januszyk, której tornado zniszczył dom. Na szczęście nikomu nie stało się nic złego. Jak mieszkańcy Kaniowa wspominają trąbę powietrzną?
Przez wiele miesięcy z utęsknieniem czekamy na moment, kiedy w kuchni będą królować świeże, zdrowe warzywa i owoce. Połowa czerwca to czas, kiedy nareszcie pojawiają się one w sklepach i na targach. Jednak w tym roku narzekamy na ich wysokie ceny. Rekordowo dużo musimy płacić m.in. za czereśnie i truskawki. Obserwacje klientów potwierdza Główny Urząd Statystyczny - w skali roku owoce podrożały aż o 22 procent, a warzywa o 8. Czy będzie taniej? Sytuację wyjaśniał dr Paweł Kraciński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Uświadomienie i przypomnienie Polakom, jak ważną rolę w życiu pełni przytulanie. Taki jest cel akcji #przytul dziecko. Zaangażowało się w nią wiele gwiazd, które udowadniają, jak wielka moc tkwi w małym geście. Jednym z ambasadorów kampanii jest aktor Michał Żebrowski.
Wprowadzenie w aptekach tzw. opieki farmaceutycznej. Nad projektem ustawy w tej sprawie pracuje właśnie sejm. Oznacza to, że farmaceuci będą mogli wypisywać recepty i prowadzić leczenie - w wąskim i bardzo szczegółowo opisanym zakresie. Jak w praktyce miałoby to wyglądać? O tym rozmawialiśmy z Katarzyna Sabiłło, ekspertką rynku farmaceutycznego.
Wygląda na to, że Anna Wintour zrozumiała swoje błędy. Redaktor naczelna magazynu "Vogue" w mailu do pracowników przeprosiła za niestosowne zachowania. Dochodziło do nich w ciągu 32 lat jej pracy w redakcji pisma zwanego biblią mody. Jednak nie wszyscy uwierzyli w jej słowa.
Centralnym punktem obchodów uroczystości Bożego Ciała w Polsce są msza św. i uroczyste procesje. Z powodu epidemii w wielu diecezjach nie odbędą się one tradycyjnie na ulicach miejscowości. Wierni przejdą tylko wokół kościołów. Jakich wymogów sanitarnych muszą przestrzegać?
Czy wakacje 2020 będziemy mogli spędzić poza Unią Europejską? Bruksela rekomenduje państwom strefy Schengen częściowe i stopniowe otwieranie granic zewnętrznych Wspólnoty po 30 czerwca. Wydane właśnie wytyczne wskazują też, że 15 czerwca powinny być zniesione kontrole wewnątrz Unii.
Tegoroczne wakacje ze względu na epidemię większość z nas spędzi w kraju. Może gdzieś na wsi? Jeśli nie macie jeszcze sprecyzowanych planów, warto się pospieszyć. Okazuje się bowiem, że ok. 60 proc. rezerwacji turystycznych jest już zajętych. Które miejsca cieszą się największym zainteresowaniem?
Tegoroczni maturzyści przystąpili w środę, 10 czerwca do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jak przebiegały matury i kiedy będą dostępne arkusze CKE?
Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym, a jego data zależy od Wielkanocy. Jest obchodzone w kościele katolickim, dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, w pierwszy czwartek po Trójcy Przenajświętszej. Czy w Boże Ciało sklepy będą otwarte? Gdzie będzie można zrobić zakupy?
Ministerstwo Klimatu wyszło z propozycją programu „Moja Woda”, który ma na celu walkę z kryzysem wodnym i suszą. Od lipca 2020 r. będzie można składać wnioski o pomoc w sfinansowaniu przydomowych zbiorników retencyjnych zbierających wodę deszczową i roztopową. W programie rozmawialiśmy o tym, czym jest przydomowa retencja i co mówią przepisy na temat budowy oczka wodnego.