Na świecie jest już ponad 200 tys. przypadków zakażenia koronawirusem – takie najnowsze dane podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Po Chinach największym ogniskiem choroby są Włochy. Jak wynika z raportu na temat pandemii, prawie wszyscy zmarli cierpieli na inne choroby.
Dopóki koronawirus swoje największe ognisko miał w Chinach, czuliśmy się w Europie bezpieczni. Obecnie pandemia ogarnęła cały świat, wymuszając kwarantanny w kolejnych rejonach. W walce z COVID-19 ma pomóc nowoczesna technologia. Korzystając z niej będziemy w stanie skuteczniej zahamować rozprzestrzenianie się epidemii - uważa dr Aleksandra Przegalińska, specjalistka w zakresie sztucznej inteligencji.
Adrian Pracoń to Norweg polskiego pochodzenia, który przeżył zamach terrorystyczny na wyspie Utoya. Miał wtedy 21 lat i brał udział w obozie dla młodzieżówki norweskiej Partii Pracy. Jak wspomina te tragiczne wydarzenia? Jak od tamtego czasu zmieniło się jego życie?
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Zespołu Downa, a symbolem święta są kolorowe skarpetki. Ludzie z Zespołem Downa są wyjątkowi – przekonywał w naszym studiu Przemysław Kossakowski, prowadzący program „Down The Road”.
Wielkanoc to święto ruchome i każdego roku wypada w innym terminie. Sprawdź datę i termin Wielkanocy 2020. Jak wyznaczyć tę datę?
Czas domowej izolacji przynosi nam nie lada wyzwanie, aby znaleźć coś interesującego dla siebie i bliskich. Naprzeciw temu wychodzą pisarze Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski, którzy piszą improwizowaną, humorystyczną opowieść, której rozdziały publikują na zmianę w sieci.
Napisała do nas matka samotnie wychowująca dziecko, która chce wynająć mieszkanie, ale ma z tym problem. - Czy w związku z moją sytuacją jestem gorszym najemcą? - zapytała. O radę dla naszej widzki poprosiliśmy specjalistę ds. rynku nieruchomości. Maciej Górka powiedział nam również, jak wygląda sytuacja z wynajmem mieszkań w związku z koronawirusem.
W obecnych czasach staramy się dowiedzieć jak najwięcej na temat koronawirusa i tego, jak się przed nim chronić. Dużo rzeczy może jednak nadal budzić wątpliwości. Na wiele newralgicznych kwestii postanowił więc odpowiedzieć doktor Piotr Gryglas.
Puste ulice, zamknięte placówki edukacyjne, ośrodki kultury, restauracje, bary, kawiarnie oraz większość sklepów, a wyjście z domu wymaga specjalnego zaświadczenia - tak wygląda Francja, która jeszcze tydzień temu tętniła życiem. - Środki zapobiegawcze, jakie wprowadziliśmy są najbardziej rygorystyczne w Europie - powiedział Minister Spraw Wewnętrznych Francji, Christophe Castaner.
Nastawiamy się w stu procentach na pomoc naszym mieszkańcom – deklaruje zastępca komendanta. Łódzka straż miejska w czasie epidemii pomaga seniorom, którzy nie wychodzą z domów. Mandaty i źle zaparkowane auta nie są teraz dla nich najważniejsze...
Eurowizja 2020 nie odbędzie się w tym roku. Taką informację podała Europejska Unia Nadawców. Decyzja została podjęta w związku z pandemią koronawirusa, która opanowała całą Europę i świat. To pierwsza taka sytuacja w historii imprezy.
Od Tokio po Los Angeles ludzie gromadzą ogromne zapasy papieru toaletowego. Zmasowany atak na sklepowe półki z tym towarem odbywa się także w Polsce. Wszystko za sprawą koronawirusa. Co za tym stoi: epidemia czy memy?
W czasie pandemii koronawirusa Polacy wspaniale organizują się, aby pomagać innym. - Ten trudny czas nas zbliża, te małe społeczności sąsiedzkie i rodzinne - przyznała Agnieszka Zielińska, która w ramach grupy "Widzialna Ręka" zaproponowała w internecie poprowadzenie warsztatów online z tworzenia makram.
Włochy mocno odczuwają trwającą pandemię koronawirusa. Obecne dane mówią o około 28 tys. zarażonych i 2158 zgonach. Ulice miast opustoszały, a Włosi jednoczą się na odległość, wychodząc na balkony i śpiewając znane melodie. Więcej o sytuacji w swojej ojczyźnie opowiedziała Cristina Catese. Jak Polacy odpowiedzieli na włoską inicjatywę?
Kiedy na świecie panuje pandemia koronawirusa, uczestnicy niemieckiej edycji programu Big Brother żyją w błogiej nieświadomości. Produkcja nie informuje ich o wydarzeniach ze świata i nie zamierza przerwać show.
Czy będzie przełom w sprawie plastikowych odpadów? W rozwiązaniu problemu może nam pomóc natura, a dokładniej - gąsienice mola woskowego. W jaki sposób? W naszym studiu wyjaśniał to Stanisław Łoboziak, biolog z Centrum Nauki Kopernik.
Nie żyje Francisco Garcia, hiszpański trener piłki nożnej. Do szpitala trafił z typowymi objawami dla wirusa COVID-19. Jest najmłodszą ofiarą koronawirusa na świecie.
Świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Każde z państw stara się z nią walczyć na swój sposób. Jak z tą ciężką sytuacją radzą sobie rządy Wielkiej Brytanii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych i jak reagują sami mieszkańcy?
Zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki i liczne ograniczenia – to sposób na walkę z koronawirusem w Polsce. Celebryci, lekarze i zwykli ludzie apelują o to, aby zostać w domu. Tak będzie też u szcześcioraczków z Tylmanowej. W sieci pojawiło się urocze zdjęcie.
W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych. Od 16 marca, przez dwa tygodnie (a może i dłużej) dzieci pozostaną w domach. Jakie procedury wdrożyły szkoły, by uczniowie mogli samodzielnie się uczyć? Czy lekcje będą odbywały się online?
Dwa lata w więzieniu spędzi były bydgoski radny Rafał P. za znęcanie się nad żoną. Wyrok jest prawomocny. Sprawa wyszła na jaw w 2017 roku, kiedy Karolina Piasecka udostępniła wstrząsające nagranie jednej z awantur. Ujawniając swoją historię, stała się inspiracją dla innych kobiet. Nadal stara się pomagać i doradzać tym, które znalazły się w podobnej sytuacji. Co mogą zrobić, żeby zawalczyć o siebie? O tym Karolina Piasecka i jej adwokat mówili w Dzień Dobry TVN.
Zostań w domu - przekonują w związku z koronawirusem służby sanitarne. Są jednak tacy, którzy nie mogą tego zrobić, bo muszą iść do pracy. Lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i aptekarze są cały czas na posterunku. Dziękujemy służbie zdrowia!
Jacques Peretti to jeden z najsłynniejszych brytyjskich dziennikarzy śledczych. Na swoim koncie ma m.in. wieloletnią współpracę z BBC i The Guardian. Niedawno ukazała się w Polsce jego książka zatytułowana „Zakulisowe umowy, które zmieniły świat”, w której ukazuje otaczającą nas rzeczywistość w zupełnie nieznanej perspektywy. Z dziennikarzem rozmawiała Anna Senkara.
Pulmonolog, specjalista chorób zakaźnych i psycholog znajdą się wśród gości specjalnego wydania "36,6". Program na żywo będzie dotyczył koronawirusa, porozmawiamy nie tylko o medycynie - zapowiada prowadząca Ewa Drzyzga.
Instytut Migal Galilee od czterech lat pracował nad szczepionką, która pomoże w walce z różnorodnymi wirusami. Dzięki temu działania przeciwko koronawirusowi mogli rozpocząć o wiele szybciej, a ich efekty już są widoczne.
Przez dwa tygodnie szkoły nie prowadzą zajęć. Ze względu na zagrożenie koronawirusem uczniowie ponownie zasiądą w ławkach dopiero 25 marca. Co mogą robić w tym czasie? Jakie mogą być skutki przymusowej przerwy w nauce? Co z egzaminem ósmoklasisty i maturą? O tym rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: nauczycielką Igą Kazimierczyk i maturzystą Arkadiuszem Wróblem.
Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie. WHO ogłosiło pandemię COVID-19. Media nieustannie donoszą o kolejnych przypadkach zarażenia. Rząd podjął zdecydowane środki mające na celu opanowanie sytuacji. Dowiedz się, w jaki sposób zapobiegać kolejnym zachorowaniom.
Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie. Strach przed epidemią powoduje, że podejmujemy kroki, które zabezpieczą nas np. na wypadek kwarantanny. Sklepowe półki pustoszeją, sprzedawcy windują ceny środków antybakteryjnych. Istotne jest to, że naszym wspólnym wrogiem jest panika.
WHO ogłosiło pandemię koronawirusa, a wracająca z wyjazdu Martyna Wojciechowska wyraziła swoje zaniepokojenie sytuacją na warszawskim lotnisku. Dziennikarka poinformowała o braku kontroli podróżnych na Okęciu.
Z uwagi na rozprzestrzenianie się w Polsce koronawirusa Rada Ministrów podjęła decyzję, że do 25 marca zostaną zawieszone zajęcia w przedszkolach i szkołach. Planowane jest również zamknięcie instytucji kulturalnych, w tym kin, teatrów i muzeów. Jak wytłumaczyć dziecku, że z powodu koronawirusa jego aktywność musi zostać ograniczona?