Policjant z Florydy uratował dziecko przed rekinem. "Zdecydowałem się wskoczyć do wody i wyciągnąć chłopca na brzeg"

Floryda jest jednym z miejsc, w którym najczęściej dochodzi do spotkania człowieka z rekinem. To właśnie tam Adrian Kosicki - policjant z Cocoa Beach uratował surfującego chłopca przed zwierzęciem. Jak wyglądała akcja ratunkowa?

Adrian Kosicki - policjant uratował dziecko przed rekinem

To był jeden ze słonecznych dni na Florydzie, który nie zapowiadał nic złego. Adrian Kosicki, policjant z Cocoa Beach nie był wtedy na służbie i spędzał wolny czas z rodziną.

Spacerowałem po plaży z moją żoną. Zauważyliśmy rekina, pływał blisko brzegu przez jakiś czas. W pewnym momencie zauważyłem, że podpłynął bardzo blisko dziecka

- powiedział Kosicki.

Zdecydowałem się wskoczyć do wody i wyciągnąć chłopca na brzeg

- wyznał policjant.
Wspólnie z żoną ostrzegli ludzi przed zagrożeniem. Postanowili krzyczeć, żeby chłopiec, który znajdował się w wodzie, mógł ich usłyszeć. Niestety to nie poskutkowało. Malec niewiele rozumiał i nie wiedział skąd to całe zamieszanie. Rekin był na tyle blisko, że Adrian mógł mu się dobrze przyjrzeć.

Był to duży osobnik, miał około 1,5 m długości

- przyznał.

Policjant - bohater z polskim nazwiskiem

Nagranie ze zdarzenia obiegło Internet, a Adrian został okrzyknięty bohaterem. Sam nie uważa, aby nim był.

Jest we mnie coś takiego, że chcę pomagać ludziom w kłopotach, taki już jestem. Nie wyobrażam sobie, żebym w takiej sytuacji stał gdzieś z boku i przyglądał, gdy komuś grozi niebezpieczeństwo

- mówi Kosicki.

Z pewnością zrobiłem to, co powinienem

- dodał.
Szybka reakcja sprawiła, że chłopcu nic się nie stało. Policjant wytłumaczył mu, dlaczego wyciągnął go z wody i pokazał odpływającego rekina. Rodzice dziecka wielokrotnie dziękowali mu za uratowanie syna. Kosicki podkreślił jednak, że dopóki nie będziemy zdawać sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie nas otacza, takie sytuacje będą się powtarzały.
Bliskie spotkania z rekinem. Zobacz wideo:
Zobacz także:
Autor: Aleksandra Lewandowska
Reporter: Robert Stockinger
Pozostałe wiadomości