Floryda

    Floryda

    Miami Beach na Florydzie należy do ulubionych miejsc gwiazd i zamożnych osób. Luksusowe apartamentowce i kurorty przeplatają się tam z piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Panująca w Miami Beach pogoda zachęca do wypoczynku, choć w sezonie temperatury są wysokie, dlatego chcąc dłużej przebywać w tym miejscu, trzeba przyzwyczaić się do upałów.

    W wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w szkole średniej na Florydzie zginęło 17 osób. Sprawcą tej masakry był 19-letni Nicolas Cruz. Tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć, na których widać, jak dzieci strzelają z broni na strzelnicy. Czy w Polsce korzystanie ze strzelnicy przez osoby poniżej 18. roku życia jest legalne? Czy można wyczuć, kiedy dzieciak o zwichrowanej osobowości sięgnie po broń i zabije kogoś? O zagrożeniach związanych z dostępem dzieci do broni mówili w Dzień Dobry TVN: prof. Piotr Girdwoyń z Katedry Kryminalistyki UW i psycholog Justyna Korzeniewska.

    Pochodzi ze słonecznej Florydy, a zamieszkała w Gliwicach. Poznajcie Leah Morawiec, której blog pomaga obcokrajowcom zrozumieć Polaków. Wraz z mężem Piotrem przyjechała do Dzień Dobry TVN, by powiedzieć, co ją zachwyciło w naszym kraju, czym Polacy - według niej - różnią się od innych nacji i jakich informacji szukają na jej blogu cudzoziemcy.

    Wybierasz się do Hiszpanii, Finlandii, na Florydę lub na Zanzibar? Są tam takie miejsca i wydarzenia, których nie możesz nie zobaczyć! Podróżniczka Beata Pawlikowska opowiedziała w TVN Cafe o magicznych miejscach, które musimy koniecznie odwiedzić w czasie wakacyjnych podróży.