Atrakcje i pogoda w Miami Beach

Miami Beach
Miami Beach
Źródło: Art Wager/Getty Images
Miami Beach na Florydzie należy do ulubionych miejsc gwiazd i zamożnych osób. Luksusowe apartamentowce i kurorty przeplatają się tam z piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Panująca w Miami Beach pogoda zachęca do wypoczynku, choć w sezonie temperatury są wysokie, dlatego chcąc dłużej przebywać w tym miejscu, trzeba przyzwyczaić się do upałów.

Miami Beach oferuje liczne atrakcje. Wbrew pozorom miasto poza pięknymi plażami ma do zaoferowania o wiele więcej. W Miami Beach czeka mnóstwo najmodniejszych sklepów, smacznych restauracji czy barów z orzeźwiającymi drinkami. Można tam znaleźć wiele modnych atrakcji. To miasto żyje od świtu do nocy.

Gdzie leży Miami Beach?

Miami Beach to mocno wysunięte na południowy wschód miasto w Stanach Zjednoczonych. Rozciąga się wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Miami Beach na Florydzie jest jednym z najpopularniejszych kurortów wśród turystów m.in. z Europy. Ze względu niedalekie położenie od równika i tym samym tropikalny klimat tego miasta większość z takich osób liczy na wypoczynek wśród czystych plaż i błękitnej wody. Do relaksu w Miami Beach zachęca pogoda. Średnia temperatura przez cały rok wynosi około 24℃. W najcieplejszym okresie – od maja do października – można cieszyć się pełnią słońca i temperaturami w okolicach 30℃. W lecie występuje więcej opadów niż w zimie (maksymalnie około 200 mm w czerwcu), jednak warto zaplanować urlop właśnie w połowie lata, np. w lipcu, zyskując najbardziej optymalną pogodę do wypoczynku.

Miami Beach, czyli raj dla spragnionych słońca

Domeną Miami Beach są przede wszystkim urokliwe plaże i lazurowa tafla Atlantyku. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się wiele ścieżek spacerowych, pasm zieleni czy imponujących rozmiarem wieżowców. Ta różnorodność sprawia, że odwiedzając Miami Beach, nie trzeba nastawiać się wyłącznie na relaks na plaży. Centrum miasta z licznymi drapaczami chmur prezentuje się bardzo luksusowo. Nie brakuje również kosztownych willi i jachtów, które należą do tych najbardziej zamożnych osób, w tym również gwiazd kina czy telewizji. Urok Miami Beach tkwi także w skąpanych w słońcu budynkach z centrum, utrzymanych w stylizacji art déco. Spacer po ulicach miasta podczas ciepłej, choć wilgotnej pogody, to świetna alternatywa dla tradycyjnego wypoczynku na plaży.

Atrakcje w Miami Beach

Wybierając się do Miami Beach, możemy liczyć na atrakcje w różnorodnym stylu. Opalanie się i pływanie to nie jedyne przyjemności, które czekają w mieście. Miami Beach to również atrakcje dla miłośników imprezowego klimatu. Dla takich osób obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest Ocean Drive czy Collins Avenue . Można tam znaleźć tętniące nocnym życiem kluby, wyśmienite drinki i imprezy do rana. Ocean Drive będzie odpowiedni dla turystów, którzy chcą posmakować lokalnych potraw. Są one serwowane w licznych restauracjach ze świeżymi owocami morza. Będąc w Miami Beach, nie sposób też pominąć jego centrum, słynącego z charakterystycznych budynków w stylu art déco. Architektura tego rodzaju idealnie oddaje klimat lat 30. Tego typu budowle wyróżniają się symetryczną, lekko zaokrągloną formą, pastelowymi kolorami i charakterystycznymi fasadami nad ramą okien.

Na samej plaży wzdłuż South Beach ulokowane są kultowe budki ratowników. Mają one wyjątkowy klimat, dlatego często były tłem dla wielu popularnych filmów np. "Miami Vice". W South Beach znajduje się kompleks pod nazwą Flamingo Park, gdzie można wypocząć z całą rodziną. Znajdziemy tam różnorodne place zabaw, boiska do gier zespołowych, a nawet odkryte baseny. Różnorodność atrakcji w tym miejscu sprawia dzieciom ogromną frajdę. Tuż przy wybrzeżu znajduje się Lummus Park, w którym czas można spędzać na różne sposoby. Są liczne ławki, boiska czy ścieżka, po której można spacerować i jeździć na rolkach lub rowerze. Na miejscu można wypożyczyć nieco szybszy segway. Idealna na spokojny spacer jest też promenada Boardwalk. Na granicy miasta napotkamy dwa parki narodowe – Park Narodowy Everglades i Park Narodowy Biscayne.

Na spragnionych wrażeń czekają wycieczki lotnicze. Wystarczy wykupić lot awionetką z przewodnikiem i można cieszyć się wspaniałym widokiem plaż oraz światowej sławy okolicy pełnej ekskluzywnych rezydencji. Plaże Miami znajdują się w niedalekiej odległości od innych wysp, np. Bahama, do których można dopłynąć, odbywając rejs statkiem. W miejscu takim jak Miami Ocean Rafting turyści rezerwują wycieczki po oceanie lub decydują się na poznanie głębin dzięki ofercie z nurkowaniem. Tego typu wodne zwiedzanie poprzez rejsy statkiem lub łódką znajdziemy w Ocean Force Adventures. W Miami Beach trzeba też koniecznie spróbować sportów, które uwielbiają wszyscy w tym regionie – surfingu i kitesurfingu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pieszo wzdłuż Bałtyku

Pieszo wzdłuż Bałtyku
Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Art Wager/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości