Miami

  Miami

  W USA Floryda słynie z najpiękniejszych w całym państwie plaż i z najprzyjemniejszego klimatu.do wypoczynku. Warto jednak zobaczyć tu nie tylko plaże, ale również wybrać się do kilku innych ciekawych miejsc.

  Miami Beach na Florydzie należy do ulubionych miejsc gwiazd i zamożnych osób. Luksusowe apartamentowce i kurorty przeplatają się tam z piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Panująca w Miami Beach pogoda zachęca do wypoczynku, choć w sezonie temperatury są wysokie, dlatego chcąc dłużej przebywać w tym miejscu, trzeba przyzwyczaić się do upałów.

  Hubert Hurkacz to pierwszy polski zawodnik, któremu udało się zwyciężyć w turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Miami. W finałowym meczu zagrał z Włochem Janikkiem Sinnerem, pokonując go w dwóch setach. 24-letni wrocławianin znalazł dla nas chwilę, by opowiedzieć o swoim niedawnym sukcesie - największym w historii męskiego tenisa w naszym kraju.

  Jolanta Pieńkowska zabiera nas w niezwykłą podróż po Miami. Kto mieszka na "wyspie gwiazd"? Które gwiazdy upodobały sobie Miami? Zobaczcie dom, w którym mieszkała Rihanna i Al Capone. Do kogo należy najdroższa posiadłość na wyspie? Zobaczcie willę, której wlascielem jest kot!

  Gianni Versace uwielbiał rzeczy piękne i estetyczne. Kolekcjonował dzieła sztuki. 16 lat temu został zastrzelony na schodach swego domu w Miami. Jolanta Pieńkowska zwiedziła posiadłość kreatora mody. Tym razem zobaczyła pokój Gianniego zwany Sygnowanym, jego łazienkę oraz pokój Lazurowy, należący do partnera Gianniego Versace.

  Ma ponad 60 lat i powstał w Miami. Do Europy dotrał prawie 40 lat temu. Dziś znajduje się na wszystkich produkatach w sklepach. Kod kreskowy - z czego się składa i o czym informuje? Co oznaczają pierwsze trzy cyfry w kodzie kreskowym?