Od kilku tygodni cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Naukowcy szukający wyjścia z sytuacji spierają się na temat tego, kiedy zagrożenie zostanie całkowicie wyeliminowane. Pewna wrocławska firma postanowiła sprawdzić, który scenariusz przebiegu epidemii byłby dla nas najlepszy według sztucznej inteligencji.
W ostatnich dniach dużo radości dali policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego. Do sieci trafiło nagranie, na którym dwójka funkcjonariuszy tańczy dla dzieci w domach objętych kwarantanną. Skąd taki pomysł?
Szef zespołu ekspertów ds. Covid-19 z Szanghaju w wywiadzie dla chińskiej prasy powiedział, że wiosenne ocieplenie może pomóc w walce z pandemią, ale szanse na jej wygaszenie do lata są nikłe. Tymczasem WHO uznaje, że Europa zastąpiła Azję w roli epicentrum pandemii.
U 11-letniej Seraphine 4 lata temu zdiagnozowano przewlekły stan zapalny kości piszczelowej. Wysiłki lekarzy z Rwandy nie przynosiły rezultatów. Groziła jej całkowita amputacja nogi. Dzięki staraniom Fundacji Afriquia zebrano pieniądze na operację dziewczynki w Polsce. Zobacz, jak wygląda droga do zdrowia małej Seraphine.
Pandemia nowego wirusa COVID-19 opanowała już cały świat i zmusiła ludzi do odnalezienia się w nieco innej rzeczywistości niż ta, którą znali dotychczas. Pojawiają się kolejne obostrzenia, a choroba sieje niepokój i strach. W związku z obecnymi wydarzeniami głos zabrali również historycy, którzy twierdzą, że pandemia koronawirusa, to zaledwie epizod w dziejach człowieka.
Mimo że w Niemczech stwierdzono ponad 56 tys. zachorowań na COVID-19, nasi zachodni sąsiedzi należą do czołówki państw o najniższej liczbie śmiertelnych ofiar koronawirusa. Dowiedz się, jakie rozwiązania wdrażają Niemcy w walce z pandemią.
Reporterzy Uwagi! TVN dotarli do trzech osób przebywających na kwarantannie. U jednego z mężczyzn potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak wygląda procedura i czy służby robią wszystko, żeby wirus się nie rozprzestrzeniał?
Bob Dylan niespodziewanie opublikował nową piosenkę. „Murder Most Foul” to pierwszy utwór legendarnego amerykańskiego artysty od czasu albumu "Tempest" z 2012 roku. Opowiada o zamachu na prezydenta Kennedy'ego i trwa aż 17 minut. Posłuchajcie.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, polskie szkoły mają obowiązek prowadzenia zajęć zdalnych. Niestety jest młodzież, która nie posiada komputerów z dostępem do Internetu, przez ma utrudniony dostęp do uczestnictwa w lekcjach. Jednym z nich jest uczeń gorzowskiego liceum, któremu na pomoc ruszyli koledzy. W programie rozmawialiśmy z inicjatorem zbiórki na zakup sprzętu dla kolegi.
Zdjęcia z młodości zalały ostatnio media społecznościowe. Miliony Polaków udostępnia je, uczestnicząc w pozornie niewinnej zabawie. Jednak ma ona ukryty cel i może nas sporo kosztować. - Mają ogromną wartość dla kogoś, kto chce nas zaatakować jako społeczeństwo - przestrzegał Maciej Kawecki - prawnik, ekspert ds. nowych technologii.
Holandia kojarzy się nam z tulipanami. Są one symbolem tego kraju. W tym roku 80 procent kwiatów wyląduje na śmietniku, bo nie ma ich kto kupować. Podobnie dramatyczna sytuacja jest w Polsce.
Prywatne centrum naturoterapii znajdujące się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oferuje błyskawiczne testy na koronawirusa. Wykonanie jednego zajmuje parę sekund i nie uwzględnia żadnych analiz laboratoryjnych, a jego wyniki wręczane są po zaledwie kilkunastu minutach. Sprawą zajęła się już policja.
Panuje pandemia koronawirusa i rodzice boją się nie tylko o siebie, lecz także o swoje dzieci. Jak u nich może przebiegać zarażenie? Na ten temat wypowiedział się pediatra i specjalista chorób zakaźnych dr hab. Ernest Kuchar. Czy powinno się przekładać szczepienia maluchów?
W czasie obecnej pandemii koronawirusa słowo kwarantanna jest jednym z tych, które w mediach słyszymy najczęściej. Czym jest i co grozi za jej złamanie? Wyjaśniał to w naszym studiu dr Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie UW.
83-letni ojciec pani Marii zmarł po czterech dniach walki z COVID-19. Prawdopodobnie to on zaraził koronawirusem córkę, jej męża oraz dwie wnuczki. Rodzinę umieszczono w szpitalu zakaźnym w Tychach, skąd o swoich dramatycznych przeżyciach opowiedzieli w programie "Uwaga! TVN".
Ulice miast w wielu krajach pustoszeją w związku panującą pandemią koronawirusa. Taka sytuacja ma również miejsce w Londynie, którego mieszkańcy wzięli sobie do serca zakaz wychodzenia z domu. Jak w tych chwilach radzą sobie przebywający tam Polacy?
Dla wielu seniorów czas odosobnienia, spowodowany pandemią koronawirusa, jest niezwykle ciążki. Ze względu na to, że znajdują się w grupie wysokiego ryzyka nie mogą wychodzić z domu i mają ograniczony kontakt z rodziną. Jak można im pomóc przetrwać ten czas?
Szlachetny gest największego polskiego producenta gier. Na walkę z koronawirusem firma CD Projekt przekazała cztery miliony złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z majątku zarządu i głównych akcjonariuszy. "Wasza ciężka praca to dla nas inspiracja"- pisze firma o pracownikach służby zdrowia.
Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” przekazała Centrum Zdrowia Dziecka 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wymazówek do testów na obecność koronawirusa, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji.
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest bardzo dynamiczna. Z godzinę na godzinę zmieniają się dane dotyczące liczy osób zarażonych koronawirusem. Służby sanitarne zalecają odwołanie wszelkich zobowiązań i pozostanie w domach. Czy te same wytyczne odnoszą się do zaplanowanych zabiegów medycznych? Dowiedz się, czy terminy wizyt lekarskich, operacji i szczepionek należy przekładać.
Zaczynają do nas docierać pozytywne informacje dotyczące pandemii koronawirusa. W Chinach nie odnotowano żadnego nowego przypadku zachorowania. Czy to oznacza koniec kwarantanny w kraju pierwszych zakażeń? Najnowsze wieści przekazuje Jarosław Baran, Polak mieszkający 700 km od Wuhan.
Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia, coraz więcej osób objętych jest kwarantanną. W aptekach nie można już kupić ochronnych maseczek. Czy można wykonać je samemu w domu? Czy to prawda, że ibuprofen może pogorszyć stan pacjenta chorego na COVID-19? Rozmawialiśmy na ten temat z dr. Pawłem Grzesiowskim.
Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” aktywnie włącza się w walkę z koronawirusem i przekazuje milion złotych na zakup testów wykrywających Covid-19. Szpitale będą mogły wykonać 2500 badań w laboratorium Warsaw Genomics.
Pracownicy służb medycznych stoją na pierwszej linii frontu walki z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Ratownicy zwracają się ze społecznym apelem, by wzywać ich tylko w sytuacji nagłego zagrożenia oraz by nie zatajać prawdy, zgłaszając przypadek. Dlaczego? Porozmawialiśmy o tym w studiu Dzień Dobry TVN.
Podczas gdy Polacy izolują się w domach, polska służba zdrowia toczy bój z koronawirusem. W związku z powszechnym kryzysem związanym z COVID-19 wiele osób stara się wspierać potrzebujących. Z Jurkiem Owsiakiem porozmawialiśmy o tym, jak nieść pomoc w czasie pandemii.
Częste mycie i dezynfekcja rąk, czyszczenie owoców, a nawet butów? Jakie środki ostrożności są konieczne? O tym, jak zachować bezpieczeństwo i unikać zarażenia się koronawirusem, rozmawiała Ewa Drzyzga z ekspertami w najnowszym odcinku programu 36,6.
22. marca to w Wielkiej Brytanii Dzień Matki. Swoje święto obchodzi również księżna Kate. Z tej okazji dostała uroczy prezent od swojego synka, a podarunkiem pochwaliła się w Internecie. Zobacz, co zrobił dla niej mały George.
Według WHO podstawą w walce z Covid-19 jest przeprowadzanie jak największej ilości testów. Anna Kalczyńska rozmawiała z dr hab. n. med. Anną Wójcicką - współzałożycielką Warsaw Genomics, która oferuje darmowe testy dla szpitali. Jak wygląda procedura przeprowadzania testów, jaka jest ich wiarygodność i kto może poddać się badaniu?
Cały świat, zmagając się z koronawirusem, szuka rozwiązań na to, aby przetrwać pandemię w jak najmniej destrukcyjny sposób. Trudna sytuacja ma również ogromny wpływ na edukację. Pomocną dłoń wyciąga brytyjska pisarka J.K. Rowling, udzielając nauczycielom otwartej licencji na czytanie książek o Harrym Potterze w systemie zdalnym.
W latach 60. i 70. emitowany był program „Niewidzialna ręka”, który promował bezinteresowne robienie dobrych uczynków przez młode osoby. Więcej o nim opowiedział syn autora formatu - Wojciech Zimiński. Jak w czasach pandemii koronawirusa wygląda wzajemne pomaganie sobie?