Zmiana w zakazie lotów do Polski. Co z Francją?

samolot
guvendemir/ Getty Images
Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa. W związku z tym zakaz połączeń lotniczych z tym krajem został zniesiony. Tak wynika z informacji MSZ.

Zakaz lotów do Polski

Listę krajów, z którymi wykonywanie pasażerskich połączeń lotniczych jest zakazane, wskazuje obowiązujące od 15 września rozporządzenie Rady Ministrów.

Dokument zawiera jednocześnie zastrzeżenie, że zakazu nie stosuje się m.in. do lotów z państw, "które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2".

Zgodnie z tym samym rozporządzeniem, wykaz państw, które notyfikowały takie rozwiązania ogłasza Minister Spraw Zagranicznych. W specjalnym obwieszczeniu wskazał on Francję, jako państwo, które notyfikowało wprowadzenie przewidzianych rozporządzeniem rozwiązań.

Oznacza to, że zakaz połączeń lotniczych z Francją nie obowiązuje.

Zakaz połączeń lotniczych - nowa lista

Bez Francji lista krajów, z których wykonywanie pasażerskich połączeń lotniczych jest zakazane, obejmuje 29 państw . To: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Hiszpania, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Argentyna, Chile, Gwatemala, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Malediwy, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Boliwia i Bahamy.

Lotnisko w Wuhan ponownie otwarte dla lotów międzynarodowych. Przerwa spowodowana pandemią koronawirusa trwała 7 miesięcy. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości