Iga Świątek odznaczona przez prezydenta, który jest zakażony koronawirusem. Ojciec tenisistki: "Sytuacja jest dynamiczna"

Mijają dwa tygodnie, odkąd Iga Świątek wygrała prestiżowy turniej Roland Garros. To pierwszy wygrany Szlem w karierze 19-latki. O niebywałym sukcesie i najbliższych planach rozmawialiśmy z jej ojcem Tomaszem Świątkiem i trenerem Piotrem Sierzputowskim. Iga Świątek miała być gościem naszego programu. Jednak wczoraj miała kontakt z prezydentem Andrzejem Dudą, który - jak się okazało - jest zarażony koronawirusem. Jak czuje się tenisistka?

Iga Świątek i jej ojciec odznaczeni przez prezydenta

10 października Iga Świątek w fantastycznym stylu wygrała w Paryżu prestiżowy turniej Roland Garros. To pierwszy w historii polskiego tenisa tytuł wielkoszlemowy w singlu. Dzięki zwycięstwu na French Open Iga Świątek w rankingu WTA awansowała z 54 na 17 miejsce.

Za osiągnięcia sportowe i promocję kraju 19-letnia tenisistka została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. Uhonorowany został także ojciec zawodniczki. Tomasz Świątek - za wybitne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu - otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w piątek. Dziś poinformowano, że prezydent jest zakażony koronawirusem.

Dziwaczna sytuacja i historia. Sytuacja jest tak dynamiczna w tej chwili. Chciałem być dzisiaj z trenerem u was w studiu, ale tak się gwałtownie wszystko wydarzyło, że - niestety

- przyznaje Tomasz Świątek w rozmowie z Dzień Dobry TVN

Jak się czuje Iga?

Normalnie się czujemy, nic się nie dzieje. Dzisiaj się zabezpieczamy z racji na przepisy. Dla ogólnego bezpieczeństwa zostałem w domu, Iga również

- podkreśla ojciec tenisistki.

Decyzją widzów Iga otrzymała Pozytywkę Specjalną Dzień Dobry TVN . Statuetka poczeka na laureatkę do czasu wizyty w naszym studiu.

To jest kwestia czasu, na pewno to nastąpi

- zapewnia Tomasz Świątek.

Treningi Igi Świątek

Za ogromnym sukcesem młodej tenisistki stoi zespół ludzi m.in. trener Piotr Sierzputowski, z którym współpracuje od czterech lat. To z nim wygrywała juniorski Wimbledon i deblową rywalizację w Paryżu w 2018 roku. Następnie siedmiokrotnie wzięła udział w wielkoszlemowych turniejach.

Jak teraz będą wyglądać jej treningi? W niedzielę cały zespół - po krótkich wakacjach - miał wylecieć do Austrii. Plany się jednak zmieniły.

Wczoraj robiliśmy testy, mam nadzieję, że wyniki będą negatywne. Już teraz musimy kombinować, co dalej

- mówi trener Piotr Sierzputowski w Dzień Dobry TVN.

Jak dodaje, Iga prosiła, by mogła zostać dłużej w Warszawie.

Dostała, to, czego chciała, ale nie wiem, czy w tej formie

- żartuje nasz gość.

Tomasz Sierzputowski nie uważa się za wymagającego trenera.

To sam zawodnik musi od siebie wymagać. My jesteśmy tylko po to, żeby wskazać drogę, jakimi ścieżkami się przemieszczać. To zależy od sportowca, czy osiągnie sukces czy nie, my jesteśmy tylko drogowskazem

- zaznacza Piotr Sierzputowski.

Iga Świątek i jej ojciec zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Iga Świątek 17. rakietą świata. Komentator: "Wyścig o miano Sportowca Roku będzie dosyć zacięty"

Trener Igi Świątek o współpracy z młodą tenisistką. "Spędzam z nią więcej czasu niż ze swoją dziewczyną"

Efekt Igi - czy Polacy zaczną masowo trenować tenisa? Z jakim kosztem wiąże się ten sport?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości