Zwierzęta

Zwierzęta z Ukrainy znalazły schronienie w poznańskim ogrodzie zoologicznym. Wzruszające nagranie podbija sieć

Zwierzęta

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
Instagram
Lew w klatce

Poznańskie Zoo zaangażowało się w ewakuację zwierząt, które przez wiele miesięcy pozostawały w objętej wojną Ukrainie. Do wielkopolskiej placówki dotarł transport z czterema dorosłymi lwami, niedźwiedziem himalajskim, małym lampartem i czterema lwiątkami. Powitanie nowych mieszkańców ogrodu zostało uwiecznione na wyjątkowym nagraniu. Niebawem zwierzęta wyruszą w kolejną podróż.

Poznańskie Zoo pomaga zwierzętom z Ukrainy

Pracownicy Zoo w Poznaniu nie pozostają obojętni na cierpienie zwierząt zza wschodniej granicy. Jak dotąd udało im się uratować prawie 200 osobników, które mieszkały w ukraińskich ogrodach zoologicznych oraz prywatnych hodowlach. W tej grupie znalazły się dzikie koty i niedźwiedź, który umierał w niewielkiej klatce na terenie walk w obwodzie donieckim.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

- To ocalenie nie tylko naszego człowieczeństwa, ale wymierne działanie na rzecz zachowania bioróżnorodności i uniemożliwienie handlu zwierzętami na czarnym rynku (...). Historia każdego z tych zwierząt to nie tylko wielkie cierpienie z powodu wojny, ale też eksploatacja naturalnego dziedzictwa przyrodniczego - czytamy na instagramowym profilu wielkopolskiej placówki.

Cztery lwiątka zawitały do Zoo w Poznaniu

Głód, złowrogie wycie syren i huk bomb - oto, z czym od kilku miesięcy mierzyły się zwierzęta ewakuowane do Polski dzięki staraniom poznańskiego ogrodu zoologicznego. Na szczęście niedźwiedź Jampol i dzikie koty są już bezpieczne, czego dowodzi opublikowane w mediach społecznościowych nagranie. Krótki filmik upamiętnia moment, w którym lwiątka mogły wreszcie opuścić klatkę po długiej podróży.

- Pierwsze chwile po "odpakowaniu" ich z transportu - napisali w poście pracownicy Zoo w Poznaniu.

W tym miejscu warto podkreślić, że wielkopolska placówka to dla zwierzaków tymczasowe schronienie. Po odbyciu kwarantanny przybysze zza wschodniej granicy udadzą się w dalszą drogę.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Annalou Tanaka/EyeEm/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości