Zwierzęta

Odwiedziliśmy słynnego myszojelenia z łódzkiego zoo. Jakie zwierzęta pojawią się jeszcze w ogrodzie?

Zwierzęta

Wiosna w pełni zawitała do łódzkiego zoo. To właśnie stamtąd Tomasz Zubilewicz zapowiadał prognozę pogody. Przy okazji sprawdził, co słychać u myszojelenia, o którym rozpisywały się wszystkie media w Polsce.

Myszojeleń w łódzkim zoo

W łódzkim ogrodzie zoologicznym na świat przyszła samica myszojelenia. Wydarzenie to było szeroko komentowane w mediach. Tomasz Zubilewicz postanowił sprawdzić, czy zwierzęciu jest bliżej do myszy czy jelenia.

- Charakterystyczne dla niego jest to, że występuje tylko w jednym punkcie na kuli ziemskiej, to jest wyspa Jawa. Zamieszkuje tam w okolicach rzek. Zadałem sobie pytanie – czy bliżej mu do myszy czy do jelenia, czyli gdybyśmy mu położyli trawę i żółty ser, na co by się zdecydował. Okazuje się, że woli bardziej zieleninę. W Łodzi żyje mu się bardzo dobrze, daje radę - powiedział prezenter pogody. Potem przywitał się również z:

  • kajmanem okularowym, który zagościł w zoo w latach 70.,
  • legwanem fidżyjskim,
  • żyrafami.

I na tym nie koniec.

Azja w łódzkim zoo

Dzień Dobry TVN jako pierwsza ekipa telewizyjna została wpuszczona na teren, na którym powstanie "kawałek Azji".

- Na tym wybiegu, na którym teraz stoimy, pojawią się niebawem niedźwiedzie malajskie, które zamieszkują tropikalne lasy Azji (…) Będą też binturongi, gibony, langury, orangutany. Te zwierzaki będą miały osobne wybiegi. Natomiast na zewnątrz będziemy je łączyć, jeśli tylko będą miały na to ochotę. Nad nami będą latały też ptaki - zapowiadała Paulina Klimas-Stasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości