Rozrywka

Bartek Jędrzejak szukał imienia dla małej wielbłądzicy w gdańskim ZOO. Jakie propozycje przesłali widzowie Dzień Dobry TVN?

Rozrywka

Bartek Jędrzejak szukał imienia dla małej wielbłądzicy w gdańskim ZOO. Jakie propozycje przesłali widzowie Dzień Dobry TVN?

Bartek Jędrzejak odwiedził dziś gdańskie ZOO, w którym miesiąc temu wielbłądzica Warszawka została mamą. Przez cały dzień razem z widzami Dzień Dobry TVN poszukiwaliśmy idealnego imienia dla małej wielbłądzicy. Która propozycja wygrała?

Nowa mieszkanka gdańskiego ZOO

Już od 8:00 na naszym Facebooku podawaliście swoje propozycje imienia dla wielbłądziej dziewczyny, która niedawno przyszła na świat. Pochodząca z warszawskiego ogrodu zoologicznego Warszawka nie odstępuje swojej małej na krok. Opiekun deklaruje, że młoda wielbłądzica jest bardzo grzeczna i trochę strachliwa. Na razie przebywa na wydzielonym wybiegu tak, żeby spokojnie i powoli zapoznawać się z całym stadem. Wielbłądzie mamy są wyjątkowo opiekuńcze, bo swoimi młodymi zajmują się nawet przez rok. 

Szukamy imienia dla małej wielbłądzicy

W trakcie trwania programu dostaliśmy od Was ponad 1000  różnych imion, wybór nie był zatem prosty. Wśród Waszych komentarzy pojawiały się bardzo ciekawe propozycje, zdecydowanie warte rozważenia:

  • Wawa ( jeśli ma być symbol ) a Wrotka, bo coś czuję, że mała się rozkręci i będzie z nią bardzo wesoło w zoo 😉 Jakkolwiek - byle zdrowa.
  • Zo jest w Oliwie Skoro nie może być imię na "O" to może anagram słowa oliwa czyli WIOLA
  • Ja proponuję wuzetka bo jest taka słodka, a również wiąże się z Warszawą trasa w-z
  • Wisława - Wisła płynie przez Warszawę i Gdańsk i sława przynosi sławę, że urodziła się w polski zoo

- to tylko niektóre z propozycji, które spełniały warunek postawiony przez opiekunów malucha- imię musiało zaczynać się na literę W, tak jak imię jej Mamy. 

Widzowie TVN wybrali imię dla malej wielbłądzicy

Po burzliwych debatach i przejrzeniu setek maili i komentarzy decyzja w końcu zapadła, choć nie była łatwa. Pracownicy gdańskiego ZOO wzięli pod uwagę wszystkie propozycje, jednak ta, która najbardziej przypadła im do gustu to Wisełka i tak właśnie zdecydowali się nazwać małą. Imię świetnie nawiązuje do pochodzenia malucha - Wisełka, bo tak jak rzekła i wielbłądzica łączy Warszawę i Gdańsk.

Zobacz więcej: 

Co sądzisz o tym artykule?
78
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0