Piotr Klejne jest fotografem. Jeszcze do niedawna robił zdjęcia na koncertach. Pandemia sprawiła, że musiał poszukać sobie nowego zajęcia. Tak trafił do lasu i zajął się fotografowaniem zwierząt. Co najbardziej urzeka go w obcowaniu z naturą? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Przy drodze ekspresowej S7 koło Frąknowa w województwie warmińsko-mazurskim policjanci zauważyli dwa przemoczone i wychłodzone szczeniaki. Funkcjonariusze udzielili pomocy potrzebującym zwierzętom i odwieźli je do schroniska.
Nietoperze powoli szykują się do zimowego snu. Okres jesienny to również czas, kiedy najczęściej można spotkać te latające ssaki w miastach. Jak się zachować, gdy nietoperz wpadnie do mieszkania z nieproszoną wizytą? Powiedział nam o tym Konrad Bidziński.
Łagodna natura, niewielkie rozmiary i piękne umaszczenie z pewnością mają duży wpływ na popularność chomika Roborowskiego. Cena, jaką trzeba zapłacić za zwierzątko, również nie jest wysoka, co sprawia, że gatunek tego chomika często wybierany jest do hodowli domowej. Przed zdecydowaniem się na chomika Roborowskiego warto wiedzieć, jakie ma wymaganie i w jaki sposób go oswoić.
Jeż pigmejski może być hodowany w domu. Co trzeba wiedzieć o tych zwierzętach? Od czego zacząć swoją przygodę z ich hodowlą? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Piotrem Mindą i Mileną Żytą, którzy hodują jeże pigmejskie.
Droga szybkiego ruchu czy autostrada mogą być bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Zdarza się, że to właśnie tam żaby czy sarny giną pod kołami samochodów. Dlatego, aby ograniczyć liczbę takich wypadków i ułatwić zwierzętom przemieszczanie się powstają specjalne przejścia.
Papuga nimfa to jeden z najczęściej wybieranych przez polskich hodowców gatunków. Decyduje o tym nie tylko ciekawy wygląd tego ptaka – występuje w różnych odmianach barwnych, ale również łatwość w hodowli i kontaktowość. Nimfy mogą mieszkać zarówno w wolierze wewnętrznej, jak i zewnętrznej, o ile jest ona zadaszona.
Zwyczaje i zachowanie borsuków od wielu lat obserwuje Paula Trzeciak, specjalistka służby leśnej ds. ochrony lasu i przyrody. Co najbardziej fascynuje ją w tych zwierzętach? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Żółwie greckie cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników zwierząt egzotycznych. Warto poznać najważniejsze zasady dotyczące karmienia i hodowli.
Kojec dla psa w domu łączy funkcje odpoczynku i bezpieczeństwa. Warto wprowadzić go do mieszkania już na wczesnym etapie życia psa. Spełnia swoje zadanie szczególnie w przypadku niesfornych szczeniaków. Chroni samego psa i otoczenie. Najpopularniejsza jest klatka kennelowa dla psa. Jak wybrać dobry kojec dla psa do mieszkania?
Aby pies był zdrowy i miał energię do zabawy, należy zapewnić mu odpowiednio zbilansowaną dietę. Jednym z rynkowych hitów jest karma bezzbożowa dla psów. Jej producenci zapewniają, że to najbardziej naturalny sposób na odżywianie ukochanego czworonoga. Czym kierować się przy wyborze karmy?
Odpowiedź na pytanie, jak dobrze opiekować się chomikiem, wcale nie jest taka prosta. Jak każde zwierzę, ma on swoje własne wymagania, które trzeba spełnić, by był zdrowy i szczęśliwy. Dowiedz się, jak właściwie należy się nim zajmować.
Jedzenie dla psa to kwestia, która często spędza sen z powiek właścicielom czworonogów. To przygotowane samodzielnie w domu są świetną alternatywą dla dostępnych w sklepach gotowych mieszanek. Z jakich składników przygotować posiłek dla psa, żeby dostarczył pupilowi wszystkich składników odżywczych?
Grzebień dla psa jest podstawowym elementem wyposażenia. Powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju i długości sierści zwierzęcia. Systematyczna pielęgnacja włosa psa zapobiegnie powstawaniu kołtunów, zapewni mu zdrowy wygląd, poprawi krążenie i wentylację skóry.
Pies Ryszard wraz z policjantem Jarosławem Biedrzyckim przemierza Polskę. Czworonóg został wyszkolony do wyszukiwania zwłok ludzkich. - Ostatnio więcej czasu spędzam z psem niż jestem w domu - mówi funkcjonariusz.
Polacy wyrzucają do lasu niemal wszystko – od butelek po sprzęty AGD czy zużyte meble. Choć nie od dziś problem ten jest nagłaśniany, to wciąż w każdym lesie w Polsce można bez trudu znaleźć śmieci. Okazuje się, że prócz niekorzystnego wpływu na środowisko, takie znaleziska mogą także być zagrożeniem dla zwierząt. O tym jak duży to problem i co jeszcze można znaleźć w polskich lasach opowiedział w studio Dzień Dobry TVN Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec.
Cieczka u suczki trwa średnio ok. 3–4 tygodni. Typowe jej objawy to: krwawienie, częstsze oddawanie moczu, niepokój. Ruję u psa można podzielić na 4 etapy, z których każdy charakteryzuje się nieco innymi symptomami. Sposobem na plamienie u pupila są np. specjalne majtki na cieczkę.
Miłośnicy kotów dobrze wiedzą, że te czworonogi nie przepadają za częstymi pieszczotami, a kiedy trzeba, potrafią nawet pokazać pazurki. Niestety często zdarza się, że rykoszetem obrywają wówczas nasze meble. Anna Nowak-Ibisz znalazła rozwiązania, które mogą pomóc obiciom kanap i krzeseł.
Papugi to bardzo mądre ptaki. Badania wykazują, że ich inteligencja jest na poziomie dwu- lub trzyletniego dziecka. Bardzo lubią się bawić. Jest to czynność wręcz niezbędna dla ich prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Zabawki dla papug to istotny element wyposażenia ich klatek.
Zachowanie zwierząt może wskazywać na ich stan zdrowia, nastawienie do otoczenia, usposobienie. Jeśli domowy pupil choć raz wykazał się reakcją zoomies, jest to powód do dużej dumy. Sprawiliśmy, że jest z nami szczęśliwy. Wyjaśniamy znaczenie tej aktywności.
Żubry zmieniają futro, a to oznacza, że nieuchronnie zbliża się zima. O tym, jak te niezwykłe zwierzęta przygotowują się na kilka miesięcy mrozu opowiedział Maciej Tracz, wiceprezes Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Wyjaśnił również ciekawe zjawisko.
Niezwykła inicjatywa w trosce o zwierzęta. Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne otacza opieką koty i psy właścicieli, których nie stać na leczenie lub wykarmienie pupila. Kto może skorzystać z jej usług?
Wybór idealnego imienia dla suczki to ważny moment w życiu psa i jego właściciela. Powinno być dobrze przemyślane, bowiem będzie towarzyszyć zwierzęciu przez całe jego życie. Decydując się na imię, warto również wziąć pod uwagę ewentualne zdrobnienia, którymi będziemy nazywać naszego pupila.