Aplikacja, za pośrednictwem której będzie można zgłaszać przypadki potrącenia lub znęcania się nad zwierzętami. To pomysł założyciela Fundacji Psia Krew. Zobacz, na czym będzie polegać jej działanie.
Bez wątpienia gniazdo dla bocianów pełni bardzo ważną rolę. Można powiedzieć, że stanowi centrum ich życia. Bociania rodzina korzysta z niego przez wiele lat. Aby jednak było to możliwe, należy je od czasu do czasu remontować.
Krystyna Zofia Lesińska wiodła w Polsce stabilne życie. Miała dobrą pracę i narzeczonego u swego boku. Kiedy jednak pewnego dnia jej życie prywatne legło w gruzach, postanowiła porzucić ukochane miasto i wyjechać do dobrze znanej Danii. Tam poznała wyjątkową przyjaciółkę. O swoim przywiązaniu do Łatki opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Liczne badania udowodniły, że regularny kontakt z psem pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a także na poprawę jakości życia. Dogoterapia stosowana jest u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, objawami lęku, a także u osób ze zdiagnozowaną depresją. Jakie korzyści płyną z obcowania z czworonogami? O tym rozmawialiśmy z Kasią Moś, wokalistką i opiekunką 19 zwierząt oraz Magdaleną Nawarecką-Piątek, prezes Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.
Stojak na miski dla psa to rzecz, której nie trzeba kupować. Można go wykonać samemu. O tym, że jest to łatwe, przekonuje Agnieszka Witkowska. W cyklu "Sama to ogarniesz" krok po kroku pokazała, jak wykorzystać w tym celu skrzynkę po mandarynkach.
Śnieg, mróz, lód, silny wiatr - w taką pogodę niektóre psy nie są chętne, by wychodzić na spacer. Dygoczą z zimna i marzą o tym, by jak najszybciej wrócić do domu. Są jednak sposoby, by ułatwić im spacerowanie zimą. O nich w Dzień Dobry TVN opowiedziała behawiorystka, Aneta Awtoniuk.
Mela była bezdomną suczką, która żyła na trawniku przed jednym z hoteli w Prisztinie, a teraz mieszka w Polsce. Jest spokojna, przyjazna, szybko się uczy i dobrze się czuje, także w naszym studiu. Znalazła kochający dom u polskiej stewardesy, która ją znalazła i zabrała do siebie. Wymagało to jednak pokonania wielu przeszkód. Jakich? O tym Dominika Kleszcz opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
We wsi Łubniany działa Centrum Leczenia Dzikich Zwierząt. Podopieczną ośrodka była maleńka wydra Weka. Niestety zwierzę zaginęło. Wydra ma poważne problemy ze wzrokiem i nie ma szans przetrwać na wolności. W rozmowie z naszą reporterką założycielka centrum opowiada, jak się zachować jeśli spotkamy zaginioną wydrę i do kogo się zgłosić.
Możliwości podróżowania ze względu na pandemię są teraz ograniczone. Zamiast marzyć o wyjeździe w dalekie kraje, z powodzeniem można zwiedzić najbliższą okolicę, która niekiedy gwarantuje egzotyczne doświadczenia. Do takich wyjątkowych miejsc należy Oceanarium w Międzyzdrojach. Jego uroki podziwiała reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska.
Konie Anthony i Wiga miały trafić na talerz, ale dzięki uczennicy Natalii Leczek udało się je uratować. Nastolatka spełniła swoje marzenie, pozyskała nowych przyjaciół, a przede wszystkim - ocaliła zwierzętom życie. Poznajcie jej historię.
Coraz więcej osób przechodzi na weganizm. A niektórzy nawet idą o krok dalej i przestawiają swoje psiaki na dietę roślinną. Ostatnio taką decyzję podjął m.in. Jaś Kapela. Zapytaliśmy więc pisarza, dlaczego postanowił to zrobić oraz porozmawialiśmy z Karoliną Hołdą, specjalistką w dziedzinie dietetyki zwierzęcej, czy to dobre rozwiązanie dla czworonoga.
Memy ze zwierzakami od lat bawią internautów. Twój zwierzak również może zostać bohaterem grafiki. Maria Banaś przerabia klasyczne portrety ze zdjęciami czworonogów. Efekt? Jest dostojnie i po królewsku.
Rodzina zgłosiła zaginięcie 75-letniej kobiety. W akcję poszukiwawczą policjanci zaangażowali Magistra, policyjnego psa. Jak przebiegała akcja poszukiwawcza? O tym wszystkim opowiedział naszej reporterce starszy sierżant Zdzisław Kalinowski, opiekun czworonoga.
Badania naukowe potwierdzają, że zwierzęta – podobnie jak ludzie – są zdolne do przeżywania emocji. Potrafią one okazywać empatię zarówno wobec właścicieli, jak i sobie nawzajem. O różnych przykładach empatii wśród pupili porozmawialiśmy z naszym gościem Elżbietą Rzosińską-Stróżyk, animalistką.
Ustawa o ochronie praw zwierząt miała ukrócić proceder handlu psami w internecie. Obrońcy praw zwierząt wskazują, że tego typu sprawy są zgłaszane, ale często są przez policję po prostu bagatelizowane. Temat zbadali reporterzy Uwagi! TVN.
Owce walizerskie uważane są za najsłodsze owce na świecie. Są niezwykle przyjacielskie i zdają się uwielbiać ludzi. Wyróżniają się także oryginalnym wyglądem. Niedawno w Zakopanem urodziło się ich 5 sztuk. Teraz podczas emisji Dzień Dobry TVN widzowie proponowali dla nich imiona.
Masztalerz to osoba zawodowo zajmująca się przysposobieniem młodych koni do zadań, które mają wykonywać, i opieką nad wszystkimi zwierzętami w danej hodowli. Nie należy mylić go ze stajennym ani z przedstawicielem innego dawnego zawodu – kawalkatorem, czyli ujeżdżaczem.
Jedni z podróży przywożą magnesy, inni pocztówki, a Michał Pilaszek i Cindi Ellison z Wietnamu zabrali do Polski… psiaki rasy Phú Quốc Ridgeback. Obecnie jako jedyni w Europie mają hodowlę tych czworonogów. Co to za rasa? I dlaczego jest zagrożona?
Psy i koty zostawione same w domu potrafią wyrządzić wielkie szkody. Choć przez ostatnie miesiące, podczas pracy zdalnej, mieliśmy nad nimi nieco większą kontrolę, wszystko może się zmienić, gdy wrócimy do pracy. Warto więc nieco wcześniej zadbać o gadżety, które skutecznie zajmą nasze czworonogi na kilka godzin. Najciekawsze zabawki pokazał nam Konrad Koterba, czyli Pan Gadżet.
Stwierdzenie "żyć, jak pies z kotem" już lata temu weszło do powszechnego języka. Czy ma jednak słuszność? Okazuje się, że niekoniecznie. Istnieją sposoby, by nasi mali domownicy się akceptowali, a nawet zaprzyjaźnili. Jak tego dokonać? Wytłumaczyły to Katarzyna Frindt, Inspektor TOZ i wolontariuszka w Schronisku w Celestynowie, oraz Sonia Maciuszek, behawiorystka.
W Bartoszycach na drzewie mieszka... kot. Zwierzak ma tam swoją dziuplę, a mieszkańcy donoszą mu jedzenie. Czy takie zachowanie jest normalne i co na ten temat mówią specjaliści? Czy kota w ogóle można wypuszczać z domu? Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak rozmawiały na ten temat z Antoniną Kondrasiuk, zoopsychologiem i behawiorystką.
W dzisiejszych czasach każdy może być gwiazdą TikToka, nawet gołąb. Przedstawiamy wam Jasia. Filmy z jego udziałem odniosły w sieci prawdziwy sukces. Choć dziś ptak robi wielką karierę, jeszcze kilka miesięcy temu jego losy mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Na ratunek zwierzęciu przybyła rodzina z Koszalina, która zaopiekowała się Jasiem i przygarnęła go do domu.
W ostatnich latach psy rasy border collie stają się coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą ich wesołego usposobienia i ogromnego temperamentu. Warto jednak wiedzieć, że nieprawidłowo zsocjalizowane mogą stać się reaktywne, a nawet agresywne. Z czego to wynika?
Niedawno w jednym z podwarszawskich ogrodów pojawił się wyjątkowy ptak. Dla wielu z nas byłoby to po prostu ładne stworzenie. Dla innych - cel, który trzeba zobaczyć. Informacja o owej sikorce lazurowej obiegła całą Polskę. Na drugi dzień na jej wizytę w karmniku czekało kilkudziesięciu twitcherów. Na czym polega ich hobby?
Probiotyk dla kota to preparat zawierający dobroczynne dla zdrowia bakterie, które naturalnie bytują w przewodzie pokarmowym. Znajduje zastosowanie w trakcie i po antybiotykoterapii, w przebiegu alergii, nietolerancji pokarmowej, chorób nowotworowych oraz niedoborów minerałów, m.in. żelaza, magnezu.
Najnowszy numer włoskiego magazynu "Vogue" zaskakuje. Całe styczniowe wydanie twórcy pisma poświęcili bowiem zwierzętom. Znajdziemy je nie tylko w środku, ale również na siedmiu różnych okładkach. Za każdym z niesamowitych ujęć stoją niezwykłe historie, które zainspirowały artystów do ich stworzenia.
Tofik, Maniek, Leoś, Antek i Fiona to urocze alpaki, które należą do Helenki, małej dziewczynki z Kotulina pod Gliwicami. Skąd się tam wzięły i jak należy się nimi opiekować? O tym Bartek Jędrzejak porozmawiał z opiekunami zwierzaków.
Trenerka psów Olga Talarska razem ze swoją suczką Hanzą wtajemniczyła nas w psi świat. Dowiedzieliśmy się, czemu może przysłużyć się psi węch i jaką odgrywa rolę w życiu psa. Nosework to jeszcze niezbyt popularna dziedzina sportowa, która z chwili na chwilę cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród czworonogów i ich właścicieli.
Pięć dni po sylwestrze tysiące ludzi szukają swoich psów i kotów, które uciekły przestraszone fajerwerkami. Co zrobić, gdy zaginie twój pupil? Jakie akcesoria mogą pomóc? O tym opowiadał w naszym programie behawiorysta Radek Ekwiński.
Alergia pokarmowa, skórna czy oddechowa to zmora nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Bez względu na porę roku potrafi ona znacząco pogorszyć jakość życia naszych domowych futrzaków. W tym przypadku istotna jest właściwa obserwacja i reakcja właściciela. Jakie są najczęstsze objawy alergii u psa lub kota? O tym opowiedział w naszym programie weterynarz Franek Paśko.