Koty rasy Maine Coon są duże, mają gęstą sierść i charakterystyczne uszy, dzięki którym nazywane są często rysiami. Wielkość kota rysia jest imponująca - największe ważą nawet kilkanaście kilogramów. Maine Coon prezentuje się okazale, jest przyjacielski, a swym zachowaniem często przypomina psa. Zdarza się, że opiekunowie uczą ich aportować, turlać się i przychodzić na komendę.
Kameleon jemeński naturalnie występuje na obszarach Półwyspu Arabskiego, Afryki (Jemen, Arabia Saudyjska) i Madagaskaru. Lubi tropikalny klimat. Żyje na drzewach, skałach i w zaroślach. Gatunek ten jest objęty konwencją waszyngtońską CITES.
Zabawki dla chomika to jeden z podstawowych elementów, który powinny znaleźć się w klatce tego małego zwierzaka. Ich głównym zadaniem jest zaspokajanie potrzeby aktywności fizycznej gryzonia. Ruch jest ważny zarówno ze względu na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne chomika. Im więcej zabawek i atrakcji do dyspozycji, tym lepiej.
Gekon lamparci to piękna jaszczurka, chętnie hodowana przez terrarystów. Nie tylko jej efektowny wygląd sprawia, że jest tak popularna, ale również łagodny charakter i łatwość w oswojeniu. Dowiedz się, jak pielęgnować gekona lamparciego.
Monogamia to pojęcie rozumiane w różny sposób przez nauki humanistyczne i ścisłe. We współczesnym świecie monogamia jest wciąż najbardziej rozpowszechnionym typem związków, chociaż w ostatnich latach coraz częściej mówi się o związkach otwartych, poligamicznych.
Chomik jest jednym z najpopularniejszych zwierząt hodowanych w domu. Jeśli również jesteś jego miłośnikiem, dowiedz się, jak długo żyje chomik, od czego zależy długość jego życia i jak właściwie się nim opiekować.
Ile żyją papugi faliste? Najczęściej około 13 lat, ale odpowiednie warunki hodowlane mogą znacząco wydłużyć życie tych ptaków. Klatka dla papugi falistej dostosowana do jej potrzeb to jedna z kluczowych kwestii.
Akwarium dla rybek to popularny i atrakcyjny dodatek do mieszkania, który wymaga naszego zaangażowania i podstawowej wiedzy. Popularne zbiorniki wodne odchodzą do lamusa na rzecz akwarium wiszącego i holenderskiego, ale czy słusznie?
Przez trzy lata w Polsce zabito ponad milion dzików. Osieroconą dwójką maluchów opiekuje się Marcin Kostrzyński, miłośnik przyrody. Jaki będzie dalszy los tych zwierząt? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Jesień to doskonała okazja do tego, aby zacząć obserwować ptaki. Jakie gatunki możemy zobaczyć? Gdzie najlepiej ich wypatrywać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Jackiem Karczewskim, przyrodnikiem i miłośnikiem ptaków.
Prawo nakazuje, aby podczas podróży takimi środkami transportu jak pociąg czy autobus pies miał założony kaganiec. Wymaganie to dotyczy zarówno małych, jak i dużych czworonogów. Zasada ta odnosi się do wszystkich miejsc publicznych w przypadku ras uznawanych za agresywne, takich jak np. rottweiler. O ile kaganiec dla owczarka niemieckiego większość osób uznaje za uzasadniony, o tyle np. kaganiec dla yorka może dziwić niektórych właścicieli. Jak to wygląda w praktyce?
Okres cieczki u suki jest dużym wyzwaniem dla jej opiekunów. Oprócz oczywistej rzeczy, jaką jest dbanie o brak kontaktu z psem, dochodzi element higieny. Suki krwawią przez cały okres cieczki, najobficiej przez pierwsze 9 dni. Pierwsza cieczka pojawia się między 7 a 20 miesiącem życia i od tego momentu ma miejsce w miarę regularnie, co pół roku. Aby zadbać o czystość mieszkania, najlepiej zaopatrzyć się w specjalne majtki dla psa na cieczkę.
Nazwa piesek preriowy może być myląca, gdyż gryzoń ten nie jest nawet daleko spokrewniony z psem. Oswojony piesek preriowy potrafi być jednak dobrym towarzyszem dla człowieka. Dowiedz się, jaką ma naturę i co należy mu zapewnić w przypadku hodowli domowej.
Na jednym z poznańskich osiedli ktoś próbuje truć psy. Właściciele czworonogów znajdują na trawnikach podrzucone mięso nafaszerowane trutką lub gwoźdźmi. Na miejsce zdarzenia przybył Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN.
Do niedawna praktycznie jedynymi akcesoriami służącymi do wyprowadzania psa na spacer były obroża i smycz. Bardzo rzadko można było spotkać osobę wprowadzającą psa w szelkach. Teraz ten widok nikogo nie dziwi, a szelki stały się bardzo popularne.
Kocyk dla psa ma podobne zastosowanie jak w przypadku ludzi. Wykorzystuje się go do okrycia, zapewniając zwierzakowi ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Warto zastosować go także jako narzutę na kanapę, w sytuacji, gdy pupil mocno linieje. Kocyki sprawdzą się również jako przytulne i komfortowe legowisko dla czworonoga, które odizoluje go od zimnej podłogi.
Posiadanie zwierzaka dostarcza wielu cudownych chwil, ale trzeba pamiętać, że to także obowiązek. Jeśli opiekujemy się psami długowłosymi, którym kosmyki często wpadają do oczu czy uszu, musimy nauczyć się, co w takiej sytuacji zrobić. Groomerzy Małgorzata i Michał pokazali w Dzień Dobry TVN, jak odpowiednio zająć się pupilem.
Zdarza się, że właściciele psów borykają się z nieustannym szczekaniem pupila. Jest to męczące nie tylko dla domowników, ale i sąsiadów. Jak oduczyć czworonoga takiego zachowania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział specjalista zachowań zwierząt, Radek Ekwiński.
Ciąża urojona u suczki może objawiać się w taki sam sposób, jak prawdziwa. Pojawia się jednak w określonym momencie cyklu. Dlaczego taki stan występuje i jak możemy go wyleczyć?
Królik miniaturka jest jednym z najpopularniejszych domowych zwierzaków. Bardzo lubi towarzystwo ludzi i przysmaki, którymi jest karmiony. Króliki to duże łasuchy, które należy karmić z rozsądkiem i umiarem.
Karelski pies na niedźwiedzie to zwierzę silne i niezależne, potrzebujące dużo przestrzeni. Psy tej rasy wymagają odpowiedniej tresury i kontroli. Gdy otrzymają od swojego właściciela odpowiednią opiekę, odwdzięczą się wiernością i posłuszeństwem.
Czy pies może jeść ziemniaki gotowane, surowe, a może takie z obiadu? Warto wiedzieć, że oparta głównie na mięsie dieta czworonoga powinna być uzupełniana o warzywa, a dobrym przykładem są w tym przypadku odpowiednio przygotowane ziemniaki. Czego dostarczają psu i jak mu je podawać?
Hodowla szynszyli nie różni się zbytnio od hodowli innych zwierząt. Wiąże się z ciężką pracą i wiedzą, którą trzeba przyswoić. Czynniki te dopiero po dłuższym czasie mogą przynieść wymierne dla hodowcy korzyści. Czy warto założyć hodowlę szynszyli w Polsce? Od czego zacząć?
Fundacja Gieniutkowo zajmuje się ratowaniem świnek. Na jednym hektarze mieszkają tam 34 zwierzęta, a docelowo będzie ich 70. Jedno z nich ze względu na swój uraz korzystało z wózka. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym Monika i Marcin Krasoniowie.
Do naszych miast na stałe już wprowadziły się ptaki. Te, które spotykamy np. podczas spaceru to najczęściej kawki, gawrony czy sroki. Jak je od siebie odróżnić? Czy mogą być dla nas niebezpieczne? Na ten temat rozmawialiśmy z Piotrem Horzelą, popularyzatorem nauki oraz youtuberem.
W ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu w ostatnim czasie pojawiło się wiele maluchów. Na świat przyszły m.in. pantery śnieżne, kapibary, foczki i bantengi azjatyckie, czyli najrzadsze krowy świata. Czym mogą zaskoczyć odwiedzających?