Tobi to pies, który ma za sobą już wiele szczytów, a w górach odnajduje się lepiej, niż niejeden człowiek. O swoim wyjątkowym pupilu i ich wspólnej pasji opowiedział Witek Offenborn. Jak zaczęła się ich historia?
Mateusz Gugałka pracował jako operator i montażysta na terenie parku Joego Exotica w Oklahomie. Po powrocie wydał książkę o "Królu Tygrysów". Jaki naprawdę jest ekscentryczny Joe? O tym Mateusz Gugałka opowiadał w naszym programie.
Jest gwiazdą Instagrama, osobowością internetową i bywa rozpoznawany na ulicy. Sławni ludzie nie robią na nim wrażenia, chyba, że mają w ręce parówkę. Oto Filet - adopcyjny influencer na czterech łapach. Poznajcie kulisy jego kariery.
Konrad Lenart to hodowca koni, który znalazł ze zwierzętami wspólną nić porozumienia. Choć pasja do czworonogów rozpoczęła się już w czasach dzieciństwa, mężczyzna przez długi czas uczył się, jak budować z nimi poprawne relacje. Obecnie swoim doświadczeniem dzieli się w mediach społecznościowych, a jego filmiki ogląda ponad 150 tysięcy osób.
Izolacja spowodowana pandemią z pewnością podoba się naszym czworonogom. Mniej intensywne życie towarzyskie i praca zdalna sprawiają, że więcej czasu spędzamy z naszymi zwierzakami. Co w przypadku, gdy nasz pupil zaczyna przejmować nad nami kontrolę? O tym opowiedział nam behawiorysta zwierząt Radek Ekwiński oraz trener, motywator Daniel Qczaj.
Jacek Karczewski, przyrodnik i autor książek o ptakach gościł w naszym programie. W tle widniał pokaz slajdów z barwnymi ptakami, a ekspert odpowiadał na pytania Ewy Drzyzgi i Agnieszki Woźniak-Starak. Czy wiesz, które ptaki zostają na zimę oraz czym je dokarmiać?
Dla wielu Polaków los zwierząt nie jest obojętny – adoptują psiaki, wspierają schroniska i akcje prozwierzęce. Do tej grupy zaliczają się również osoby ze świata kultury, a wśród nich Piotr Adamczyk z żoną Karoliną, którzy pomagają szczeniakom z Fundacji Judyta.
W październiku tego roku Katarzyna i Rafał Naglakowie, a także dwójka ich dzieci natknęli się na niedźwiedzia. W Dzień Dobry TVN rodzina opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły im podczas tego spotkania, natomiast przyrodnik Marcin Kostrzyński wyjaśnił zachowania drapieżnych zwierząt.
W zawodzie fotografa ludzie realizują się w różny sposób. Jedni uwieczniają wesela, kolejni modowe stylizacje czy kampanie reklamowe, a jeszcze inni... psy! Wyjątkową fotografką zwierząt została Martyna Szulakiewicz-Gaweł. Skąd wzięło się jej hobby?
Redakcja Dzień Dobry TVN obchodzi Dzień Kundelka. Psiaki zawitały do naszego studia, widzowie przesyłali zdjęcia swoich czworonogów, Ania Dec spotkała się z niezwykłą Bezą, a aktorka Justyna Sieńczyłło i wokalistka Kasia Moś opowiedziały, za co kochają zwierzaki.
Najnowsze badania wykazały, że zmiany klimatu mają ogromny wpływ na problemy behawioralne naszych pupili. Jak reagować, kiedy widzimy problemy u swojego psa czy kota? Eksperci informują, że niezbędne może być długotrwałe leczenie.
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu to jedyna placówka w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. Dziś na jego terenie opieką otaczane są bociany, lisy, owce, kury, kozy czy kaczki. Jakie były jego początki?
W Poznaniu rozpoczęto niezwykłą akcję ekologiczną. "Kreda wstydu" zwraca uwagę mieszkańców miasta na wyrzucane na ulice niedopałki papierosów. Dlaczego aktywiści je obrysowują, a nie zbierają?
W Japonii stworzono torebkę, którą bezpiecznie mogą jeść jelenie. Plastikowe opakowania, pozostawiane przez turystów są bowiem dla zwierząt śmiertelnym zagrożeniem - poinformował serwis internetowy BBC News.
W zeszłym tygodniu z poznańskiego ZOO uciekł manul. Opiekunowie dzikiego kota obawiali się najgorszego. Zwierzę podczas nieobecności narażone było na wyziębienie i śmierć głodową. Na szczęście manul został odnaleziony i bezpiecznie wrócił do ogrodu zoologicznego.
Wielobarwne papugi kojarzą się nam z dalekimi, ciepłymi i egzotycznymi krajami. W ostatnim czasie można je jednak zauważyć w polskich ogrodach. Skąd się tu wzięły i jak sobie radzą? Zapytaliśmy o to eksperta.
W kościele ewangelickim w Łęgutach niedaleko Ostródy doszło do niezwykłego wydarzenia. Tamtejszy proboszcz, ks. Wojciech Płoszek oraz Monika Dąbrowska zachęcali parafian do adoptowania bezdomnych psiaków. Byliśmy tam z kamerą.
Diana Kautz pojechała do poznańskiego zoo, by sprawdzić, jak idą poszukiwania manula. Kilka godzin później uciekinier został odnaleziony. "Jest wyziębiony, wychudzony, ale już bezpieczny" - powiedziała rzeczniczka.
Kiedy młody pies pojawia się w domu, wymaga uwagi, jak dziecko. Niektórzy biorą nawet wolne z pracy, żeby się nim opiekować. Jak wychować szczeniaka? Bartek Jędrzejak sprawdzał to w otoczeniu kilkunastu uroczych, malutkich berneńczyków.
Wiele ludzi lubi mieć zdanie na każdy temat. Dlaczego jednak mamy tę przyjemność odbierać zwierzętom? W ostatnim czasie na Instagramie niezwykle popularne stają się filmiki z "gadającymi psami". Świetnymi przykładami są m. in. Emi i Lilo - dwie suczki, dzięki którym ich właścicielka, Karolina Wojciechowska przekazuje światu, co ma do powiedzenia.
Już od ponad dwóch dekad w plebiscycie "Nike" nagradzani są polscy pisarz. Kilka dni temu poznaliśmy tegorocznego laureata. Został nim Radek Rak. Wyróżnienie otrzymał za "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli". W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak łączy swoją pasję do pisania z zawodem weterynarza.
Psie mózgi nie reagują na ludzkie twarze. Nauczyły się rozpoznawać swoich właścicieli poprzez dźwięk i zapach. Tak wynika z najnowszych badań na Uniwersytecie Loránda Eötvösa w Budapeszcie.
W mediach pojawiła się informacja, że w Polsce pokazały się tarantule ukraińskie. Jak to możliwe, że znalazły się w naszym kraju? O scharakteryzowanie tego gatunku poprosiliśmy biologa z Centrum Nauki Kopernik. Zapytaliśmy go również, czy nasze rodzime pająki są groźne dla ludzi.
Jesień to niezwykle wyjątkowy czas dla świata leśnych zwierząt. To właśnie teraz jelenie, które zwykle się ukrywają, wychodzą wcześnie rano bądź późno wieczorem na polany i ryczą. Dlaczego?
Psy to oddane, wierne i bardzo inteligentne zwierzęta. Są nie tylko świetnymi przyjaciółmi i towarzyszami życia, ale także pomocnikami funkcjonariuszy. Niekiedy są niezastąpione w wykrywaniu narkotyków czy materiałów wybuchowych, a także w tropieniu. Co jednak z tymi, które zakończyły swoją służbę?
Misiu wychodzi na spacer głównie po to, żeby zdobyć pożywienie, Diablo potrafi zjeść wszystko, w tym owoce i warzywa, jak i rzeczy, które wcale nie są dla niego zdrowe. Właścicielce Valkirii trudno jest zaś wskazać jakikolwiek produkt, którego jej suczka nie chciałaby zjeść. Skąd biorą się psy żarłoki i jak sobie z nimi radzić?
Lilka ratowała ludzi, teraz sama potrzebuje pomocy. Adoptowany psiak traci wzrok, a leczenie jest bardzo kosztowne. Agata Zjawińska odwiedziła Gdańsk, żeby poznać historię niezwykłego zwierzęcia. Zobaczcie materiał.
Wiadomo, że właściciele psów chcą dbać o swoich domowników, jak najlepiej potrafią. Co to jednak znaczy? Panuje wiele opinii na temat tego, w jaki sposób powinniśmy karmić naszych czworonożnych przyjaciół. A która z nich jest prawidłowa? Opowiedziała o tym dietetyk psów i kotów oraz technik weterynarii, Agnieszka Cholewiak-Góralczyk.
200 motyli mieszka przy Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu koło Bielska-Białej. W tamtejszej motylarni żyje wiele gatunków pochodzących z różnych zakątków świata. Jakie jeszcze stworzenia można tam spotkać? Sprawdziła to nasza reporterka.
Gdy Michał Torzecki był dzieckiem, rodzice uczyli go, że o bezbronne stworzenia należy dbać. Dziś miłość do zwierząt łączy z życiową pasją i tworzy niezwykłe portrety porzuconych psów. Robi to w niezwykłym celu.