Często psy pod nieobecność właściciela potrafią nieźle nabroić i pokazać swój charakterek. Niestety niektóre z naszych pupili nie słuchają się, a co więcej - stają się agresywne. Co zrobić, gdy nasz przyjaciel zaczyna gryźć? Czym może być spowodowane jego niewłaściwe zachowanie? Na te pytania odpowiedział nam specjalista Rafał Adamczak, zaklinacz psów.
Bez wątpienia krokodyle są jednymi z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Równocześnie są jednak niezwykle troskliwe i rodzinne. Tajniki ich życia zgłębiał w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Prezenter pogody odwiedził bowiem wyjątkowe Afrykarium we Wrocławiu.
Wilk Gustav to prawdziwy wędrownik, który przebył aż 10 tys. kilometrów w 1,5 roku. Według danych z nadajnika GPS, który mu zamontowano, dotarł z Niemiec centralnych na Pomorze. Wszystko po to, by znaleźć partnerkę i założyć rodzinę. O tym, czy mu się to uda, opowiedział w Dzień Dobry TVN dr Maciej Szewczyk, naukowiec i biolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
W Michałowicach, niedaleko Krakowa mieszkają Kacper, Melchior i Baltazar. To jednak nie legendarni królowie, a trzy młode wielbłądy. Poznajcie te wyjątkowe zwierzęta.
Nasi prowadzący mają niemałą konkurencję. Pewna stacja zdobywa coraz większą popularność, bo ma gwiazdy, które są kolorowe, wygadane i w dodatku świetnie się prezentują. O jakim kanale mowa? I jak to się dzieje, że zwierzaki znakomicie się komunikują?
Kamil Czyżewski jest weterynarzem i fotografem, a nastoletnia Olga Ciechanowska robi zdjęcia szczurom. Poznajcie zaklinaczy zwierząt, którzy organizują spektakularne sesje.
Okres świąteczno-noworoczny to prawdziwe wyzwanie dla właścicieli psów i kotów. Obecność choinki w domu, w którym przebywają zwierzęta, może być źródłem wielu - czasem zabawnych, a niekiedy groźnych - niespodzianek. Jak do nich nie dopuścić? Kilku rad udzieliła w naszym programie Aneta Awtoniuk – behawiorystka i terapeutka zachowań psów i kotów.
Mopsy kojarzą się bardziej z kanapą niż aktywnościami. Jednak Bułka i jej pani walczą ze stereotypami rasy i udowadniają, że mops też może być sportowcem. Nie uwierzysz, jakie sztuczki potrafi.
Przeszedł na mrozie prawie 30 kilometrów, zajęło mu to 5 dni. Wszystko po to, by wrócić do swojej tymczasowej rodziny. Poznajcie niezwykłą historię 12-letniego kundla Gary'ego.
Wiele schronisk dla bezdomnych zwierząt zmaga się z problemami finansowymi przez które nie stać je na zakup m.in. karmy dla podopiecznych. Takie miejsca chętnie wspierają m.in. Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński i Krzysztof "Jankes" Jankowski. Jak ich zdaniem należy mądrze pomagać przytuliskom dla czworonogów?
Po 11 latach do Białego Domu wprowadzi się kot. Czy pupil Bidenów stanie się tak samo popularny, jak kot Socks Billa Clintona? Czas pokaże. Natomiast my przy tej okazji wspominamy koty, które zapisały się nie tylko w historii prezydenckiej rezydencji, lecz i świata! Widzowie mogli również podziwiać swoich milusińskich na ekranach.
W legendarnym londyńskim studiu nagraniowym Abbey Road powstała wyjątkowa, bożonarodzeniowa piosenka, której głównymi odbiorcami są... psy. Stała się hitem internetu! A my zadaliśmy w programie pytanie, jak to możliwe, że pupile reagują na "Raise the Woof!"? I czy psy w ogóle lubią słuchać muzyki?
Wszyscy, którzy decydują się na posiadanie psa, muszą się liczyć z koniecznością zapłaty podatku. Kogo obowiązuje opłata? W Dzień Dobry TVN sprawdziła to Dagmara Kowalczyk.
W amerykańskim miasteczku Rabbit Hash w stanie Kentucky polityka zeszła na psy. I to dosłownie, bo buldog francuski Wilbur został... burmistrzem. Robert Stockinger spotkał się online z politykiem i jego właścicielką Amy Noland.
Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Chce nas bronić przed złem, wszędzie towarzyszyć, a poza tym zawsze cieszy się na nasz widok. Czasem jednak zwierzak potrafi sprawiać problemy. Jak sobie z nimi radzić? O tym w naszym programie mówił behawiorysta Radek Ekwiński.
Koty to jedne z najpopularniejszych pupili domowych. Gdy będziemy o nie odpowiednio dbać, mogą towarzyszyć nam przez długie lata. Czy da się zatem rozpoznać, że kot jest już seniorem?
Bartek Jędrzejak prognozę pogody tym razem przedstawiał z Szewc, małej wioski niedaleko Poznania. To właśnie tam znajduje się jedyny w Polsce ośrodek wychowawczy dla żubrów. – Trafiają do niego krnąbrne, niesforne i źle wychowane żubry, które uczą się kindersztuby – oznajmił dziennikarz. Poznajcie "niegrzecznych" mieszkańców zagrody.
To, że transfuzja krwi niejednokrotnie może uratować życie, wie każdy. A czy zdajecie sobie sprawę, że zwierzęta również mogą zostać dawcami? Weterynarz Marcin Garbal wyjaśnił, dlaczego pupila warto zapisać do banku krwi dla zwierząt oraz jak w praktyce przebiega taki proces.
Uniwersytet Helsiński i stowarzyszenie Wise Nose Finland przeprowadziły w Finlandii udane doświadczenia, z których wynika, że psie nosy doskonale wykrywają u ludzi COVID-19. Do pilotażowego badania zgłosili się właściciele lapońskiej wioski w Borowicach, dzięki czemu ich czworonożni przyjaciele - Sampo i Kalev mają szansę być pierwszymi w Polsce psami, które zostaną wykorzystane do walki z koronawirusem.
Zwierzę nie powie, że go boli głowa. Jak zatem możemy rozpoznać, że naszemu pupilowi coś dolega? Agnieszka Leżańska, lekarz weterynarii powiedziała, na co warto zwrócić uwagę. Obaliła też powielane przez właścicieli mity.
Okienko życia dla królików i gryzoni w Lublińcu to miejsce stworzone przez Magdalenę Nowaczyk. To właśnie tu przebywają samotne króliki, chomiki, szynszyle i myszoskoczki, które szukają kochającego domu. Jak narodził się pomysł na tę inicjatywę?
Szop pracz dotarł do Warszawy. To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy. Zabawne? Cóż, tym, którzy go spotkają na swojej drodze, wcale do śmiechu nie będzie. Szop pracz nie jest uroczym zwierzątkiem, które powinno się zaczepiać i dokarmiać!
Przebywasz na kwarantannie, a masz w domu czworonoga? W sytuacji, gdy nie możesz liczyć na sąsiadkę, znajomych czy rodzinę, z pomocą przychodzi ogólnopolska internetowa akcja „Pies w Koronie”. W ramach tej inicjatywy ludzie z całej Polski nieodpłatnie wyprowadzają czworonogi właścicieli, u których wykryto koronawirusa. Jak powstała akcja? O tym opowiedziała nam współinicjatorka Jolanta Broda.
Kilka tygodni temu dolnośląski leśniczy opublikował w mediach społecznościowych piękny filmik przedstawiający rzadkiego daniela. Zwierzak zrobił wrażenie na internautach, a także na Marcinie Kostrzyńskim, który udał się do Doliny Baryczy w nadziei, że i jemu uda się zaobserwować niezwykłe zwierzę.
Robert Stockinger pojechał do Mysłowa koło Jeleniej Góry, gdzie znajduje się wyjątkowe gospodarstwo i wyjątkowa rodzina, na której czele stoją Mariusz i Joanna. Natomiast ważną postacią jest mały Henio – makak.
Oprócz karmienia, wyprowadzania na spacer i głaskania, nasze psy potrzebują także pielęgnacji. Jak w warunkach domowych zadbać o pazury, sierść i zęby czworonoga? Opowiedzieli o tym groomerowie Małgorzata Adamczyk i Michał Adamczyk.
Anna Plaszczyk zwierzęta kocha od zawsze. Kiedyś zajmowała się ich losem jako reporterka, a obecnie jako aktywistka z ramienia fundacji Viva! To między innymi dzięki jej staraniom odebrano z cyrku sławnego już niedźwiedzia Baloo, który teraz może cieszyć się spokojnym życiem w poznańskim zoo. Czy wszystkie akcje działaczki kończą się sukcesem?
Tobi to pies, który ma za sobą już wiele szczytów, a w górach odnajduje się lepiej, niż niejeden człowiek. O swoim wyjątkowym pupilu i ich wspólnej pasji opowiedział Witek Offenborn. Jak zaczęła się ich historia?
Mateusz Gugałka pracował jako operator i montażysta na terenie parku Joego Exotica w Oklahomie. Po powrocie wydał książkę o "Królu Tygrysów". Jaki naprawdę jest ekscentryczny Joe? O tym Mateusz Gugałka opowiadał w naszym programie.
Jest gwiazdą Instagrama, osobowością internetową i bywa rozpoznawany na ulicy. Sławni ludzie nie robią na nim wrażenia, chyba, że mają w ręce parówkę. Oto Filet - adopcyjny influencer na czterech łapach. Poznajcie kulisy jego kariery.