Akcja "Ogród na pTAK!" - na czym polega?
Obserwowanie ptaków to wspaniała forma kontaktu z naturą. Z nadejściem cieplejszych dni wiele osób oddaje się przyjemności, jaką jest podziwianie piękna tych zwierząt i wsłuchiwanie się w ich śpiew. Okazuje się, że ta relaksująca praktyka może przynieść wiele dobrego, a wszystko to za sprawą wiosennej akcji Stowarzyszenia Jestem na pTAK!.
- Stworzyliśmy ideę ogrodu, który może stać się małym rezerwatem przyrody, czyli miejscem, gdzie my znajdujemy dla siebie wytchnienie i (...) cała przyroda znajduje miejsce do życia. W związku z tym w ten weekend zapraszamy wszystkich do wielkiego ogrodowego liczenia (...). Zachęcamy do tego, żeby usiąść i dać nam znać, jakie ptaki państwo widzą w swoich ogrodach - wyjaśniła Anna Pilarska.
Jak włączyć się do akcji "Ogród na pTAK!"?
Poświęcenie kilkudziesięciu minut na obserwację ptaków w przydomowym ogrodzie to nie tylko sprawdzony sposób na oderwanie się od natłoku codziennych obowiązków, ale i szansa na poszerzenie wiedzy w dziedzinie ornitologii. Koordynatorka akcji "Ogród na pTAK!" nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
- Wielkie ogrodowe liczenie jest taką fajną okazją, żeby zerknąć dokładnie w atlas albo w naszą ściągę i zapoznać się chociaż z tymi najpopularniejszymi ptakami, które odwiedzają nasz ogród - oceniła Anna Pilarska, zachęcając tym samym do odwiedzenia strony ogrod.ptakipolskie.pl i dołączenia do grona miłośników zwierząt.
- Ptaki dokładnie znają nasze rytuały, to są nasi sąsiedzi ogrodowi. Pomagają nam w pieleniu grządek, w strzyżeniu trawnika i w tych naszych codziennych aktywnościach i zabawach. Najfajniejsze jest to, że tutaj można w bardzo przyjemny sposób, taki nawet trochę medytacyjny, relaksująco-odprężający, konkretnie pomóc chronić przyrodę - podsumowała przedstawicielka Stowarzyszenia Jestem na pTAK!.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Pan Tomasz ratuje bezpańskie i odnajduje zaginione psy. "O to w tym wszystkim chodzi, żeby zmienić życie jakiegoś stworzenia na lepsze"
- Cała prawda o krowach. "Płacze tak, jakby człowiek płakał. Łzy jej lecą"
- Jak pomagać dzikim zwierzętom, żeby im nie zaszkodzić? Wiele osób popełnia kardynalne błędy
Autor: Magdalena Brzezińska
Reporter: Agata Zjawińska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN