Karkonoski Park Narodowy to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych rezerwatów w Polsce. Tamtejsze lasy, skały i torfowiska sprawiają, że spacer po tych górskich szlakach to sama przyjemność. Karkonoski Park Narodowy podjął jednak decyzję o zamknięciu kilku szlaków. Dlaczego?
"Las jest fenomenalnym miejscem".
Tchórz zwyczajny, pospolity i europejski – to wszystkie nazwy używane w odniesieniu do tego niedużego ssaka. Jest drapieżnikiem występującym na terenie całej Polski.
Każdego roku w drugi weekend maja obchodzimy Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Wyjątkowe święto zostało ustanowione z myślą o promocji ochrony migrujących po całym świecie gatunków zwierząt.
Nie trzeba być ornitologiem, by podziwiać piękno ptaków i wsłuchiwać się w ich śpiew. Przekonują o tym pomysłodawcy wiosennej akcji "Ogród na pTAK!". Wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o wszystkich miłośnikach przyrody, pragnących przyczynić się do poprawy warunków życia zwierząt.
Obserwacja przyrody może prowadzić do zaskakujących wniosków. Przekonał się o tym Marcin Kostrzyński, który od lat z godnym podziwu zaangażowaniem odkrywa kulisy fascynującego świata flory i fauny. W Dzień Dobry TVN doświadczony przyrodnik opowiedział o krzywdzących mitach na temat zwierząt.
W sezonie zimowym dzikie zwierzęta mają utrudniony dostęp do pokarmu i wody. Jak im pomóc?
Obserwacja przyrody może prowadzić do zaskakujących wniosków. Dzikie zwierzęta, mimo swoich nieprzejednanych instynktów, doceniają bliskość innych stworzeń i potrafią tworzyć z nimi szczególne więzi. Przyjaźń pomiędzy odmiennymi gatunkami od dawna stanowi przedmiot zainteresowania twórców filmowych i przyrodników. W Dzień Dobry TVN o tych zdumiewających korelacjach opowiedział oddany miłośnik flory i fauny, Marcin Kostrzyński.
"Mnie bardzo boli ilość kłamstw na temat wilków. Prawda jest taka, że w Europie nie było ani jednego udokumentowanego przypadku ataku wilka na człowieka". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy byłego myśliwego, który dziś ratuje wilki - Marcina Kostrzyńskiego, który opowiedział nam o swojej wielkiej pasji. Jak zapatruje się na zmiany w prawie łowieckim?