Zamknięte szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym. "Będzie realizowana likwidacja 4 niewybuchów"

Zamknięte szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym. "Będzie realizowana likwidację 4 niewybuchów"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Parki z romantyczną atmosferą
Parki z romantyczną atmosferą
Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Orze, jak może – dla dobra środowiska
Orze, jak może – dla dobra środowiska
Najpierw natura, potem matura!
Najpierw natura, potem matura!
Jak zmiany klimatu wpływają na Polskę?
Jak zmiany klimatu wpływają na Polskę?
Walczy o klimat i przyszłość młodych ludzi
Walczy o klimat i przyszłość młodych ludzi

Karkonoski Park Narodowy to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych rezerwatów w Polsce. Tamtejsze lasy, skały i torfowiska sprawiają, że spacer po tych górskich szlakach to sama przyjemność. Karkonoski Park Narodowy podjął jednak decyzję o zamknięciu kilku szlaków. Dlaczego?

Karkonoski Park Narodowy - czym zachwyca?

Karkonoski Park Narodowy to urokliwy obszar przyrody położony w Sudetach Zachodnich. To prawdziwy raj dla turystów poszukujących spokoju. Zachwyca nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także bogactwem fauny i flory. Bujne lasy, piękne doliny i malownicze wodospady roztaczają się na przestrzeni 5510 hektarów.

Wśród imponujących szczytów Karkonoskiego Parku Narodowego, najwyższym jest Śnieżka sięgająca 1603 metry nad poziomem morza. Park chroni wiele gatunków roślin i zwierząt w tym między innymi: bobry, sarny, lisy oraz 16 gatunków nietoperzy. Co więcej, park stanowi ptasią ostoję, góry te włączono do "Sieci Natura 2000" na podstawie kryteriów ornitologicznych. W parku można spotkać między innymi: Sokoła wędrownego, Jarząbka, Dzięcioła czarnego, a także Sóweczkę - najmniejszą z europejskich sów.

W parku, ochronie podlegają także liczne torfowiska wysokie, zarośla kosówki, gołoborza i kotły polodowcowe np. Śnieżne Kotły.

Karkonoski Park Narodowy - zamknięte szlaki

Jak przekazały władze Karkonoskiego Parku Narodowego, z powodu usuwania czterech pocisków artyleryjskie z rejonu Wodospadu Szklarki od rana 24 sierpnia zostaną zamknięte szlaki.

- W czwartek od 9:00 do 14:00 saperzy będą usuwać cztery pociski artyleryjskie z rejonu Wodospadu Szklarki. Od 8:00 zostaną zamknięte szlaki turystyczne i drogi leśne w tym obszarze, ale i droga krajowa nr 3. Teren zagrożenia wybuchem obejmuje również sam Wodospad Szklarki, więc na czas działań zamknięty będzie dostęp do tej atrakcji i znajdującego się tam schroniska - czytamy na Facebooku Karkonoskiego Parku Narodowego.

- Zamknięte będą również drogi leśne Nadleśnictwa Szklarska Poręba znajdujące się w rejonie działań saperów. Droga nr 3 prowadząca z Jeleniej Góry do Jakuszyc zostanie zamknięta od parkingu przy Hotelu Las do Szklarskiej Poręby. Objazd będzie poprowadzony przez Szklarską Porębę Dolną. Teren będzie zabezpieczony przez służby Lasów Państwowych oraz Straż i służby terenowe KPN, Policję i wojsko - napisały władze parku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości