park narodowy

    park narodowy

    Od początku 2022 roku wprowadzono obowiązek zakupu biletu wstępu za wejście do Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Babiogórskiego Parku Narodowego. Brak ważnego biletu może skutkować mandatem. Pieniądze z wejściówek przeznacza się na utrzymanie infrastruktury turystycznej, czystości na szlakach oraz działalności ratowników. Co trzeba wiedzieć o zmianach?

    Arłamów za sprawą polskich piłkarzy jest miejscem na nowo odkrytym. Czy dzięki temu da się ocalić pobliskie tereny Puszczy Karpackiej od zapomnienia? Historia nigdy nie była dla tego miejsca łaskawa. Dziś o nienaruszenie terenu dbają wyłącznie ekolodzy, którzy działają na rzecz stworzenia na terenie puszczy parku narodowego. Co jest wyjątkowego w tym miejscu? Puszczę Karpacką odwiedziła Kinga Rusin.

    Jakub Porada o urokach Roztocza słyszał od dziecka. W końcu postanowił się tam wybrać. Jak można dojechać na Roztocze? Co to jest pędzok? Jak atrakcje czekają nas w Szczebrzeszynie? Jakie pyszności serwuje bardzo znana zagroda w Guciowie? Czy koniki polskie, zamieszkujące Roztoczański Park Narodowy, są łagodnymi stworzeniami? Co jeszcze Jakub Porada zobaczył na Roztoczu?