Z kamerami Dzień Dobry TVN mieliśmy okazję zajrzeć do jej ekologicznego gospodarstwa.
Program nauczania niektórych uczniów zostanie urozmaicony o zupełnie nowy przedmiot. W trakcie zajęć uczniowie konkretnych szkół podstawowych zbliżą się do natury, poznając ją w pełnym wymiarze. Trwają prace nad implementacją projektu.
Świat zwierząt jest fascynujący. Zaskakują swoim wyglądem czy zachowaniem. Zadziwiać mogą również nazwy, które dla niektórych przedstawicieli fauny wymyślił człowiek. Jeśli uważasz się za znawcę, rozpoznajesz poszczególne gatunki, rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę!
Jakie były skutki?
Miłość do tego hobby zawdzięcza swojej rodzinie.
Świat zwierząt nieustannie nas czymś zaskakuje. Choć powszechnie wiadomo, że koty - zarówno te małe jak i duże nie przepadają za wodą, to niektóre populacje lwów są w stanie przepłynąć niedługie odcinki. Co może zmusić te zwierzęta do przełamania swojej niechęci do żywiołu?
Sprawdź, jakie atrakcje oferuje przyjezdnym.
Jak powstaje smog letni i czym się objawia?
"To jest ewenement".
Czasem jeden dzień wystarczy, żeby zregenerować nasze siły i dać mózgowi odpocząć od galopady myśli, codziennego stresu i myślenia o pracy.
"To jeden z najwspanialszych lasów na świecie".
Pogoda sprzyja, więc nie brakuje turystów, którzy coraz chętniej przemierzają górskie szlaki. Do sieci trafiły zdjęcia z jednej z takich wypraw, na którym ukazano tysiące pełzających larw. Ich formacja przypomina pełzającego węża. Z czym mamy do czynienia?
"Kontakt może być niebezpieczny!"
Gorczański Park Narodowy zlokalizowany jest w województwie małopolskim, a jego siedziba znajduje się w miejscowości Gorce. Obejmuje pasmo Gorców należące do Beskidu Zachodniego, wraz ze szczytami Turbacz i Gorc. Jego powierzchnia to ponad 70 kilometrów kwadratowych.
O tym, jak kluczową rolę pełnią pszczoły w naszym ekosystemie porozmawialiśmy z hodowcą Tomaszem Petryką.
Sprawdź, co możesz zrobić dla planety.
W kulturze gawrony nie cieszą się dobrą opinią. Zyskały sławę zwiastunów śmierci i posłańców złych wieści. Chociaż dziś są objęte ochroną, to niechęć do nich nie zniknęła. Jakie są zalety tych ptaków? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział ornitolog Adam Zbyryt.
"Mam dosyć bezczynnego przyglądania się temu",
Kuba Ciemachowski i Piotrek Kołakowski to młodzi artyści, którzy swoją pasję do ceramiki połączyli z troską o środowisko. Przygodę z gliną zaczęli w 2021 roku, a już teraz ich prace cieszą się dużą popularnością. Ceramika, którą tworzą, jest nie tylko piękna, ale również ekologiczna. Szczegóły ich pracy w cyklu "Młoda Polska" przybliżył widzom reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
W krótkim nagraniu wytłumaczono, jak powstaje ten "przyrodniczy cud".
W lasach trwa sezon na zrzuty. To właśnie teraz jelenie zrzucają swoje poroże i czekają na porost nowego. Do czego jest im ono potrzebne? Czy służy tylko do walki?
Przed nami 6. edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. W tym roku leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Nasz reporter Marcin Sawicki spotkał się z rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Maciejem Pawłowskim i zapytał o szczegóły tej akcji.
Majka Jeżowska zaangażowała się w ważną akcję.
Kiedyś ptaki obserwowali tylko naukowcy, teraz robi to coraz więcej amatorów. Co czyni te zwierzęta tak wyjątkowymi? O tym w materiale Dzień Dobry TVN opowiadali ich miłośnicy.
Sprawdź, na czym polega recycling odpadów.
Zdjęcie podbija sieć.
Porzuciła Kraków i słynny ród Kossaków. Swoje miejsce do życia odnalazła wśród zwierząt, daleko od cywilizacji, w Puszczy Białowieskiej. Jaka była Simona Kossak, słynna badaczka przyrody?
Czego nie wiemy o tych zwierzętach?
Dzikie zwierzęta fascynują nas od wieków, budząc w naszej wyobraźni respekt i podziw. Obserwowanie ich w naturalnym środowisku staje się niezapomnianym przeżyciem, szczególnie dla tych, którzy wybierają się na safari. Najlepiej przekonali się o tym pewni turyści, którzy stanęli oko w oko z lwem.
Polak przetarł szlaki w dokumentowaniu życia rzadkiego gatunku orłów.