polskie ptaki

    polskie ptaki

    Rudzik jest jednym z najpiękniejszych polskich śpiewaków. Jego śpiew jest bardzo urozmaicony i potoczysty. Wydaje z siebie czyste dźwięki, które mogą budować nawet długie melodie. Niestety większość osób na rudzika nie zwraca uwagi, ponieważ stroni on od ludzi. Istnieją natomiast metody, którymi można zachęcić go, aby zamieszkał w przydomowym ogrodzie.

    Nie od dziś wiadomo, że kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na psychikę. Okazuje się jednak, że obserwacja ptaków pełni również niezwykłą rolę terapeutyczną. W jaki sposób te zwierzęta mogą wpłynąć na nasze zdrowie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Sławomir Murawiec - psychiatra i współautor książki pt. "Ornitologia terapeutyczna".

    Wysoka temperatura w Polsce sprzyja ptakom, które gniazdują w naszym kraju. Dzięki temu mogą opóźnić swój lot w cieplejsze rejony świata. W naszym programie zgłębiliśmy ten temat w rozmowie z Dawidem Myśliwcem, popularyzatorem nauki, który prowadzi własny kanał "Uwaga! Naukowy bełkot".

    Poznajcie Kamila. To niezwykły nastolatek, który od kilku już lat z pełnym zaangażowaniem opiekuje się bocianami. Gdzie śpią bociany? Dlaczego ptaki nie zostają na zimę w Polsce? Czy bocian reaguje na swoje imię? Prezenterka pogody Dzień Dobry TVN Paulina Wilkiewicz rozmawiała z chłopcem o jego niecodziennej pasji.