rezerwat przyrody

  Góry Skaliste ciągną się na długości 4800 kilometrów. Stanowią wschodnią część Kordylierów. Położone są wzdłuż zachodniego wybrzeża, przebiegają przez terytorium Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Góry Skaliste powstały około 120 milionów lat temu. Ostatecznie ukształtowały się 2 miliony lat temu. Swoją rzeźbę zawdzięczają pracy lodowca. Góry Skaliste w Kanadzie mają w dużej mierze kształt lodowców, natomiast na południu Góry Skaliste w USA tworzą słynny Wielki Kanion.

  Nie trzeba być ornitologiem, by podziwiać piękno ptaków i wsłuchiwać się w ich śpiew. Przekonują o tym pomysłodawcy wiosennej akcji "Ogród na pTAK!". Wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o wszystkich miłośnikach przyrody, pragnących przyczynić się do poprawy warunków życia zwierząt.

  Diana Kautz odwiedziła Rezerwat Przyrody Łężczok, skąd prezentowała prognozę pogody. Na miejscu spotkała się z ornitologiem, który opowiedział o tajnikach fotografowania ptaków. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

  Edyta Bartosiewicz poruszyła ważny temat dotyczący ekologii. Piosenkarka podczas spaceru dostrzegła dowcipną tabliczkę, którą postanowiła uwiecznić na zdjęciu. Fotografia momentalnie zdobyła serca fanów.

  Mieszkańcy Kozienic i okolic świetnie znają rezerwat Królewskie Źródła, jednak osobom spoza regionu nazwa ta najczęściej nic nie mówi, a szkoda. To nie tylko świetna baza do pieszych wędrówek, ale także bardzo popularne miejsce piknikowe. Na dodatek jest tak blisko od Warszawy, że wydaje się być wręcz idealne na jednodniowy wypad za miasto. Jakich jeszcze atrakcji można się spodziewać w sercu Puszczy Kozienickiej?

  Karsibór to trzecia pod względem wielkości wyspa w Polsce. Mieści się w północnej części Zalewu Szczecińskiego i zamieszkuje ją tylko 700 mieszkańców. Prawdziwą perełką jest rezerwat Karsiborska Kępa, gdzie można podziwiać nie tylko piękną przyrodę, ale również wiele gatunków ptaków.

  Położone w samym sercu Polski województwo łódzkie nieczęsto pojawia się na turystycznych listach. A to błąd, bo każdy znajdzie tam coś dla siebie: od historycznych miejsc po wspaniałą naturę z Pilicą w roli głównej.

  Natalia Strokowska to była modelka i popularna w mediach społecznościowych weterynarz. Pracuje w jednej z londyńskich klinik weterynaryjnych. Spotkała się z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. Dlaczego Natalia zrezygnowała z kariery modelki? Z czego robi doktorat? Czym różni się podejście Brytyjczyków do zwierząt od podejścia Polaków?