Nie tylko ludzie mogą wyglądać pięknie i modnie. Dotyczy to także naszych czworonogów. Z chęcią kupujemy im piękne i ciepłe zimowe kubraczki czy szykowne smycze. Ciekawym rozwiązaniem jest także chusta dla psa, która zapewni naszemu pupilowi nie tylko świetny wygląd, ale również wyjątkowy komfort.
Koty to zwierzęta w stu procentach mięsożerne. Żyjąc na wolności, odżywiają się przede wszystkim gryzoniami oraz małymi ptakami, na które samodzielnie polują. Dieta kotów żyjących w domu powinna być jak najbardziej zbliżona do tego sposobu odżywiania.
Zastanawiając się nad zdrową dietą dla shih tzu, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. cechy charakterystyczne rasy, wiek zwierzęcia oraz jego indywidualne preferencje. Warto wiedzieć jaki pokarm będzie najlepszy dla naszego pupila. Przedstawiamy jak powinno wyglądać żywienie shih tzu, jak karmić szczeniaka i dorosłego psa.
Pasożyty u psa uprzykrzają życie nie tylko czworonogowi, ale i jego właścicielowi. Nazywane są także potocznie robakami. Atakują praktycznie każde zwierzę, bez znaczenia na jego dietę, stan zdrowia i styl życia. Żyją w organizmie zwierzęcia i pobierają od niego składniki odżywcze, „odwdzięczając” się toksycznymi produktami własnej przemiany materii. Nie sposób ich uniknąć, dlatego warto wiedzieć, jak przeprowadzić odrobaczanie psa, które prędzej czy później będzie koniecznym zabiegiem, mającym na celu przywrócenie pupilowi zdrowia i radości z życia.
Przyjęcie psa do domu to magiczny moment w życiu rodziny. Młody czworonóg może mieć jednak sporo trudności z przystosowaniem się do nieznanego mu miejsca. Jak łagodniej przejść ten proces? Jak przygotować wyprawkę? Oto kilka porad, które pomogą małemu psiakowi łatwiej zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.
Chris Hannah pochodzi z Filadelfii. Mężczyzna cztery lata temu adoptował psa imieniem Cole. Ta decyzja na zawsze odmieniła jego dotychczasowe życie. W jaki sposób? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Sezon wakacyjny to czas odpoczynku i wyjazdów, które coraz częściej stają się przyczyną porzucania zwierząt domowych. Okazuje się, że Polacy pozbywają się nie tylko psów i kotów, nierzadko rezygnują też z opieki nad rybkami, pająkami czy gadami, które zamieszkiwały akwaria i terraria w ich domach. W ten sposób skazują zwierzęta na śmierć i zaburzają działanie ekosystemu.
Do Ośrodka Rehabilitacji w Przemyślu trafia bardzo wiele dzikich zwierząt. Tam są leczone, a po dojściu do siebie wypuszczane na wolność. W ostatnim czasie do kliniki trafił wilk, który został potrącony przez samochód. Mogliśmy przyjrzeć się badaniom, jakie przechodził, a także zobaczyć innych pacjentów ośrodka.
Dieta pudełkowa dla psa... Fanaberia ludzi z dużych miast czy po prostu zadbanie o swojego czworonożnego przyjaciela, kiedy sami nie mamy czasu przygotowywać mu posiłków? O nowej modzie na diety pudełkowe dla psów rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.
Po jakim czasie szczenięta otwierają oczy i w jaki sposób należy się nimi opiekować? Warto poznać najważniejsze informacje dotyczące rozwoju zwierząt w pierwszych tygodniach życia.
Wychowywanie psa to zajęcie, które może sprawić sporo problemów, jeżeli będzie się je wykonywać bez wcześniejszego przygotowania. Poznaj sposób na to, jak nauczyć szczeniaka załatwiać się na dworze.
Co jedzą papugi? Papużki uwielbiają ziarna i nasiona, ale w ich codziennej diecie nie powinno też zabraknąć świeżych warzyw, owoców i liści. Pokarm dla papug powinien być urozmaicony i zbilansowany, tak by dostarczyć ptakom witamin, składników mineralnych i odżywczych. Dobrze karmione i traktowane z miłością papużki odwdzięczą się przywiązaniem do właściciela.
Rysie w Polsce zamieszkują tereny gór i Parków Narodowych. Jako gatunek zagrożony wyginięciem ryś figuruje w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Gdzie występują polskie rysie?
Otyłość u kotów, podobnie jak u ludzi, może być groźna dla ich zdrowia i życia. Właściciele czworonogów nie powinni zatem ignorować nadwagi zwierzaka. Jak właściwie zabrać się za odchudzanie naszych pupili? Na te pytania odpowiedziała dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker, specjalistka chorób psów i kotów.
Od pewnego czasu w mediach społecznościowych pojawiają się informacje, że przez pandemię koronawirusa wstrzymano nabór do wolontariatu w schronisku na Paluchu i nie przywrócono go mimo poluzowania obostrzeń. Zdaniem wolontariuszy, zwierzęta są pozbawione wystarczającej liczby spacerów.
Mokra karma dla psa to zwykle jeden z ulubionych rarytasów wszystkich czworonogów. Często smakuje psom znacznie bardziej niż sucha karma – jest dla nich aromatyczna i kusi miękką, wilgotną konsystencją. Musisz jednak pamiętać, że karma mokra dla psa jest mniej treściwa niż jej suche odpowiedniki.
Makaron dla psa nie powinien stanowić podstawy żywienia, a być jedynie jego uzupełnieniem. Jest to źródło węglowodanów, które są jednym z niezbędnych składników zbilansowanej diety czworonoga. Powinien być dobrej jakości i podawany w odpowiednich proporcjach, aby nie stał się przyczyną problemów zdrowotnych psa.
Choroby skóry u psa są najczęściej spowodowane drobnoustrojami, alergiami, pasożytami lub zmianami hormonalnymi. Pierwszym sygnałem alarmującym o patologii jest zwykle świąd i zmiana zachowania pupila. Leczenie problemów dermatologicznych u psa jest złożonym i długotrwałym procesem.
Sztuczki i triki wykonywane przez psy w trakcie konkurencji dogfrisbee mogą imponować. Dyscyplina ta staje się coraz popularniejsza wśród właścicieli czworonogów, którzy w parkach trenują ją także amatorsko. Nie ma czemu się dziwić, frisbee dla psa to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu ze zwierzęciem i budowanie trwałych więzi między psem a właścicielem.
Gotowanie posiłków dla psa może być dobrą alternatywą dla gotowej karmy, jednak tylko wtedy, gdy będzie dobrze przemyślane. Pupilowi z pewnością nie powinno się podawać resztek ze stołu, które mogą zawierać składniki zagrażające zdrowiu, a nawet życiu czworonoga.
Surowa karma dla psów może zawierać bakterie odpowiadające za groźne infekcje. Naukowcy ostrzegają, że wiele z nich nie reaguje na leczenie. Nieumiejętne obchodzenie się z pokarmem dla zwierząt może doprowadzić do olbrzymiego wzrostu populacyjnej odporności na antybiotyki.
Małgorzata Głowacka kilka lat temu zdecydowała się na adopcję psa. Dziś jej ekipa liczy już siedem czworonogów. Wśród załogi znalazło się pięć buldogów angielskich i dwa koty. Jak rodzina radzi sobie na co dzień, jak wyglądają spacery oraz podróże? O tym postanowiłam porozmawiać z opiekunką wesołej załogi.
Wasz pupil nie lubi zostawać sam w domu, a wy od dłuższego czasu nie możecie wyjechać na upragnione wakacje? Podróżowanie ze zwierzętami bywa trudne, ale nikt nie powiedział, że jest niemożliwe. Dobra organizacja i sprawny research pozwalają wyruszyć na urlop nawet z całą załogą czworonogów. Najlepszym tego przykładem jest Małgorzata Głowacka, właścicielka piątki psiaków, z którymi jeździła na wakacje zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Udając się za granicę, nie zawsze chcemy lub możemy zostawić z kimś naszego pupila. Podróże do innych krajów z czworonogiem wiążą się z koniecznością wyrobienia mu paszportu. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na przygotowanie podróży z psem, bowiem na cały proces wyrobienia paszportu dla psa składa się kilka kroków.
Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka i pełnoprawny członek rodziny. Potrafi nas rozśmieszyć i rozczulić, ale przede wszystkim obdarzyć prawdziwą i bezwarunkową miłością. Pod naszym ostatnim postem na Facebooku pojawiło się ponad 6 tysięcy komentarzy, w których zamieszczaliście zdjęcia i filmy ukochanych pupili. Postanowiliśmy więc zrobić małe podsumowanie.
Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka. Według wielu badań, jego towarzystwo może mieć także zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Gwiazdy już się o tym przekonały. Dzień Psa to świetna okazja, aby zobaczyć, kto ma w domu czworonożnego pupila i chętnie dzieli się jego zdjęciami.
W całej Unii Europejskiej zostaną wycofane klatki w hodowli zwierząt. Stanie się to do 2027 roku. Tak zdecydowała Komisja Europejska. Wszystko dzięki obywatelskiej inicjatywie "Koniec Epoki Klatkowej - End the Cage Age".
Idealnie byłoby zabrać zwierzę z sobą na wakacje lub zostawić je z osobą, którą zna. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Czym więc powinniśmy kierować się, gdy szukamy profesjonalnej opieki dla pupila?
Coraz powszechniej i chętniej zabieramy ze sobą nasze zwierzaki na wakacje. Najczęściej są to wyjazdy w góry, nad morze czy nad jezioro. W żadnym z tych miejsc nie można dać się ponieść wakacyjnemu szaleństwu i zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – naszego i pupila. Jeżeli wybieramy się nad wodę, warto zabrać ze sobą kapok dla psa. Świetnie sprawdzi się w kryzysowej sytuacji, ale pozwoli także poczuć się bezpieczniej i pewniej (głównie nam). Dzięki niemu zaoszczędzimy sobie mnóstwo stresu i będziemy spokojni o swojego pupila.
Adopcja psa czy kota to powinien być świadomy wybór. Mamy do czynienia z żywym stworzeniem, o które będziemy musieli się zatroszczyć. Technik weterynarii, dietetyczka i behawiorystka, Agnieszka Cholewiak-Góralczyk w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską, opowiedziała o tragicznych historiach zwierząt, które były zwracane.