Aranżacje wnętrz

Sami wyremontowali dom, choć nie znają się na budowlance. Ich praca zachwyciła brytyjskie media. "To było niesamowite"

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Ewelina i Przemysław Mejka marzyli o zakupie własnego domu. Kiedy po długich poszukiwaniach znaleźli idealne lokum dla siebie i swoich dzieci, okazało się, że budynek wymaga gruntownego remontu. Para zdecydowała, że odnowi go własnymi rękami. Efekt ich pracy zachwycił. Dlaczego zdecydowali się sami remontować dom? Skąd czerpali inspiracje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Dom, którym zachwyca się brytyjska prasa

Ewelina i Przemysław Mejka mieszkają w Wielkiej Brytanii. Para kilka miesięcy temu kupiła stary dom, który niestety wymagał gruntownego remontu. - Dom nie był remontowany przez co najmniej 30 lat i wszystko było w bardzo złym stanie - mówiła w Dzień Dobry TVN Ewelina Mejka. Mimo że żadne z nich nie zna się na budowlance, to zdecydowali, że sami przeprowadzą remont.

- W dzisiejszych czasach w Internecie można znaleźć filmiki, które pokazują, jak coś zrobić od początku do końca. I tak metodą prób i błędów remontowaliśmy dom - mówił Przemysław. Warto dodać, że przy pomocą instrukcji znalezionych w sieci zrobił też niektóre meble - stół oraz drzwi ogrodowe.

Efekty ich pracy były na tyle dobre, że Ewelina zdecydowała się pokazać w sieci zdjęcia domu po remoncie. Wtedy wyczynem Polaków zainteresowała się brytyjska prasa. - Odezwała się do nas pani z jednej gazety, potem drugiej i trzeciej. To było niesamowite - dodała.

Jak zrobić remont niewielkim kosztem?

Wyremontowanie domu zajęło małżeństwu 6 tygodni. Jak zgodnie podkreślają, bez pomocy rodziny i przyjaciół nie daliby rady. Wsparcie i samodzielny remont pozwoliło im też sporo zaoszczędzić. Jak mówią, odnowienie domu kosztowało ich w sumie 18 tysięcy funtów.

W rozmowie z Dorotą Wellman i Damianem Michałowskim, Przemysław Mejka wyznał, że podczas pracy zdarzały się trudne momenty, a fakt, że nie są zawodowymi budowlańcami spowodował, że w mieszkaniu są niedoróbki. - W niektórych miejscach ściany są nierówne, ale wiemy, że to jest nasza ciężka praca i nie zwracamy na to większej uwagi - dodał. - Niedoskonałości widać też w kuchni, bo sami skręcaliśmy i montowaliśmy meble - mówiła Ewelina.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości