wnętrze domu

  wnętrze domu

  Ewelina i Przemysław Mejka marzyli o zakupie własnego domu. Kiedy po długich poszukiwaniach znaleźli idealne lokum dla siebie i swoich dzieci, okazało się, że budynek wymaga gruntownego remontu. Para zdecydowała, że odnowi go własnymi rękami. Efekt ich pracy zachwycił. Dlaczego zdecydowali się sami remontować dom? Skąd czerpali inspiracje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Sybillę i Łukasza. W ich 145-metrowym domu dominuje biel oraz naturalne surowce: drewno i kamień. Główną aranżerką wnętrza jest Sybilla, zaś wykonawcą jej mąż Łukasz. Gdzie szukają inspiracji?

  W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Jaworzno, gdzie mieszka rodzina Klimczaków. Magda i Rafał postanowili zburzyć stary dom i w jego miejscu wybudować nowy, według własnego projektu. Do jego wnętrza przynieśli jednak wiele elementów z wyburzonego budynku. Właściciele dom nazywają ranczem. Dlaczego? Główną aranżerką 160-metrowego domu jest Magdalena. We wnętrzu znajdziemy meble zarówno z sieciówki, jak i perełki znalezione np. na śmietniku. Dzięki temu całość ma niepowtarzalny charakter. Naszą szczególną uwagę zwróciła kwiecista, nasycona kolorami tapeta w łazience, stare, odrestaurowane witryny i komody i elementy w stylu boho.

  W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Dorotę i Artura Lewandowskich, którzy mieszkają w 120-metrowym domu. Urządzając wnętrze, Pani Dorota dała upust swojemu uwielbieniu do zieleni i natury. W domu królują rośliny, jest ich prawie 100! Wiele mebli i dodatków wyszło spod ręki gospodyni domu. Pani Dorota samodzielnie postarza drewno i plecie kwietniki oraz baldachimy. Gdzie szuka inspiracji? Jak na jej aranżacyjne pomysły reagują pozostali domownicy?

  W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Olgę i Łukasza, którzy mieszkają na 68 metrach kwadratowych. Wnętrze jest utrzymane w ciepłych bielach, beżach i szarościach. Za to, jak wygląda mieszkanie, w pełni odpowiada Olga, dla której urządzanie było ogromną frajdą. Czy mąż Olgi Łukasz zgadzał się na wszystkie pomysły aranżacyjne żony? Uwagę przykuwa zwłaszcza pokój dziecięcy, który jest dla dzieci leśnym rajem.

  Wojciech Piotr Onak jest reżyserem i producentem sesji zdjęciowych i krótkich form wideo. Współpracował między innymi z Alexanderem McQueenem, Vivienne Westwood, Björk czy Pamelą Anderson. Jst absolwentem prestiżowej, londyńskiej St Martin's College. Jednak artysta zamiast życia w Londynie wybrał odludzie pod Krakowem. Odwiedziliśmy z kamerą jego niezwykły dom, który sam zaprojektował. We wnętrzu panuje pełen eklektyzm. Kuchnia jest miedziana i znajduje się na innym poziomie niż salon. Wrażenie robi też pokój kąpielowy na antresoli w sypialni. Gdzie reżyser szukał inspiracji? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Selfie jest już passe. Teraz w Internecie panuje moda na shelfie. Co to takiego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Marka Borowińskiego, specjalistę ds. kolorów, który opowiedział nam o najnowszych trendach wnętrzarskich. Czy zdjęcie w stylu shelfie pokazuje naszą osobowość?

  Odwiedziliśmy z kamerą Dorotę Gardias w jej 320-metrowym domu. Gustowne wnętrze jest urządzone w nowoczesnym stylu, do którego Gardias stara się przemycać tradycyjne elementy. Kto pomógł Dorocie aranżować wnętrze? I które pomieszczenie w domu ma dla Doroty kluczowe znaczenie? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Kasia, która jest domowym aranżatorem wnętrz. Właścicielka mieszkania kocha starocie i to w takim stylu urządziła swoje cztery kąty. Gdzie Kasia szuka starych i używanych mebli? I co o jej aranżacyjnych pomysłach sądzą jej synowie oraz mąż? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Weronika Książkiewicz, Omenaa Mensah, Katarzyna Bujakiewicz i Katarzyny Zielińska - to gwiazdy, które chętnie sięgają po kreacje zaprojektowane przez Tomasza Olejniczaka. Na polskim rynku mody zadebiutował w 2011 roku. Projektuje pod pseudonimem Tomaotomo. Projektant zaprosił dziennikarza Dzień Dobry TVN Mateusza Hładkiego do swojego 300-metrowego domu pod Poznaniem. Zobaczcie, jak mieszka. Podoba się Wam ten klasyczny styl?

  Kolejną bohaterką cyklu „Odpicowane mieszkanie” jest Aneta Czaplicka, która w Rembertowie mieszka na 120 metrach kwadratowych. Budynek został pochodzi z 1924 roku. Aneta początkowo chciała zaaranżować mieszkanie w stylu skandynawskim, ale taka forma nie do końca pasowała do wnętrza z historią. Dlatego zdecydowała się na połączenie starego z nowym. Zachowała w oryginalne, drewniane podłogi z 1928 roku i urządziła nowoczesną sypialnię. Gdzie kupiła meble przypominające te z minionej epoki? I czy taki styl podoba się jej mężowi i córkom? Anetę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Kiedy Marcin Tyszka odwiedzał Polskę, mieszkał zwykle w hotelu. Od niedawna ma w Warszawie swoje mieszkanie. Apartament urządzony jest w bardzo eklektycznym stylu. Dużo w nim egzotyki i kwiatów. Fotograf w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską zdradził, że gdy wykończył pierwsze mieszkanie, kupił drugie. Czy ma już pomysł na jego urządzenie?

  Kolejnymi bohaterami cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Ela i Oskar. Para mieszka w Szczecinie na 120 metrach kwadratowych. Dom jest urządzony w stylu epoki gustawiańskiej. Co to oznacza? Co Elę i Oskara najbardziej urzeka w tym stylu? I gdzie para szukała mebli pasujących do wnętrza? Elę i Oskara odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Kolejnymi bohaterami naszego cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Agnieszka i Darek. Małżeństwo mieszka pod Krakowem w domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych. Kiedy para kupiła dom, był on w opłakanym stanie. Co przekonało ich do jego kupna? Ile pracy i ile czasu kosztowało ich wyremontowanie domu? Kto odpowiadał za aranżację wnętrza? Z właścicielami odpicowanego domu rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Agata Pietrow jest kolejną bohaterką naszego cyklu "Odpicowane mieszkanie". Jej królestwem jest ponad 100-metrowe mieszkanie. Panuje tu artystyczny miszmasz oraz dobra energia. Agata urządzając mieszkanie wykorzystała wiele ciekawych elementów. Gdzie szukała inspiracji? Agatę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Mamy nie lada gratkę dla pasjonatów wystroju wnętrz. Poznajcie bohaterów pierwszego odcinka cyklu "Odpicowane mieszkanie". To małżeństwo. Magda i Dawid Woźny dwa lata temu wprowadzili się do swojego własnego domu, który ma niewiele ponad 54 m kwadratowe. Skąd pomysł, by wybudować dom w stylu kanadyjskim? Ile trwała budowa? Czy tego typu budowle są trwałe? Ile kosztuje postawienie tzw. kanadyjki? I gdzie małżeństwo poszukiwało starych mebli z PRL-u? Zapraszamy w imieniu Katarzyny Jaroszyńskiej.