Pozytywki

Wybierz laureata marcowej Pozytywki! Kto według Ciebie zasługuje na wyróżnienie? [Głosowanie zakończone]

Pozytywki

Wybierz laureata marcowej Pozytywki! Kto według Ciebie zasługuje na wyróżnienie? [Głosowanie zakończone]

Poznaj nominowanych do marcowej "Pozytywki Dzień Dobry TVN". Głosuj na osobę, która według Ciebie zasługuje na wyróżnienie.

Pozytywki Dzień Dobry TVN: nominacje marzec 2020

A) Daniel Grupa

Pianista zakochany w górach. Między koncertami wyjeżdża się wspinaćDaniel Grupa to niezwykle utalentowany i wrażliwy pianista i kompozytor, a zarazem zakochany w górach alpinista. Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej. To także ambitny zdobywca górskich szczytów. Łączy pasje, które z pozoru są nie do połączenia.

B) Dr Karolina Pierzynowska

Polska badaczka zatrzyma Alzheimera? "Próby eksperymentalne zakończyły się dużym sukcesem". Dr Karolina Pierzynowska pracuje nad lekiem, który może być ratunkiem dla chorych. Badaczka ustaliła, że genisteina - substancja występująca w roślinach bobowatych i strączkowych - indukuje w komórkach nerwowych jeden z procesów degradacji patogennych białek. Ma jeszcze inne zalety: cząsteczka przekracza barierę krew-mózg i jest bardzo bezpieczna. 

C) Drukarze dla medyków

Polscy drukarze 3D pomagają służbie zdrowia w walce z koronawirusemW trudnym czasie, kiedy zmagamy się z zagrożeniem zakażenia koronowirusem, wiele osób angażuje się w szczytne akcje. Swoją pomoc okazali także właściciele drukarek 3D, którzy zaczęli produkować przyłbice ochronne dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. "Zaczęło się od zwykłego posta na facebookowej grupie dotyczącej druku 3D. Mamy drukarki, może pomożemy i w ten sposób zawiązała się grupa czterech osób, które stworzyły akcję #drukarzedlaszpitali" - powiedział Bartosz Jarkiewicz. 

D) Kostek Stasiak

Dziewięciolatek zawalczył o boisko. Napisał pismo, zebrał podpisy i poszedł do urzęduZarząd Dróg i Transportu w Koszalinie usunął bramki z jednego z osiedlowych boisk. Decyzja urzędu zasmuciła Kostka, który każdą wolną chwilę spędzał na placu, grając z kolegami w piłkę nożną. - "Tam jest nasz drugi dom, mój, moich kolegów i koleżanek" - napisał w piśmie do ZDiT. Dzięki determinacji chłopca urzędnicy mają postawić nowe bramki.

E) Agata Geilke

Ratuje konie przeznaczone na rzeź. Agata Geilke: „Każdy koń, który trafia pod nasze skrzydła cierpiał”Agata od dziecka zajmuje się pomocą dla zwierząt. Dotychczas uratowała ich około 1000. Szczególną rolę pełnią w jej życiu konie, które pomimo swojej przyjaznej natury często bywają zaniedbywane i krzywdzone. Na szczęście, niektórym z nich udaje się pomóc.

Głosowanie zakończone.

Pozytywki Dzień Dobry TVN. Wynik głosowania marzec 2020

Dzień Dobry TVN

Laureaci Pozytywek Dzień Dobry TVN

Z miłości do żony namówił do badań ponad 200 kobiet. Pozytywka dla Piotra Kamińskiego - rolnika z gminy Maszewo

Nie oceniają, tylko działają tu i teraz! Pozytywka dla "Medyków na Ulicy"

Anna Zoll dostała Pozytywkę Grudnia. O czym jest jej film Heart Therapy?

Co sądzisz o tym artykule?
72
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0