Pozytywki

Anna Zoll dostała Pozytywkę Grudnia. O czym jest jej film Heart Therapy?

Pozytywki

Anna Zoll dostała Pozytywkę Grudnia. O czym jest jej film Heart Therapy?

Anna Zoll nakręciła film opowiadający o kobiecie, która wolny czas spędza w szpitalu z noworodkami, które zostały odebrane rodzicom biologicznym. Film został nagrodzony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

  • "Heart Therapy" - film Anny Zoll. O czym opowiada?
  • Kim jest Anna Zoll?
  • Terapia serca. Na czym polega? Kto może zostać wolontariuszem?


Zobacz też: Anna Zoll – nagrodzona w Cannes za film, którego scenariusz napisało jej życie


Anna Zoll została laureatką Grudniowej Pozytywki. Oto inni nominowani do nagrody, którzy walczyli z Anną Zoll o zwycięstwo:

Leszek Naziemiec, terapeuta i psycholog, który dokonał niesamowitego wyczynu i przepłynął kilometr w lodowatej wodzie

Marcin Patrzałka - 18-letni wirtuoz, zwycięzca piątej edycji włoskiego talent-show

Steve Liebich - pierwszą książkę napisał w wieku 10 lat. Chłopak od urodzenia nie miał łatwo, ponieważ przyszedł na świat bez obu dłoni oraz ze znacznym skrótem prawej nogi, przez co w ciągu 16 lat przeszedł ponad 30 operacji.

Hubert Plekot - czyli pomaganie przez podróżowanie. Był już w 60 krajach. Ma troje dzieci i wybudował szkołę

"Heart Therapy" - film Anny Zoll. O czym opowiada?

Film Anny Zoll „Heart Therapy” zdobył drugie miejsce i nagrodę w wysokości 3 tysięcy Euro podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Film opowiada o kobiecie, która swój wolny czas spędza w szpitalu z noworodkami porzuconymi lub odebranymi biologicznym rodzicom. Tytułowa „Terapia sercem”, którą zajmuje się główna bohaterka, polega na dawaniu ciepła porzuconym dzieciom – przytulaniu, kojeniu samotności, a co za tym idzie pomaganiu w rozwoju słuchu, lepszym krążeniu krwi, wyrównywaniu oddechu. Film został nagrany w szpitalu położniczym przy ul. Polnej w Poznaniu. Rolę lekarza miała zagrać dobra znajoma Anny Zoll, ale się rozchorowała i w ostatniej chwili trzeba było szukać aktora. Na dyżur przyszedł Adam Czyżyk, prawdziwy lekarz. Zgodził się bez problemu na zagranie w filmie. 


Kim jest Anna Zoll? Jak została scenarzystką?

Anna Zoll pochodzi z Puszczykowa – niewielkiej miejscowości pod Poznaniem. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem własnej firmy konsultingowej. Pracę łączy z próbowaniem swoich sił w innej dziedzinie – jest początkującą scenarzystką. Pierwszy krótkometrażowy film „Heart Therapy” już został uznany na arenie międzynarodowej. Jej drugi pełnometrażowy film „Black Pearl”, nad którym właśnie pracuje, również może okazać się hitem.

Kto może zostać wolontariuszem w terapii serca?

Jeśli chciałbyś zostać wolontariuszem w terapii serca, musisz mieć minimum 16 lat. Tak naprawdę każdy może pomóc niechcianym dzieciom. Anna Zoll dodaje, że zostanie takim wolontariuszem może być świetnym pomysłem dla ludzi, którzy zastanawiają się nad adopcją dziecka i nie są pewni swojej decyzji. 

Zobacz film: Nominowani do Pozytywki Grudnia, źródło: Dzień Dobry TVNCo sądzisz o tym artykule?
3
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
26.01.2019
jola
Gdzie i kiedy można zobaczyć film bo nigdzie nie znalazłam takiej informacji a zapowiada sie super:)