Do grupy obecnie należą: psycholog, ratownicy medyczni, pielęgniarki, psychologowie i studenci kierunków medycznych. Wszyscy pomagają z własnej i nieprzymuszonej woli, za darmo. Część sprzętu, z którego korzystają kupili sami, a część została im darowana.
Po ich pomoc zgłaszają się osoby bezdomne, wśród których są między innymi: policjanci, strażacy, byli żołnierze, profesorowi, nauczyciele, budowlańcy i mechanicy. Ludzie ci przychodzą nie tylko, by wolontariusze zmienili im opatrunki, wyleczyli rany i zwalczyli zakażenia pasożytnicze. Mogą również liczyć na wsparcie psychologiczne.
>>> Zobacz tez: Dorota Wellman i "Medycy na Ulicy" - reportaż.
Osoby zmagające się z bezdomnością bardzo cenią sobie pomoc medyków-wolontariuszy.
Na pomysł powstania grupy medyków-wolontariuszy wpadła psycholog Anna Jastrzębska, kiedy pewnego dnia natknęła się na mężczyznę, który miał rozległe owrzodzenia na nodze.
Mój kolega, z którym akurat szłam był ratownikiem medycznym i miał przy sobie apteczkę, więc postanowiliśmy panu pomóc. Potem ja przyprowadziłam swoich kolegów, pan swoich i tak się zaczęło.
***
Pozytywki Dzień Dobry TVN to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Dziękujemy im z całego serca za to jacy są!
Zobacz też:
Anna Zoll dostała Pozytywkę Grudnia. O czym jest jej film Heart Therapy?
Pozytywna polonistka - Dorota Mandes.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań