Pozytywki

Nie oceniają, tylko działają tu i teraz! Pozytywka dla "Medyków na Ulicy"

Pozytywki

Nie oceniają, tylko działają tu i teraz! Pozytywka dla "Medyków na Ulicy"

Laureatami kolejnej pozytywki są "Medycy na Ulicy". Jest to grupa niezwykłych wolontariuszy, którzy niezależnie od pory roku niosą pomoc medyczną i psychologiczną osobom bezdomnym i uzależnionym. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Annę Jastrzębską, psycholog, Bartłomieja Matyszewskiego, ratownika medycznego, Marcina Ochmańskiego, wolontariusza, Pawła Wieczorka, ratownika i inspektora BHP, Michała Łęczyńskiego, ratownika oraz Dorotę Matyszkowicz, pielęgniarkę.

Do grupy obecnie należą: psycholog, ratownicy medyczni, pielęgniarki, psychologowie i studenci kierunków medycznych. Wszyscy pomagają z własnej i nieprzymuszonej woli, za darmo. Część sprzętu, z którego korzystają kupili sami, a część została im darowana.

Po ich pomoc zgłaszają się osoby bezdomne, wśród których są między innymi: policjanci, strażacy, byli żołnierze, profesorowi, nauczyciele, budowlańcy i mechanicy. Ludzie ci przychodzą nie tylko, by wolontariusze zmienili im opatrunki, wyleczyli rany i zwalczyli zakażenia pasożytnicze. Mogą również liczyć na wsparcie psychologiczne.

>>> Zobacz tez: Dorota Wellman i "Medycy na Ulicy" - reportaż.

Osoby zmagające się z bezdomnością bardzo cenią sobie pomoc medyków-wolontariuszy.

Na pomysł powstania grupy medyków-wolontariuszy wpadła psycholog Anna Jastrzębska, kiedy pewnego dnia natknęła się na mężczyznę, który miał rozległe owrzodzenia na nodze.

Mój kolega, z którym akurat szłam był ratownikiem medycznym i miał przy sobie apteczkę, więc postanowiliśmy panu pomóc. Potem ja przyprowadziłam swoich kolegów, pan swoich i tak się zaczęło.

***

Pozytywki Dzień Dobry TVN to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Dziękujemy im z całego serca za to jacy są!

Zobacz też:

Anna Zoll dostała Pozytywkę Grudnia. O czym jest jej film Heart Therapy?

Laureaci Pozytywek DDTVN!

Pozytywna polonistka - Dorota Mandes.

Co sądzisz o tym artykule?
5
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0