Newsy

Pogoda na wtorek: umiarkowane zachmurzenie w całym kraju

Newsy

Pogoda na wtorek: umiarkowane zachmurzenie w całym kraju

Synoptycy na wtorek, 23 marca przewidują pogodną aurę. Najładniej będzie na północnym wschodzie. Na termometrach od 6 stopni C w Suwałkach do 8 stopni C w Szczecinie. 

Jak informuje IMGW, Europę północną, wschodnią i południowo-wschodnią obejmują niże. Nad resztą kontynentu rozciąga się wyż z centrum nad Kanałem La Manche. Polska jest w zasięgu tego wyżu. Pozostajemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale nad krańce zachodnie zacznie napływać po południu nieco cieplejsze powietrze, także polarne morskie.

Prognoza pogody na wtorek, 23 marca 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek najładniejsza pogoda będzie na północnym wschodzie Polski, gdzie należy spodziewać się dużo słońca bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu bądź deszcz ze śniegiem, w górach śniegu. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 4 st. C, 5 st. C na wschodzie do 9 st. C, 10 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich od 1 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 23 marca 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz też:

Alergiczne zapalenie spojówek – przyczyny, objawy, leczenie

Podczas snu też spalamy kalorie. I to zaskakująco dużo

Jak zatrzymać dalszy rozwój pandemii? Znany lekarz: "Zasugerowałem wojsko i policję na ulicach"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
56
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0