Newsy

Pogoda na środę: pochmurno i deszczowo, na termometrach do 23 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (03 + 04-05.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news.

Newsy

Pogoda na środę: pochmurno i deszczowo, na termometrach do 23 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (03 + 04-05.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news.

W środę Polska wychodnia pozostaje pod wpływem niżu, nad tą częścią kraju będzie przemieszczać się strefa wilgoci, która przyniesie większe opady deszczu. Synoptycy przewidują wyładowania atmosferyczne. Na termometrach od 15 stopni C w Suwałkach do 23 w Zielonej Górze. 

Całą Europę, z wyjątkiem krańców północno-wschodnich, obejmują płytkie niże. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad zachodniej Ukrainy, nad pogranicze wschodnie dociera strefa frontu okluzji. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim, nieco chłodniejszym i wilgotnym na wschodzie i cieplejszym, suchym na zachodzie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

Pogoda w środę, 3 czerwca 

W środę na wschodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. W województwach wschodnich miejscami burze; lokalnie możliwy drobny grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na zachodzie kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 13 st., 15 st. na południowym wschodzie, do 17 st., 20 st. w centrum i 21 st., 23 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na zachodzie skręcający na wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie kraju okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Po północy lub nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, zwłaszcza od Pomorza, przez centrum, po południowy wschód kraju. Temperatura minimalna od 6 st. do 9 st., nad morzem do 11 st.; chłodniej w dolinach i kotlinach podgórskich, od 3 st. do 6 st. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, w centrum i na wschodzie przeważnie słaby, z kierunków zmieniających się. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w środę, 3 czerwca w Warszawie

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, północny i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Po północy silne zamglenia, lokalnie możliwa również mgła ograniczająca widzialność do 600 m. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, na ogół północno-zachodni i zachodni.

W czwartek w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zmienny, pod wieczór południowo-wschodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo

Zobacz też:

Antek Smykiewicz wreszcie wraca do Polski. Pandemię spędził w Kambodży. Jak będzie ją wspominał?

Małgosia Rozenek-Majdan o macierzyństwie i swojej książce. "Nasza ciąża jest dowodem na to, żeby się nie poddawać"

W USA nie ustają zamieszki po śmierci George'a Floyda. Trump chce mobilizacji Gwardii Narodowej 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
83
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0