Newsy

Kolejne obostrzenia w handlu i usługach? "Żadnego wariantu nie jesteśmy w stanie wykluczyć"

Maseczki sklep

conceptual,fashion,advertising/Getty Images

Newsy

Kolejne obostrzenia w handlu i usługach? "Żadnego wariantu nie jesteśmy w stanie wykluczyć"

Maseczki sklep

conceptual,fashion,advertising/Getty Images

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa od 20 marca do 9 kwietnia obowiązują w całej Polsce. Zamknięte są m.in. hotele, część sklepów w galeriach handlowych, kina, baseny, sauny i solaria. W związku ze wzrostem zakażeń rząd nie wyklucza jednak kolejnych restrykcji. 

Koronawirus w Polsce - obostrzenia

Czy możemy spodziewać się zaostrzenia obostrzeń? O to pytany był  pytany był rzecznik rządu Piotr Müller. Jak zaznaczył, obecna sytuacja jest ciężka i rośnie liczba zajętych łóżek. 

- Żadnego wariantu nie jesteśmy w tej chwili w stanie wykluczyć. Te kilka najbliższych dni zdecyduje o tym, czy nie trzeba będzie zdecydować się na wariant zakładający większe obostrzenia - powiedział rzecznik w Radiu Zet.

Według Müllera gdyby obecne obostrzenia były w pełni przestrzegane, sytuacja byłaby zdecydowanie lepsza.

Zakaz przemieszczania się w czasie Wielkanocy?

W kontekście dalszego zaostrzania restrykcji rzecznik rządu poinformował, że kluczowa będzie dynamika zakażeń w woj. mazowieckim i pomorskim pod względem funkcjonowania restrykcji wprowadzonych wcześniej niż w pozostałej części kraju.

- Jeśli chodzi o dalsze decyzje, to w tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak daleko one będą mogły pójść, ale jeśli chodzi o zakaz przemieszczania się, to ten wariant, na tym etapie, nie jest dyskutowany w rządzie - mówił Piotr Müller w kontekście zakazu przemieszczania się w okresie Wielkanocy.

Dodał, że ewentualne dalsze obostrzenia będą dotyczyły sektora handlu i usług.

W sprawie ewentualnego zaostrzenia obostrzeń dotyczących funkcjonowania kościołów, odparł, że obowiązują w nich limity osób w stosunku do powierzchni. Zapewnił, że regulacje te będą weryfikowane zarówno w kościołach, jak i sklepach czy lokalach usługowych, przez sanepid i odpowiednie służby.

Rzecznik rządu pytany o to, czy Polska będzie podejmowane dalsze działania dotyczące sprowadzenia chińskiej szczepionki przeciw koronawirusowi, odparł, że w tej chwili w rządzie nie ma podejmowanych żadnych kroków w tym zakresie. 

Koronawirus w Polsce - stan na 22 marca 2021 r. 

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 14 578 osób – to najwyższy poniedziałkowy wynik od początku tego roku. Zmarło 65 chorych – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych dziennych przypadków zarejestrowano na Mazowszu – 2899 i na Śląsku – 1859.

W Polsce od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19, zakażenie potwierdzono u 2 073 129 osób, z których 49 365 zmarło.

"Preparat AstraZeneki rekomendują lekarze i naukowcy". M. Dworczyk apeluje o rejestrowanie się na szczepienia. Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Wiosna na Wielkanoc w Polsce? "Śnieg nie ma już szans w starciu ze słońcem"

Unia Europejska zabroni sprzedaży niektórych produktów. Co zniknie ze sklepowych półek?

Jak sprzedawać używane rzeczy w Internecie? Architekt porządku służy radą

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
1
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0