Styl Życia

Jak sprzedawać używane rzeczy w Internecie? Architekt porządku służy radą

Styl Życia

Jak sprzedawać używane rzeczy w Internecie? Architekt porządku służy radą

Każdy z nas ma w domu coś, co jest zakurzone, czego nie używamy i po prostu nie jest już nam potrzebne. Wiosenne porządki sprawią, że takich przedmiotów znajdziemy pewnie jeszcze więcej. Możemy dać im drugie życie. Jak? Sprzedając w Internecie.

Co najlepiej sprzedaje się w Internecie? 

Nie każda rzecz "z drugiej ręki" w równie łatwy sposób znajdzie potencjalnego nabywcę. Niektóre są bardziej poszukiwane od innych. Warto zatem znać "zasady gry". Podzieliła się nimi Agnieszka Witkowska, architekt porządku.

Jak mówi ekspertka, najtrudniej w Internecie znaleźć chętnego na kupno używanych kosmetyków. 

- Zawsze jest ryzyko, że ktoś je otworzył - zaznacza.

Zupełnie inaczej sprawy mają się z rzeczami po dzieciach. Są przez nie wykorzystywane przez krótki czas, rzadko bywają zniszczone. Łatwo więc sprzedać coś, z czego nasza pociecha już wyrosła. 

- Rowerek, wózek, jak najbardziej - zapewnia Agnieszka Witkowska - ale fotelik samochodowy niekoniecznie. Nie znamy jego historii, czy nie brał udziału w jakiejś stłuczce. 

Jak sprzedawać w Internecie? 

Kupujemy oczami, dlatego warto zadbać, by dany przedmiot został dobrze zaprezentowany. Mniejsze mogą być położone np. na tapecie. Ciekawy wzór przyciągnie uwagę kupującego. Pamiętajmy również o naturalnym świetle i porządku. 

- Inaczej można odnieść wrażenie, że kupujemy też bałagan - wspomina Agnieszka Witkowska. 

- Jeżeli rzecz jest choć trochę uszkodzona, to warto pokazać to na zdjęciu, by potem uniknąć zbędnych pytań i rozczarowań - dodaje.

W przypadku, gdy sprzedajemy coś markowego, nazwę firmy warto zamieścić już w tytule ogłoszenia. Ułatwi to wyszukiwanie przedmiotu. 

Skąd mamy wiedzieć, jak wycenić dany przedmiot? 

- Warto skorzystać z opcji licytacji lub wystawić cenę i w opisie dodać "do negocjacji" - radzi architektka. 

Jakie są jeszcze inne sposoby na skuteczną sprzedaż rzeczy używanych w Internecie? Tego dowiesz oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też: 

"Ładna buzia potrafi śpiewać, grać, malować i prowadzić biznes". Michele Morrone w szczerym wywiadzie o swojej twórczości

Ich domy zamieniły się w małe dżungle. "Nagle sobie zdałam sprawę, że mam ponad setkę roślin"

Naukowcy: rodzice dziewczynek rozwodzą się częściej. Badacze wskazali główną przyczynę

Co sądzisz o tym artykule?
80
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0