porządek

  porządek

  Specjalnie położyłaś się wcześniej do łóżka, by twój organizm miał czas na regenerację i odpoczynek. Mimo wszystko budzisz się i już przy pierwszym łyku kawy czujesz zmęczenie. Jak się okazuje, za ten stan odpowiedzialne mogą być błahe przedmioty i czynności, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Ich wyeliminowanie może być pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia i efektywnego dnia.

  Problem z porozrzucaną po całym mieszkaniu biżuterią zna chyba większość kobiet. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Ernst-Zduniak, która pomaga organizować przestrzeń, bo jak mówi, porządek ułatwia codzienne życie wszystkich domowników. Poznaj sposoby, jak przechowywać biżuterię.

  W ogólnie przyjętym modelu małżeństwa to żona powinna dbać o dom i panujący w nim porządek. Jednak czasami role się odwracają i to mężczyźni przejmują obowiązek sprzątania. Damian Devetzi-Rokicki i Paweł Grzesiowski lubią mieć wokół siebie porządek. Żona Damiana Nicole przyznała nawet, że w kwestii sprzątania, mąż ją zawstydza.

  Kuchenne szafki to miejsce, gdzie bałagan robi się w zastraszającym tempie. W cyklu "Jasiek zna się!" Jan Kuroń zdradził nam kilka swoich sposobów, jak w tani sposób zadbać o porządek w kuchennej przestrzeni. Czy pomyślelibyście, że biurowe organizery przydadzą się również w kuchni?

  "Mam to, ale nie wiem gdzie" - jak często zdarza Ci się powiedzieć to zdanie? W Dzień Dobry TVN szwedzka mistrzyni sprzątania Paulina Draganja pokazuje, jak utrzymać w ładzie drobiazgi takie jak: kable i kabelki, łańcuszki i wisiorki oraz inne bibeloty, którym ciężko znaleźć miejsce. Zobacz, jak wykorzystać do tego stary wieszak lub rolkę od papieru toaletowego. Czy tak właśnie robi się to w Szwecji?

  Jak ułatwić sobie sprzątanie pokoju dziecka? Zobaczcie jakie sposoby stosuje "Pani Gadżet" - Anna Nowak-Ibisz. Czy roboty mogą nas w tym wyręczyć?

  Ludzie dzielą się na tych, co lubią wokół siebie porządek i na takich, którym zupełnie nie przeszkadza bałagan. Do tej pierwszej grupy na pewno należy Perfekcyjna Pani Domu Małgorzata Rozenek. W Dzień Dobry TVN powiedziała, dlaczego preferuje poukładaną przestrzeń, czy terroryzuje sprzątaniem swojego partnera Radka Majdana i co już nazywa bałaganem - rozrzucone ubrania czy brudną szklankę w zlewie. Obok niej na kanapach zasiadła malarka i pisarka Katarzyna Lengren, która przyznaje się do tego, że świetnie wychodzi jej robienie artystycznego bałaganu. Zobaczcie, kto - w kwestiach porządku - jest dla Marcina Prokopa wzorem do naśladowania.