Co jednak zrobić z niepotrzebną kanapą czy regałem? Jak skutecznie pozbyć się niechcianych przedmiotów, by nie zagrażać środowisku i nie zaśmiecać przestrzeni publicznych? O tym opowiedziała nam Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna, dziennikarka.
"Zwiększa prawdopodobieństwo zatrucia".
"Ja bym tak nie mogła".
Porządkowanie garderoby może być przyjemnym obowiązkiem domowym, które sprawi, że nasza szafa stanie się dobrze zagospodarowana, a zimowe ubrania - zadbane. Jak przygotować się do wiosennego wietrzenia szafy wyjaśniła specjalistka od declutteringu Agnieszka Krakós-Gorący.
Czyszczenie kuchenki gazowej domowymi sposobami jest tańsze, bardzo skuteczne oraz przyjazne środowisku.
Proszek i kapsułki jak sama nazwa wskazuje, służą do prania, jednak media społecznościowe, takie jak Tik tok próbują nas przekonać, że mają znacznie więcej zastosowań. Jak możemy je wykorzystać? O tym opowiedziała nam Natalia Sagan, Pani złota rączka.
W jednym z filmów pokazała, z czym musiała się uporać czyszcząc mieszkanie studentów.
Nieustannie uczysz dziecko, by po powrocie do domu zdejmowało obuwie i odkładało na półkę? A może sama zapominasz i często chodzisz w ulubionych trampkach po pokoju i kuchni? Najwyższy czas to zmienić.
Patelnie w piekarniku i bardzo mały blat roboczy. Ula Chincz pomogła uporządkować przestrzeń kuchenną.
"Moskitiera dodała księżniczkowego klimatu".
Czas na rodzinne spotkania przy grillu.
Nadeszła wyczekana wiosna, a wraz z nią powróciła nam energia do działania. Wiele osób czas ten wykorzysta na domowe porządki i przegląd szafy. Tym bardziej że święta już za rogiem, a ciepłych dni będzie coraz więcej. Jak więc okiełznać rozgardiasz, aby nasze sprzątanie było szybkie, przyjemne, a przy tym ekologiczne? Swoje patenty zdradziła nam Barbara Niedziałek, ekspertka od organizacji przestrzeni w domu.
Powstało wiele teorii na temat tego, że sposób postrzegania otoczenia jest zależny od płci. Czy w przypadku ładu lub nieporządku w domu jest podobnie?
Ula Pedantula podjęła się wyzwania w kolejnym mieszkaniu. W serii "OdgracaMY" pomogła Mai w odgracaniu pomieszczenia gospodarczego, które chwilowo zamieniło się w wielką przechowalnię wszystkich zbędnych rzeczy domowych. Jakie patenty wymyśliła?
Porady ekspertki.
Marcin Sikora jest chlubą bydgoskiej policji. W tym mieście to on dba o porządek - dosłownie i w przenośni. Mężczyzna, po godzinach, gdy już zrzuci mundur, idzie w las i zbiera śmierci. Dlaczego to robi? Dowiecie się tego z materiału Dzień Dobry TVN.
Proste i skuteczne rady ekspertki.
Bałagan i rozgardiasz skutecznie potrafią zepsuć dobry humor wszystkim członkom rodziny. Co zrobić, aby takich sytuacji było jak najmniej i jak zapanować nad chaosem w dziecięcej szafie? O radę zapytaliśmy architekt porządku Agnieszkę Witkowską.
Maria Ernst-Zduniak jest ekspertką ds. porządkowania przestrzeni. Jak nikt zna się na odgracaniu dziecięcych pokoi. W programie Dzień Dobry TVN zdradziła swoje patenty na uczynienie miejsca nauki funkcjonalnym.
Jak często zmieniać pościel? Okazuje się, że niestety większość z nas robi to zbyt rzadko. Wymiana pościeli np. raz w miesiącu nie jest korzystna dla naszego zdrowia. Więc co ile należy zmieniać pościel?
Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, jak ciężko jest zachować przy dzieciach domowy porządek. Ubranka, pieluszki, szlafroczki i wiele innych mniej lub bardziej przydatnych dodatków. Jak więc okiełznać szafy i zminimalizować ich zawartość? Swój sposób na TikToku zdradziła pewna mama.
Plączące się ładowarki, zasilacze od laptopów i słuchawki w torebce lub plecaku są zmorą dla wielu osób. Jak temu zaradzić? Zdradza Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz".
W obecnych czasach biurko w domu dla wielu z nas stało się swoistym centrum dowodzenia. Spędzamy przy nim wiele godzin dziennie, ucząc się i pracując, więc warto zadbać, by było uporządkowane. Anna Nowak-Ibisz w Dzień Dobry TVN podpowiedziała, jakie gadżety nam w tym pomogą.
Architektka porządku przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy lubią zorganizowane przestrzenie. Męski przybornik to idealny pomysł na prezent oraz zachowanie porządku. Agnieszka Witkowska radzi, jak go wykonać.
Rok szkolny zaczął się na dobre, dzieci ruszyły do przedszkoli i szkół, a rodzice wzięli się za porządki w ich pokojach. Czy da się pozbyć z domu zabawek, które nikogo już nie cieszą bez płaczu? Czy okres adaptacji szkolnej i przedszkolnej to dobry moment na tego typu porządki? O tym opowiedziała nam ekspertka Agnieszka Gola, psycholog dziecięcy.
Specjalnie położyłaś się wcześniej do łóżka, by twój organizm miał czas na regenerację i odpoczynek. Mimo wszystko budzisz się i już przy pierwszym łyku kawy czujesz zmęczenie. Jak się okazuje, za ten stan odpowiedzialne mogą być błahe przedmioty i czynności, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Ich wyeliminowanie może być pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia i efektywnego dnia.
Pluskwy w domu? To pewnie znaczy, że ktoś dawno w nim nie sprzątał? Otóż niekoniecznie - pluskwy mogą pojawiać się też w czystych mieszkaniach. Co gorsza, nie dość, że są trudne do wytropienia, a pozbycie się ich zakrawa o nie lada wyczyn, to jeszcze z roku na rok mamy ich w Polsce coraz więcej.
Każdy z nas ma w domu coś, co jest zakurzone, czego nie używamy i po prostu nie jest już nam potrzebne. Wiosenne porządki sprawią, że takich przedmiotów znajdziemy pewnie jeszcze więcej. Możemy dać im drugie życie. Jak? Sprzedając w Internecie.
Mem "miasto zachodnie po tygodniu w Polsce" stał się prawdziwym hitem Internetu. Ukazuje on zielone i zadbane miasto, które stało się brudne, szare, zaśmiecone, przepełnione billboardami i samochodami parkującymi na trawnikach. Czy obrazek ten faktycznie odzwierciedla rzeczywistość polskich miast? O to zapytaliśmy Jakuba Głazę, krytyka architektury.
Problem z porozrzucaną po całym mieszkaniu biżuterią zna chyba większość kobiet. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Ernst-Zduniak, która pomaga organizować przestrzeń, bo jak mówi, porządek ułatwia codzienne życie wszystkich domowników. Poznaj sposoby, jak przechowywać biżuterię.