Policjant, który dba o porządek w mieście. "Jest duma, że to zaangażowanie społeczne jest coraz większe"

Policjant, który dba o porządek
Źródło: Dzień Dobry TVN
Policjant, który dba o porządek w tym mieście
Policjant, który dba o porządek w tym mieście
Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Orze, jak może – dla dobra środowiska
Orze, jak może – dla dobra środowiska
Najpierw natura, potem matura!
Najpierw natura, potem matura!
Jak zmiany klimatu wpływają na Polskę?
Jak zmiany klimatu wpływają na Polskę?
Walczy o klimat i przyszłość młodych ludzi
Walczy o klimat i przyszłość młodych ludzi
Marcin Sikora jest chlubą bydgoskiej policji. W tym mieście to on dba o porządek - dosłownie i w przenośni. Mężczyzna, po godzinach, gdy już zrzuci mundur, idzie w las i zbiera śmierci. Dlaczego to robi? Dowiecie się tego z materiału Dzień Dobry TVN.

Policjant, który pilnuje porządku w Bydgoszczy

Marcin Sikora jest młodszym aspirantem w policji w Bydgoszczy. Po pracy mężczyzna wraz z grupą wolontariuszy oczyszcza ze śmieci tereny zielone w swoim mieście i jego okolicach. - Pewnego dnia postanowił wziąć rękawiczki i posprzątać, [...], kawałek naszego osiedla. Tak się zaczęło. Później na tyle mu się to spodobało, że ciągnął dalej ten temat, a potem wszystko lawinowo poszło - powiedziała Małgorzata Sikora, żona Marcina.

- Od ponad trzech lat sprzątam tereny zielone w Bydgoszczy i okolicach. Ludzie do lasów wyrzucają dosłownie wszystko. Od takich odpadów bieżących, po konsumpcji żywność, napojów, po takie odpady, gdzie typowo przyjeżdżają specjalnie przyczepą czy samochodem dostawczym, zostawiają jakieś gabaryty, opony, sprzęt AGD, czy części samochodowe - powiedział mł. asp. Marcin Sikora, policjant, społecznik.

Aby Bydgoszcz była jeszcze piękniejsza i czystsza, Marcin założył fundację. Obecnie na swoim koncie ma setki zorganizowanych akcji sprzątania Bydgoszczy i okolic, tysiące pomagających mu osób oraz setki tysięcy kilogramów śmieci, które w końcu wylądował tam, gdzie powinny. - Jest duma, ale jest też przykre, że tyle rzeczy zbieramy, ale też duma z tego, że to zaangażowanie społeczne jest coraz większe - dodał Marcin.

Z jaką chorobą zmaga się Marcin?

Niestety kilka miesięcy temu - z powodu choroby - Marcin zmuszony był ograniczyć swoją działalność. - W sierpniu dowiedziałem się, że mam raka. To był dla mnie duży szok, [...], trzeba się z tym pogodzić i podjąć walkę, aby wyzdrowieć - powiedział policjant.

- Szczerze powiem, teraz ma takie podejście, jak w zasadzie do wielu rzeczy, czyli działamy. Po prostu działamy, żeby było lepiej - dodała żona Marcina.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Radosława Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości