Bydgoszcz

  Bydgoszcz

  Można pomyśleć, że nasi bohaterowie mieszkają w USA. Ale nic bardziej mylnego. Katarzyna Jaroszyńska udała się pod Bydgoszcz, żeby zobaczyć przepiękny dom w stylu amerykańskim. O tym, że bliżej mu do zachodu, świadczą chociażby weranda i huśtawka.

  Jeśli lubisz zwiedzać malownicze miejsca tuż nad jeziorem, koniecznie odwiedź Piechcin. To niewielka wieś w województwie kujawsko-pomorskim, w której zobaczysz namiastkę chorwackiego wybrzeża. Dlaczego? W Piechcinie możesz podziwiać piękny krajobraz, a nawet nurkować.

  "Miasto" to wyczekiwany debiut fabularny Marcina Sautera, utytułowanego reżysera produkcji dokumentalnych. W filmie z gatunku noir grają m.in. Karolina Gruszka, Bartłomiej Topa, Robert Więckiewicz i Stanisław Tym. Bohaterem nastrojowego kryminału jest także Bydgoszcz, miasto położone nad Brdą, które ma wiele do zaoferowania. To doskonały kierunek na weekend. Co jest do zobaczenia w Bydgoszczy?

  Kujawy są historycznym i etnograficznym regionem środkowej Polski. Dawniej były ważną dzielnicą Polski, a także księstwem. Ich teren pokrywają równiny, nieliczne rzeki oraz wiele jezior, w tym słynne Gopło. Kujawy słyną ze złóż solankowych wykorzystywanych w licznych sanatoriach. Z czego jeszcze znany jest ten region? Co warto zobaczyć na Kujawach?

  W Centrum Symulacji Medycznej w Bydgoszczy studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mogą uczyć się zawodu. Ich ćwiczeniom przyjrzał się z bliska dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Zobaczcie, jak studenci medycyny przeprowadzają operację usunięcia wyrostka robaczkowego metodą laparoskopową i, jak wygląda akcja ratunkowa w ambulansie.

  Ogród zoologiczny w Bydgoszczy prosi o przynoszenie zabawek. Jakich? Co pracownicy zoo zamierzają z nimi zrobić? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Już w niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji na rynku w Bydgoszczy zaparkował Medbus, gdzie można bezpłatnie wykonać profilaktyczne badania - USG piersi i jąder. Serdecznie Was do tego zachęcamy!

  W tym mieście powstała pierwsza polska mennica. To idealne miasto dla tych, którzy lubią żeglugę śródlądową. Do Bydgoszczy udał się nasz prezenter pogody Bartek Jędrzejak, który namawia wszystkich, by obrali w najbliższych dniach kierunek na Bydgoszcz. Dlaczego? sami zobaczcie!

  Prezenter pogody Bartek Jędrzejak odwiedził miejsce, które dostępne jest tylko dla wybranych. To Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 Bydgoszczy. Jako pierwsi, na żywo, pokazujemy miejsce, w którym naprawiane i konserwowane są wojskowe samoloty. Przypominamy też, że od dzisiaj do niedzieli, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, można zobaczyć wiele takich niedostępnych na co dzień miejsc w Polsce.

  W Bydgoszczy odbywają się III Mistrzostwami Świata w Przechodzeniu przez Rzekę. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak przyglądał się treningowi. Czy sam też przeszedł po linie?

  Dotarła do nas zaskakująca informacja - otóż w Bydgoszczy jest więcej sklepów monopolowych niż w całej Norwegii. O kulturze picia w Polsce i w Skandynawii rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN psychoterapeutą i specjalistą leczenia uzależnień Robertem Rutkowskim i dyrektorem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztofem Brzózką. Zapytaliśmy ich, jak alkohol wpływa na nasze funkcjonowanie i czy ograniczenie dostępu do niego może wpłynąć na zmniejszenie jego konsumpcji.

  W piątek w Dzień Dobry TVN: bardzo męski pojedynek, tylko broń taka słodka - Radwan i Meller ścigają się, który zje więcej rurek z kremem. Następnie: w domach naszych widzów, czyli uroczy drewniak na kanadyjską nutę. Oprócz tego: niepokojący rekord - w Bydgoszczy jest więcej monopolowych niż w całej Norwegii - czy dostęp do alkoholu powinien być, aż tak nieograniczony? A na koniec popłyniemy - na naszej scenie, w radosnym i muzycznym nastroju, Łzy ze swoją nową piosenką. Startujemy o 8.00!

  Richard Phillips to kapitan MV Maersk Alabama, w którego, w filmie "Kapitan Phillips", wcielił się Tom Hanks. Kiedy MV Maersk Alabama przepływał koło wybrzeży Somalii, piraci wdarli się na pokład. Kapitan, by ratować załogę, oddał się w ręce porywaczy. Potem napisał o tych wydarzeniach książkę "Kapitan. Na służbie", która stała się bestsellerem. Z kapitanem Richardem Phillipsem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.