"Dbajmy o swoje kręgosłupy". Ekspertka radzi, jak utrzymać porządek w damskiej torebce

Jak utrzymać porządek w damskiej torebce?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ogarnij swoją torebkę
Ogarnij swoją torebkę
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Nieoczywiste połączenia barw
Nieoczywiste połączenia barw
Moda inspirowana latami 90.
Moda inspirowana latami 90.
Zawartość damskich torebek zaskoczyłaby niejednego mężczyznę. Panie lubią być przygotowane na każdą sytuację, dlatego też nie ograniczają się w wypełnianiu po brzegi podręcznego, codziennego bagażu. Jak w tym chaosie zachować porządek? Podpowiadamy.

Porządek w damskiej torebce - jak segregować zawartość?

Uporządkowanie torebki to jedno, ale utrzymanie tego porządku przez dłuższy czas jest już znacznie trudniejszym zadaniem. Bałagan w torebce i związany z tym chaos oraz nieustanne szukanie zgubionej zawartości potrafią spędzić sen z powiek wielu kobietom. Na pomoc przychodzi więc architekt porządku Agnieszka Witkowska, która w Dzień Dobry TVN zdradziła, jak poradzić sobie z takim problemem.

- Najpierw najlepiej zrobić odgracanie, czyli wyjmujemy wszystko i sprawdzamy, co w tej torebce faktycznie jest. Dbajmy o swoje kręgosłupy, dbajmy o swoją postawę i nie nośmy wszystkiego. Wybieramy, co jest dla nas faktycznie ważne - zaleciła ekspertka.

Warto również skorzystać z przydatnych przy segregacji organizerów, dzięki którym można przełożyć całą zawartość jednej torebki do drugiej.

Książki, długopisy i paragony w damskiej torebce - jak je odnaleźć?

Agnieszka Witkowska zaprezentowała w kawiarence Dzień Dobry TVN praktyczny i łatwy w użytkowaniu otulacz. Ta miękka w dotyku, wkładana na grzbiet książki okładka zadba o to, by inne, bardziej ostre przedmioty, które znajdują się torebce, nie zniszczyły delikatnych kartek papieru.

Idealnym rozwiązaniem na utrzymanie porządku w torbie jest też zainwestowanie w piórnik, do którego można włożyć długopisy i następnie dzięki specjalnej gumce przyczepić go do wspomnianego wyżej otulacza. A jak radzić sobie z piętrzącym się stosem paragonów?

- Można zrobić zdjęcie, bo taki elektroniczny paragon również jest uznawany przy reklamacjach czy przy zwrotach. Są też specjalne aplikacje, które np. z paragonu odczytują datę, do kiedy możesz zwrócić jakiś produkt i jeszcze Ci o tym przypomną, więc nie musisz tych papierów ze sobą nosić - rekomendowała architektka porządku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki