Moda i Uroda

Pikowaną torebkę powinna mieć każda kobieta? Stylistka doradza, jaką wybrać

Moda i Uroda

Autor:
Martyna
Trębacz
Najmodniejsze pikowane torebki
Dzień Dobry TVNNajmodniejsze pikowane torebki

Pikowane torebki królują w naszych szafach od lat. Niemal każdy duży dom mody ma w swojej kolekcji taki model. Co więcej, są one dostępne w różnych rozmiarach. Skąd wzięły się pikowane torebki? Kto jest ich twórcą i dlaczego są ponadczasowe? O tym wszystkim opowiedziała w Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska, stylistka. 

Pikowane torebki – skąd się wzięły?

Pierwsza pikowana torebka pojawiła się na rynku niespełna 100 lat temu, a dokładniej w 1929 roku. Wtedy też po raz pierwszy została wyposażona w wygodny pasek, który można było przerzucić przez ramię. Choć takie rozwiązanie niewątpliwie jest bardzo praktyczne, to nie przyjęło się od razu. Dopiero w 1955 roku pojawiła się najważniejsza torebka w historii całej mody: 2:55 od Chanel.

Co ciekawe, inspiracją do jej powstania była katana dżokejska.

- Mamy rok 1955 i wizjonerkę Coco Chanel, która bardzo dobrze przeczuwała trendy. Inspirowała się w swojej modzie męskimi aspektami. Jak Coco Chanel wprowadzała tę torebkę to jej wnętrze było wyściełane bordowym jedwabiem, który z kolei nawiązywał do jej mundurku. A dodatkowo jeszcze w tej torebce, która pojawiła się w 1955 roku była kieszonka, w której życzyła sobie, aby kobiety nosiły listy miłosne od swoich wybranków – wyjaśniła Ewelina Rydzyńska, stylistka.

- Potem tę torebkę stuningował Lagerfeld, ale do tej pory te kultowe modele są wiele warte – dodała.

Pikowana torebka – jaką wybrać?

Pikowane torebki są ponadczasowe, a ich wybór na rynku jest bardzo szeroki. Właściwie niemal każdy dom mody może się pochwalić własnym modelem.

- Przyniosłam wiele modeli z bardzo wielu firm, od wysoko pozycjonowanych po torebki sieciowe i widać, że te przepikowania są na topie – powiedziała stylistka.

Wśród torebek pikowanych dużą popularnością cieszą się shopperki, które ze względu na swój rozmiar są bardzo praktyczne i pozwalają pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Jak zaznaczyła obecna w studio stylistka, Ewelina Rydzyńska coraz więcej marek odchodzi od produkowania torebek ze skóry naturalnej.

- Odchodzi się od produkowania torebek ze skór naturalnych i to jest bardzo fajne, że pojawiają się torebki z tkaniny. Z materiałów z których szyte są ubrania, również szyje się akcesoria i dodatki – mówiła stylistka.

Jak jednak zwróciła uwagę prowadząca Agnieszka Woźniak-Starak, wciąż większość torebek wykonanych z tkaniny w środku jest wykańczana skórą.

- Wszystko przed nami. Zmiana świadomości spowoduje, że ludzie będą dokonywać innych wyborów konsumenckich – mówiła stylistka.

Wśród torebek pikowanych można znaleźć zarówno te w rockowym w stylu, klasyczne chanelki jak i pojemne shopperki. Popularne są również pikowane torebki rodem z lat 90.

- Mamy ogromny powrót do lat 90. i tych wszystkich małych torebeczek – powiedziała Ewelina Rydzyńska.

Pikowane torebki ze względu na ponadczasowość są zawsze modne. Dzięki temu, niezależnie od trendów warto mieć je w swojej szafie, zwłaszcza że sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji.

Zobacz także:

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości