Chanel

  Chanel

  Pikowane torebki królują w naszych szafach od lat. Niemal każdy duży dom mody ma w swojej kolekcji taki model. Co więcej, są one dostępne w różnych rozmiarach. Skąd wzięły się pikowane torebki? Kto jest ich twórcą i dlaczego są ponadczasowe? O tym wszystkim opowiedziała w Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska, stylistka. 

  Największe widowiska modowe, na które fashioniski z całego świata z niecierpliwością czekają miesiącami, nie mogą być realizowane ze znanym dotąd przepychem. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Jednak niektóre domy mody nawet z tak trudnej sytuacji wychodzą obronną ręką. Do tego grona należy oczywiście Chanel. Marka pod kierownictwem Virginie Viard zaprezentowała właśnie zachwycającą kolekcję wiosna/lato 2021.

  Dostęp do wielkiego świata mody to dla wielu nieosiągalne marzenie. Ale nie dla Urszuli Wiszowatej z Białegostoku, która zdobyła pracę w Chanel - jednej z najbardziej luksusowych i wpływowych marek świata. Jak do tego doszło? Na czym polegała jej praca w Chanel? Dlaczego ją rzuciła i wróciła do Polski? Co robi obecnie?

  Wiele światowych marek luksusowych omija polski rynek. W efekcie 38 proc. bogatych Polaków robi zakupy za granicą. Nie trzeba jednak wyjeżdżać. Julia Dyzio, na stałe mieszkająca w Paryżu, zrobi zakupy za nas. Skąd taki pomysł na biznes? Jak wygląda jej praca? I za ile zrobiła najdroższe zakupy? Z Julią rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Monika Jagaciak to polska modelka, która jako pierwsza dołączyła do grona oficjalnych aniołków Victoria's Secret. Ma dwadzieścia jeden lat, a ze światem mody jest związana od ośmiu. Pracuje tylko dla największych: Diora, Chanel, czy Calvina Kleina. Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu powiedziała, co oznacza być aniołkiem Victoria's Secret i jak wyglądają przygotowania do sławnego pokazu. Modelka pokazała nam również swojego pupila :)