Gwiazdy

Nie żyje James Michael Tyler. Aktor był znany z kultowego serialu "Przyjaciele"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
James Michael Tyler

Nie żyje amerykański aktor James Michael Tyler. Artysta znany był między innymi z kultowej roli Gunthera w telewizyjnym sitcomie "Przyjaciele". Odszedł w wieku 59 lat, przegrywając walkę z chorobą.

Nie żyje James Michael Tyler

O śmierci aktora poinformował jego menedżer Toni Benson. James Michael Tyler odszedł w niedzielny poranek w swoim domu w Los Angeles. Mężczyzna przegrał walkę z chorobą. W 2018 roku zdiagnozowano u niego zaawansowanego raka prostaty, który później rozprzestrzenił się na kości i kręgosłup, przez co aktor nie mógł się poruszać.

Świat znał go jako Gunthera (siódmego przyjaciela), ale bliscy Michaela znali go jako aktora, muzyka, orędownika świadomości raka i kochającego męża. Jeśli spotkałeś go raz, zyskałeś przyjaciela na całe życie 

Aktora pożegnali także przyjaciele z planu. Jennifer Aniston opublikowała na instagramowym profilu wzruszające słowa. "Przyjaciele" nie byliby tacy sami bez ciebie. Dziękuję za radość, którą wniosłeś do sitcomu i do wszystkich naszych żyć. Będzie nam ciebie bardzo brakowało" - napisała odtwórczyni serialowej roli Rachel.

Głos zabrała także Courteney Cox. Serialowa Monika napisała w mediach społecznościowych: "Wielkość wrażliwości, którą pokazywałeś każdego dnia na planie, jest miarą mojej wdzięczności, którą mam każdego dnia za to, że cię znałam".

Rola w sitcomie "Przyjaciele"

Choć James Michael Tyler nie należał do grupy sześciu głównych bohaterów serialu, jego rolę pamiętają wszyscy fani sitcomu. Aktor zagrał bowiem w 150 odcinkach, wcielając się w rolę Gunthera, kelnera i menedżera kawiarni "Central Perk", w której sporo czasu spędzali przyjaciele. Mężczyzna nawet podczas choroby zdecydował się kontynuować swoją pracę. Leczył się i występował.

- Szczerze mówiąc, to było najbardziej pamiętne 10 lat w moim życiu. Nie mógłbym wyobrazić sobie lepszego doświadczenia - mówił aktor.

Pojawił się także w wielu innych produkcjach. Zagrał m.in. w "Scrubs", "Modern Music", "Sabrina, nastoletnia czarownica" oraz w dwóch filmach krótkometrażowych - "The Gesture and the Word" oraz "Processing".

Zobacz wideo:

Badaj się! Możesz uniknąć raka szyjki macicy - napisy
Badaj się! Możesz uniknąć raka szyjki macicy - napisy Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości