Coco Chanel

  Coco Chanel

  Pikowane torebki królują w naszych szafach od lat. Niemal każdy duży dom mody ma w swojej kolekcji taki model. Co więcej, są one dostępne w różnych rozmiarach. Skąd wzięły się pikowane torebki? Kto jest ich twórcą i dlaczego są ponadczasowe? O tym wszystkim opowiedziała w Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska, stylistka. 

  Adam Leja to historyk sztuki i kolekcjoner mody. Posiada jedną z największych kolekcji kostiumów "haute couture" w Polsce. Zbiór liczy około 5 tys. eksponatów. Historyk sztuki zorganizował w Łodzi wystawę z ikonicznymi kreacjami domu mody Dior, Chanel oraz innych powojennych paryskich mistrzów „haute couture”. Co fascynuje go w paryskiej modzie sprzed kilkudziesięciu lat? Za co świat pokochał Christiana Diora i co jest sekretem żakietów Coco Chanel? Z Adamem Leją rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Dzień Dobry TVN zawsze blisko widzów. Bądźcie z nami w Wielką Sobotę! Natalia Kukulska - będzie chciała mówić o muzyce, ale my chcemy także poznać sekret jej szczęśliwego małżeństwa. Co jeszcze? Czy laureat filmowego Orła był orłem na studiach? Piotr Głowacki o swoich czterech szkołach teatralnych i 75 profesorach. W programie także: czesał Coco Chanel i był niezłym ekscentrykiem. Podążamy śladami Antoniego Cierplikowskiego - polskiego króla paryskich fryzjerów. Program poprowadzi Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  "Niewinne" to film opowiadający o bulwersującym momencie w historii Polski. Jego bohaterem jest francuska sanitariuszka, która pomagała odbierać porody, polskim zakonnicom zgwałconym przez żołnierzy Armii Czerwonej. Reżyserem filmu jest Anne Fontaine znana z takich produkcji jak "Coco Chanel" czy "Idealne matki", w roli zakonnic zobaczymy, między innymi: Agatę Kuleszę, Agatę Buzek i Joannę Kulig.

  Sztruksy, golfy i białe kozaki, niebieska puchówka, mokasyny, jeansy-marmurki, fluorescencyjne kolory, poduszki na ramionach, haczyki i paski na spodniach oraz... kołczan. Niektórzy, aż trudno w to uwierzyć, wciąż to noszą! W Dzień Dobry TVN gośćmi były ikony mody: Macademian Girl, Tomasz Ossoliński oraz Paweł Stasiak, a Filip Chajzer sprawdzał na ulicach Warszawy, kto jeszcze nosi "modowe buble".

  Ich bohaterami najczęściej są gwiazdy oraz politycy. Nieautoryzowane biografie - bestsellery na rynku wydawniczym. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Lisę Chaney, która ujawniła najbardziej skrywane przez Coco Chanel tajemnice: że projektanta mody była biseksualna, zażywała narkotyki oraz miała romans Salvadorem Dalí. Ale to nie najbardziej zaskakujące fakty z życia Coco Chanel. Zobacz, co było najbardziej zadziwiającym odkryciem Lisy?