Sport i fitness

Breakdance tańczy od 13. roku życia, teraz pojedzie na igrzyska. "Taniec nauczył mnie determinacji, siły i wytrwałości"

Sport i fitness

Aktualizacja:

Breakdance cieszy się ogromną popularnością wśród młodych ludzi. To rosnące zainteresowanie dostrzegł też Komitet Olimpijski i zaliczył breakdance do dyscyplin olimpijskich. Polskę będzie reprezentowała Paulina Starus. Czym charakteryzuje się ten rodzaj tańca? O tym tancerka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Paulina Starus - jak została tancerką?

Paulina Starus swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku trzynastu lat. Co ją urzekło w stylu breakdance? - Zawsze lubiłam bardziej wymagające i męskie sporty. Breakdance pozwala mi połączyć te rzeczy z wyrażaniem siebie - mówiła w Dzień Dobry TVN.

Jak uczyła się tańczyć? - To dość młody taniec i kiedy zaczynałam nikt go jeszcze nie uczył. Poznawałam go z kaset VHS, które gdzieś krążyły między tancerzami - mówiła. Co ocenia się podczas występów? - Liczą się przede wszystkim oryginalność, technika, a także szybkość. Tak naprawdę pod uwagę bierze się bardzo dużo aspektów. Stworzenie jednolitego systemu oceniania było sporym wyzwaniem - dodała.

Jak taniec zmienił życie Pauliny?

Breakdance narodził się latach 70. XX wieku w Nowym Jorku. Początkowo tańczyła go tylko czarnoskóra młodzież, dla której stał się odskocznią od ponurej rzeczywistości i trudnej sytuacji życiowej. Co zawdzięcza mu Paulina Starus?

- Kiedy wchodzę na salę, na scenę, zostawiam za sobą wszystkie problemy. Taniec z całą pewnością ukształtował mój charakter, nauczył mnie determinacji, siły i wytrwałości - mówiła.

Wizyta w Dzień Dobry TVN była doskonałą okazją do tego, aby Paulina Starus zaprezentowała próbkę swoich umiejętności. Swoich sił w tańcu spróbował też Marcin Prokop. Co z tego wyszło? Koniecznie zobaczcie nasz materiał.

Tomasz Urbanek/East News

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

"Down the Road" to dla niego za mało. Adam spełnił swoje marzenie i zagrał z Afromental: "Był świetny"

Olga Bołądź w jury festiwalu "Kino 2021. Nowe historie". "Rozstrzał gatunków i długości filmów jest olbrzymi"

Małgorzata Kożuchowska wróciła na próby w teatrze. Czekała na nią niespodzianka. "Zapamiętam te chwile do końca życia"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości